Stukje van niks. 5 En buiten het veld waren Volkers en Rie, die óók mee-jubileert, pret tige en vrolijke sportvrienden. Ze botterden met ons mee naar Marken, hadden het hoogste woord op reis, hielden de stemming er in als de uitslag niet zó geweest was als we gehoopt hadden, kortom, waren Ajacieden in merg en been. We hebben Wim 'n juweel van een goal zien maken tegen Feijenoord toen de hele Rotterdamse verdediging meende, dat er een aanval over de vleugel zou komen en die drommelse Volkers plots als n weer licht door het centrum op hun doel afstoof. We hebben Wim gezien als aanvoerder van een groep extremisten, die het bestuur wilden stenigen voor 'n niet erg vlot verlopende auto-tour in Joego Slavië, we hebben hem z'n slobkousen het raam uit zien keilen ergens tussen Haarlem en Leiden. Maar Rietje had het ons al direct gezegd: „Die malle is tot alles in staat." En dat bleek waar te zijn, hij werd zelfs penningmeester, hetgeen ik altijd als de ergste afwijking heb beschouwd waaraan men in verenigingsverband kan lijden. Denkt U zich maar in, wat het zeggen wil, zes dagen van je vrouw te horen, dat je niet royaal genoeg bent, om dan op de zevende dag hetzelfde refrein te horen zingen door je clubgenoten! Maar Wim met z'n onverwoestbaar optimisme en z'n Amsterdamse humor, speelt het achter de groene tafel met hetzelfde gemak klaar als destijds op het groene veld. En dat zegt wat! Wim en Rie, nog vele jaren! Adé. „Krijg ik nog wat van je?" Ik keek Brown verschrikt aan. „Nü nog? Zullen we maar niet eens stoppen? Waar moet ik het over hebben?" „Weet ik veelJij kan overal over schrijven voor mijn part over dat mooie stopperspil-systeem." Nee, dat was al te leukdan liever een stukje-van-niks over niksda's eigenlijk het zelfde. Gek, zo'n verzoek om een bijdrage, om het maar eens deftig te zeggen, laat je toch niet los. Je weet zélf maar al te goed, hoe ellendig het is, als je krant niet volloopt. En om het Ajax-Nieuws te laten vollopen, is Uw dienaar naar het Ajax- stadion gelopen, ofschoon hij wist, dat er niks, maar dan ook niks te doen was. Een der hekken stond wagenwijd open en rustig wandelde ik langs de lege kassa-hokjes. Wat doen die bordjes met prijzen erop dwaas aan, als er geen mensen in de rij staan, om die prijzen te betalen wat is dat bordje belasting gek De belasting, die je overal achtervolgt. Nu hoor je, hoe ook het grint onder je voeten knarst en knerpt, als je langzaam, genietend van de zomerzon en lente- weelde, doorwandelt. Nu hoor je de vogels nu kijk je even naar de tennissende buurdames, wier witte shorts fel afsteken tegen de rode gravelbaan. Als je zo met duizenden tegelijk die zelfde brede laan oploopt, merk je niets van dat alles dan heb je geen tijd, dan heb je haast om naar je plaats te komen of je hebt haast weer terug te gaan. Nu kijk je tussen de tri bunes door heel even naar het lege, mooi-groene veld naar de lege onoverdekte, die als een Oosterse moskee ligt te blakeren in de heldere zon. Zo wandel je om het machtige bouwwerk heen. Een man op grote, witte klompen slentert je voorbij. Hij groet precies alsof wij ergens ver buiten de hoofdstad zijn in een streek, waar alle mensen elkaar kennen. Ja, het is hier wat vreemd en toch zo lekker vertrouwd Over de sloot lag een brede plank. Die heb ik genomen. En plotseling zit ik midden in de drukte. „Ha, daar komen ze, die goede slagenToe maar, Wim, laat hem daar eens aan ruikenVooruit, Harry! Sla ze maar naar Diemen, jongen, dat hindert niks!" Er is een man met een knuppel er is een vent, die zwaar gemaskerd daar achter hurkt er is iemand, die daar weer achter staat als een rots in de branding, maar ook hij heeft een masker voor. Die rots schijnt voor Churchill te spelen met beide handen. En de menigte staat of zit rondom in het gras. Die menigte kent alles van het edele honkbalspel. Ze loeit en schreeuwt en als ik aandachtig luister, merk ik op, dat die spelende mensen in het veld alleen maar voornamen hebben ik merk ook, foto Jjesmit Één van de sterkste elftallen waarover Ajax ooit beschikte en waarvan Volkers deel uitmaakte.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 5