Wie zijn nieuwe bonnen goed wil besteden, bestelt bij Vert. C. Hai» eillcill VOORN's Brandstoffenhandel Amsfer(1am z Altstad Biel. half laat glippen, Bruins schiet toe en het is 20. Nog ca. 10 minuten later en het is alweer Bruins, die met een mooi, maar m.i. wel houdbaar schot, de keeper voor de derde maal het nakijken geeft. We spelen nu verrassend goed, er wordt mooi gecombineerd Krist en Van Stoffelen verdienen hier een extra pluim en we blijven in de aanval. Michels geeft een loei tegen de paal en van Bruins zien we een kopbal, die de keeper met de allergrootste moeite stopt. Met 30 in ons voordeel komt de rust. Ajax zou Ajax eigenlijk niet zijn, als we het nu niet wat kalmer aan gingen doen, de geroutineerde voorhoede van Biel loert op een kans en voor we het weten is Leentvaar met een prachtig schot gepasseerd. Het lijkt wel, of de heren op dit buitenkansje hebben gewacht, en de bal ligt alweer achter Leentvaar, voor we er eigenlijk erg in hebben. Maar nu bijten we toch terug, aangemoedigd door ons allen Frans Couton was er 's avonds schor van beginnen we weer in de aanval te komen. Het gehele team gooit er nog een schepje op, en weer is het Bruins, die met z'n stevige body zich er doorheen wringt en de score op 42 brengt. Het is, of de combinatie van Bern en Biel breekt, en het is Van Dijk, die, elegant als steeds, de vijfde goal scoort. Wel wordt het nog even rumoerig over een scheidsrechterlijke blunder, maar onze achterhoede hield het hoofd koel. Potharst redde prachtig op de doellijn, en even later blies de scheidsrechter inrukken en was de zege ons. Voor we de school weer in konden, moesten alle spelers eerst hun schoenen uittrekken, een maatregel, die misschien heel begrijpelijk is, maar waarmede ik maar even wil aan tonen, dat je in het buitenland zo af en toe voor vreemde situaties wordt geplaatst. Het hierop volgende feestdiner ver liep wel zéér ongeregeld, maarwe leggen nu eenmaal geen zout op alle slakken, en hadden we voor dat de wedstrijd be gon, geen prachtige houten beer gekregen? Ook nu weer volgden de traditionele speeches, het klokje van gehoorzaam heid sloeg, onze auto reed voor en met tal van Bielse vrienden ging het in volle vaart huistoe. En zo staan wij weer gepakt en gezakt gereed om weer naar ons kikkerlandje terug te keren. Wij nemen afscheid van Arwin Schuller, zijn vrouw en zoontje, en wensen hem succes voor zijn a.s. grote krachtproef te Londen. Doelverdediger, back, centervoor, tienkamper, je was voor ons gezelschap een prettige kameraad, en we hopen je in Amsterdam terug te zien. Grüss Gott. Als wij in Biel op het station arriveren, staan alle Bielse vrienden daar reeds om afscheid te nemen. Het gehele bestuur is voltallig aanwezig, diverse spelers met meisjes en vrouwen hebben zich voor ons vrijgemaakt, het is geweldig. De een geeft sigaretten, de ander stukken zeep, kersen, eieren, bis cuits, chocolade, brood met kostelijke worsten, nee, de Hol landers mogen onderweg géén honger lijden. Gelukkig hebben we nog voor wat bloemen kunnen zorgen, om Frau Schramli voor alles te kunnen bedanken, en we geven het Ajax-racket zó gedisciplineerd, zó spontaan, als ik het zelf nog nooit hoor de. Het was prachtig. Dank, F.C. Biel, voor alles wat U allen deze dagen voor ons deed. Gelukkig beloofde U ons het volgend jaar terug te zullen komen, zodat wij ons dan kunnen revancheren. Want we staan diep bij U in de schuld. Voor één man maak ik toch gaarne nog een uitzondering. Herr Schramli, in namen der F.C. Ajax unsern besten dank für alles undauf ein bal- diges wiedersehen in Holland. JAN SCHOEVAART. 2e Jan Steenstraat 30, Tel. 23606

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 14