Olympia-Sieger. terende avond, waarbij de wederzijdse vriendschapsbanden werden versterkt en verstevigd, en het was erg laat, voor we met ons baantje in hogere sferen belandden, maar dat het een moord-avond was geweest, daarover was ieder het eens. 's Zondags was het groot feest in Bern, de onafhankelijkheid van Zwitserland wordt eens in de honderd jaar op grootse wijze herdacht, en voor onze gastheren was dit blijkbaar een welkome gelegenheid, ons Hollanders eens iets van de folklore van Zwitserland te laten zien. Een schitterende optocht in het feestelijk versierde Bern, die meer dan twee uur duurde, liet ons de prachtige klederdrachten uit de verschillende cantons zien; het was één bonte warreling van vlaggen, vendelzwaai- ers, antieke costuums, véél vrouwelijk schoon en zeer goede muziekcorpsen, jammer was het, dat ook nu weer de regen spelbreker was en de zon helaas buitenspel stond. Toch was het een prettige dag, vooral ook omdat wij zéér veel van Bern te zien kregen en deze mooie oude stad een der parels van Zwitserland is. De Altstad is vol van de meeste pittoreske plekjes en juweeltjes van gebouwen en gevels, het trotse parlementsgebouw heeft z'n eigen steil, de prachtige bruggen zijn trouwe wachters over het snelvlietende water, en de Berenkuil midden in de stad gelegen trekt steeds vele bezoekers. Het was er geweldig druk, en de vele café's waren prop- en propvol, maar de goede toon ging nergens verloren, heus, de Zwitsers weten feest te vieren. 's Maandags werd ons weer een extra stukje natuurschoon voorgezet, want een bezoek aan de Taubenlochslucht is toch wel iets héél bijzonders. Moedertje Natuur is hier verwon derlijk grillig, ontzettende brokken steen worden door het steeds voortschietende water als ivoor gepolijst, en het komt ons voor, dat reuzenkinderen hier een spelletje hebben ge speeld en stenen zo groot als hunnebedden op de meest grillige wijze op en over elkaar hebben gestapeld. Hoog boven je vliegt fel op de aanval te blijven spelen we waren véél sterker vinden de onze het blijkbaar welletjes; we lieten ons in de verdediging dringen en profnpt 12 minuten later geeft Hasler een mooie center aan Thomet, die zich niet bedenkt en met een mooi schot gelijk maakt. Ook moet ik nog een erg gul gegeven penalty vermelden, welke de scheidsrechter Biel toekende, maar door de Bielse centervoor expres niet werd benut, welke geste door het publiek met een extra applausje werd beloond. Met 11 ging de rust in. De thee had ons blijkbaar goed gedaan en reeds na twee minuten gaf Brokmann ons met een schot via de paal weer de leiding. Dit gaf de burger moed en als we nu maar even vinnig hadden doorgebeten, zou de over winning zeker veilig zijn gesteld. We begonnen echter te knoeien, en een hoge, maar overigens totaal ongevaarlijke bal werd door Veen verkeerd beoordeeld, en daar Leentvaar helaas uitliep, in eigen doel gekopt. En daar deze pech blijk baar nog onvoldoende was, werd v. Dijk even later in het strafschopgebied gemangeld, maar de scheidsrechter gebaarde van doorspelen. En als Brokmann dan nog enige mooie kansen niet benut, gaat Biel zich nog eens extra inspannen; een plotselinge achterwaartse center van de linksbuiten naar de linksbinnen, een schot en Leentvaar is kansloos gepasseerd. Nu is onze achterhoede van de kaart, en door goede treffers van Biel, wordt de stand zelfs op 52 gebracht. Jammer, dat ons team zich zo uit verband liet spelen, waardoor deze wed strijd het laatste gedeelte van een game blijft een ieder nu eenmaal het langst bij een min of meer rommelig aanzien kreeg. Laat dit je als het om welke reden dan ook eens tegenloopt, toch niet dadelijk het hoofd doen verliezen, dat is altijd verkeerd. 's Avonds werd ons een prachtig banquet aangeboden, waar bij het zéér genoegelijk toeging. Wederzijds werden speeches gewisseld, waarbij voor de betoonde gastvrijheid dank werd gebracht. De Ajacieden ontvingen allen een mooie kleuren-ets van oud-Biel, en door ons werd een clubvlag aangeboden, welke dankbaar door Biel werd aanvaard. Het werd een schit- Keeper - back - voorwaarts - tienkamper.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 10