Jeugdvoetbal-flitsen. 3 „deskundigen" spraken in die tijd van „niet passen in het systeem, mentaliteit en zo". Niettegenstaande deze deskundig heid is Abe er toch gekomenen hoe! Een kasstuk, enfant chéri van het publiek eneen vette kluif, een „headliner" voor onze vrienden, de voetbalexperts, 't Kan verkeren, of zo de wind waait Rinus Michels en Cor v. d. Hart werden gekozen voor jeugd- elftallen. 't Schijnt niet slecht geweest te zijn. Van Dijk en Stoffelen speelden mee in bondselftallen. Volgens de pers was het niet groots, 't Zal wel kloppen. Unitas vierde een jubileum (van deze plaats alsnog onze felicitaties, Unitassers) en nodigde ons uit om een erewedstrijd tegen Willem II te spelen. Wij kwamen graag, vierden het feest lustig mee en wonnen en passant, geflatteerd, met 50. Collega J. Schoevaart vertelt elders in dit blad over dit ge beuren. South Liverpool, een z.g. non-league-club, was gedurende de Pinksterdagen te gast bij Z.F.C. Zij wilde wel tegen ons een partijtje sparren en dies kwamen Zaterdag 15 Mei de voetbal shirts weer uit de kamferballen. Per slot van rekening zijn wij „in", als er iets te leren valt. In 't begin leek het er op. De Engelsen speelden vlot, hielden de bal goed laag, gaven afge meten korte en lange passes, kortom, demonstreerden het bekende profspelletje, maar dat bleek later hadden ook de „toetjes" (uitdrukking Adé) meegebracht. Dat begon toen de stand 11 geworden was. Guus had ons de leiding ge geven. Een aardige combinatie werkte hij af met een schot, dat feitelijk mislukte, maar waar de doelman net niet bij kon. Onder groot enthousiasme hunnerzijds iets eigenaardigs voor toerende profs werd het spoedig gelijk en toen begon het feest. Het spel werd harder en de eerste Engelse „toetjes" werden uitgedeeld. Joop Stoffelen kreeg de primeur, keek eens vergevingsgezind naar de uitdeler, maar had bij het tweede iets van „nou moe" in zijn verwonderde blikken. Na de derde unfaire peut wist hij precies hoe laat of het was en waren ook de andere spelers gealarmeerd. Het mooie was er af. en werd het meer s.o.s.-voetbal. Vooral na de rust, toen ons toch heus niet groots spelend elftal sterk in de meerderheid was. Het eerste kwartier na halftime had de Liverpool-verdediging het dan ook knap druk. 't Leverde ons niets op en zoals het meer gaat, bij een knappe aanval werd het 21 voor onze nieuwe relatie. Grote vreugde in het Engelse kamp. Later hoorden wij, dat de Liverpool-spelers niet veel van deze wedstrijd had den verwacht, zij hadden zoveel van en over ons gehoord, dat zij overeen gekomen waren de huid maar zo duur mogelijk te verkopen. Vandaar hun enthousiasme bij de doelpunten. Uit de brand ben je er mee, met die vooruit gelopen roeip. Voort aan maar rekening mee houden. Na dit doelpunt werd de geest pas goed vaardig over ons elftal. De „toetjes" smaakten niet meer en werden naarstig teruggegeven. Scheidsrechter Crab- bendam vond het schijnbaar ook niks leuk meer en ging een straffer deuntje fluiten. Bob Smith kreeg werk aan de winkel en de „Engelsman met de spons" ervoer, dat hij niet voor de flauwe kul naar Holland was gekomen. Toen het 22 gewor den was een uitgekookte combinatie tussen Bruins en v. d. Hoeven besloot Gerard met een hard schot stonden de gezichten grimmig. Fischer en de linksback dachten van elkander het hunne, Janie v. d. Veen ging groggy, de rechtsbuiten van Liverpool lag na een botsing met Ter Horst, languit in het gras naar iets onbestemds te zoeken en de abonné's op de tribunes deel den zeer luidruchtig mede, wat zij op het hart hadden. Tussen de pauzes door trapte een back de bal van (achter?) de doel lijn weg, dreunde Michels een voor de doelman onbereikbare kopbal tegen de lat en schoot Stoffelen de terugspringende bal enorm hard tegen een Engels been aan, welks eigenaar kreunend grimassen ging trekken. Ondertussen zwijnden wij ook nogal eens was voor de rust reeds een paar maal gebeurd maar de weer uitstekend spelende Janie, in de tweede helft goed gesteund door Jan en Karei, zette steeds Bruins en Drager aan het werk. Bruins, met zijn body van gewapend beton, had maling aan peuten en duwen, wrong zich soms langs twee, drie spelers heen, doch kreeg helaas geen kans meer, de bal in het net te jagen. Ook zijn buurlui zagen er geen kans toe en zo zou de strijd in 22 zijn geëindigd, als één minuut voor tijd een Engelse uitval geen doelpunt had opgeleverd. Het gebeurde echter wel en zo werd dit waardeloze oefenpartijtje een 23 nederlaag. Waardeloos oefenpartijtje, een andere benaming kunnen wij het niet geven. Jammer, want er zitten in dit South Liverpool- team toch enkele zeer behoorlijke voetballers, waarvan, bij normaal spel, wel iets te leren valt. Zij nog vermeld, dat Leentvaar zijn doel zeer behoorlijk heeft verdedigd en v. d. Hoeven een best spelletje liet zien. Van het reserve-voetbal valt niet veel meer te vermelden, 't Is voor dit seizoen weer gebeurd. Ajax 5 behaalde het kam pioenschap. D.W.S. 5 verloor met 71 en was door deze over winning ons elftal voor A.D.E. uit Weesp onbereikbaar gewor den. De namen van de spelers, die voor dit kampioenschap zorg droegen, luiden: L. van Zon R. L. Saarloos C. J. Geelhysen A. Kraan W. Prins T. de Jong J. Rozeboom C. A. Welling W. Schoevaart J. Neefjes A. H. Staubach Onze felicitaties, luitjes! Ajax 7 verloor de voor het kampioenschap zo belangrijke wedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. 2 met liefst 04 en zal, als deze club haar resterende wedstrijden wint, een beslissingswedstrijd moeten spelen. Verder werden er nog enige vriendschappelijke wedstrijden gespeeld en verwijzen wij hiervoor naar de uit slagen-lijsten. BROWN. Nog een paar competitie- en bekerwedstrijden, dan zit voor de meeste jeugd-elftallen het seizoen 19471948 er weer op. Tot zes Juni blijven enkele teams nog in touw, daar Zeeburgia, 't Gooi en Baarn ons uitnodigden voor hun jeugdvoetbal festijnen. Juniores 1 gaan naar Zeeburgia en 't Gooi, juniores 2, adspiranten 1 en 5 naar Baarn. Op 15 Augustus, openings dag van het nieuwe seizoen, doen de juniores 1 mee aan het tournooi van D.F.C. te Dordrecht, om een week later te Deventer bij Go Ahead de verleden jaar gewonnen beker te komen verdedigen. Zondag 30 Mei houden wij ons eigen tour nooi om de „Insulinde Cup", zodat onze jongens nog wel het een en ander voor de boeg hebben. Om te beginnen zullen wij de uitverkorenen maar vast veel plezier en succes toewensen. Dat zij de naam van onze club hoog houden, spreekt vanzelf. Ondertussen hebben adspiranten 5 en 1 al een tournooi achter de rug. Blauw Wit hield 25 April en 2 Mei een goed geslaagd adspiranten-tournooi. Onze vijfde elftallers bereikten door overwinningen op Haarlem (30), U.V.V. (20) en Vole- wijckers (10) de finale. Feijenoord werd nummer één van de andere groep en zo ging de eindstrijd dus tussen Amster dam en Rotterdam. De match eindigde in een gelijk spel (00) en moesten strafschoppen dus uitmaken, wie de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Feijenoord was de gelukkige en ging met de Ibrste prijs schoot. Adspiranten 1 bracht het niet zo ver. Nog vermoeid van de reis naar Engeland (waar is het beloofde verslag gebleven, Hans?) bleven de „Internationals" ver onder hun kunnen en werden door een nederlaag tegen Z.F.C. (01) uitgeschakeld. Wel werd de wedstrijd tegen Heerenveen met 32 gewonnen, doch dat was niet voldoende en ging het feest voor onze jongens verder niet door. Aan Blauw Wit onze dank voor de prettige dagen. Wat het kampioenschap betreft, staat dit elftal er uitste kend voor. Met nog twee wedstrijden te spelen «en drie punten voorsprong, ligt het kampioenschap voor het grijpen. Als dit blad uitkomt, is de operatie misschien al gebeurd. Jongens, laat de kans niet glippen, Succes! Adspiranten 5 boekte in het Spartaan-tournooi niet zo'n groot succes. O.S.V. (20) en H.V.C. (10) werden geklopt, maar A.F.C. won van onze knapen met 21 en toen was het verhaal uit. Ook de Spartanen onze dank voor de gezellige dag. Wat de bekerwedstrijden betreft, zijn, met uitzondering van adspiranten 7, nog al onze jeugd-elftallen in de strijd en heeft adspiranten 1 de finale bereikt. Goed zo, boys! Verder geen belangrijke wapenfeiten meer te vermelden en dus einde van de jeugdflitsen. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 3