opgeofferd. Drager wilde de lege flessen nog mee naar huis nemen, maar hij schrok zo van het aantal, dat we maar zonder deze in de trein zijn gestapt. Tevoren hadden wij allen het gastenboek moeten tekenen, en als U bij een bezoek aan Biel de naam van onze vereniging hierin eens tegen mocht komen, weet U, dat een aantal Ajacie- den hier een prettige avond doorbracht. Mijnheer Engel en compagnon, het was denderend. En nu is het Dinsdag en gaan wij ons prepareren voor de revanche tegen de Young Boys te Bern. Want we hebben ge zworen, dat wij de punten nu mee naar huis zullen nemen, en dat dit ons gelukt is, danken wij in hoofdzaak aan de wil van ons team er in ieder geval het allerbeste van te maken. Dat was wel nodig, want alles liep ons die dag tegen. De regen gonsde van de hemel, en toen we ca. half zes per auto te Bern arriveerden, moesten wij ons in een school verkleden. Het The General Motors. Echt Amerikaans. Een stukje tovertuin van Magglingen. grote stadion, waar we eerst zouden spelen, was om de een of andere reden niet beschikbaar, en dus moesten wij ons be helpen met een inrichting, die wel iets te wensen overliet. De Young Boys was versterkt met de gehele voorhoede der F.C. Biel, zodat wij wisten een harde dobber te zullen hebben. Maar toen we begonnen, ging het ineens voor de volle 100 procent. De bal werd onmiddellijk afgespeeld, dat bracht vaart en tempo in het spel, en vooral Drager had er echt zin in. Hij vloog langs de lijn, zette steeds mooi voor en slechts met de grootste moeite kon de keeper verhinderen, dat wij de leiding namen. Na ongeveer 10 minuten spelen weer zo'n snelle ren langs de lijn, een bekeken voorzet en v. Dijk lost een poeier, zó verschrikkelijk hard en zó precies in het uiterste hoekje, dat ook de allerbeste keeper deze knoert niet gehouden zou hebben. En nog geen vijf minuten hierna weer een voorzet, die de keeper de bal was door de regen ontzettend glad even

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 13