Lageja Ajax' Gouden Feest. Het feest van de „Bordjesclub Burgerlijke Stand. Radio- en Omroep-installaties 8 18 Maart 1950 bestaat Ajax vijftig jaar en het ligt voor de hand, dat ons gouden feest op een andere leest moet worden geschoeid dan een gewone verjaardag. Wat de toekomst ver borgen houdt, weten wij natuurlijk niet, en als de alarmkreten, die van „overthere" en van andere kanten ons tegemoet klin ken, ook maar een schimmetje waarheid bevatten, blijft er van onze aardkloot toch binnenkort maar een droevig schijntje over enwaarom zouden we ons dan nu reeds druk maken. Maar als deze mijlpaal wèl wordt bereikt, en er worden door ons géén voorbereidingen getroffen, zou er in Ajaxkringen een orkaan van verwijten opgaan vanwaarom hebben wij dit niet en waarom dat niet. Dusblijven wij de wereld maar van de optimistische kant bezien, al hangt het befaamde ijzeren gordijn ook aan de spreekwoordelijke kromme spijker en kan de hele mikmak elk ogenblik naar beneden ploffen. En daar de pap nu eenmaal nooit zo heet wordt gegeten als deze wordt opgediend, werd de clubbladcommissie verblijd met de opdracht de doopceel van Ajax te lichten. Voorwaar een hele kluif, want onze Griek had een veelbewogen jeugd en toen hij wat ouder werd, werd zijn leven één knokpartij. Gelukkig, dat alle redactieleden lid zijn van onze vermaarde bordjesclub, zo dat ze minstens 25 jaar de bokkesprongen van ons borelingske zelf hebben meegemaakt en aan zijn opvoeding hebben meege werkt. Zij besloten dan ook, deze vererende opdracht te aan vaarden, maar daar het een boek moet worden van Ajacieden voor Ajacieden, roepen zij de hulp in van geheel Rood-Wit. Heeft U dus kieken uit de grijze oudheid, wij snakken ernaar, oude interessante statistiekjes, we moeten ze hebben, herinne ringen uit het grijze verleden, stuur ze ons. Keer Uw zolders ondersteboven, help Uw vrouw aan de voorjaarsschoonmaak en speur dan zijdelings naar oud materiaal. Vlokkie,, geef acte de présence, Dr. Keesing, klim in je totempaal, Vlinder, scherp je ganzeveer, Grootmeyer, te wapen, en alle bekende en on bekende journalisten, die nu het zout van het tegenwoordige clubnieuws vertegenwoordigen, dichters, tekenaars en proza schrijvers, komt uit je holen en helpt. Dit boek moet en zal een manifestatie van „clubgeest" worden. Dolf Desmit verklaarde zich bereid aan de voorbereidende werkzaamheden te beginnen, en waar hij voorgaat, hebben wij slechts te volgen. Zijn adres is: Brederodestraat 75, Amsterdam. J. S. Maakt U zich niet ongerust, clubgenoten. Ik zond zowel aan het Witte Huis in Washington, als aan het Rode in Moskou U ziet, het is al wéér rood-wit telegrafisch de opdracht: Geen flauwekul vóór 1951. En als dat niet helpt, sturen we Möhring! De bedoeling van J. S.' artikel, evenals de regels, die ik hier bijvoeg, zijn bestemd om U te wekken. Copy hoeft U nu nog niet te sturen, we komen toch niet vóór 1950 uit. Maar foto's en oude documenten uit de héél oude tijd zijn in deze eerste fase hartelijk welkom. De tijd van vóór 1911, toen op onze oude velden aan de Middenweg het 2e veld nog het le was, waar de Pelsers en de Schoevaarts Concordia met Jan Thomée overspeelden en kampioen van de hele 2e klasse werden. En waar enkele weken later twéé eerste klassers het werd Ajax toen niet cadeau gedaan -Heracles en 't Zesde, gewipt werden, dat stukje club-historie interesseert ons zeer. Wat U ook heeft, foto's, krantenknipsels, oude herinneringen, daarmee kunt U ons zeer van dienst zijn. Adé. Fons' succesnummer hittepetiten zongen Tric-Trac's „Bordjesclub- ballade". Die oude garde, die ouwe garde, Wat trokken wij toch steeds geducht van leer, Dis oude garde, die ouwe garde, Voor ons Ajax, die moordclub uit de Meer. Gerard de Jong, door absentie van Frans de Haan tot tafelpresident gebombardeerd, leidde op zijn bekende rustige wijze het ver j aars-et ent je. Hij installeerde de eerste-jaars, riep onze Indische leden, Piet Maessen, Dick van Gelderen en Harinck, een hartelijk welkom toe en zorgde voor indamming van overlopende woordenstromen, wat bij dergelijke, nu niet bepaald droog-gelegde gelegenheden, immer en altijd een lastig karwei is en zal blijven. Vriend Harinck stak een speech af, hij deed het als tolk van de Indische leden en zijn verhaal was goed, zelfs meer dan goed. Hij vertelde over hetgeen de club voor je betekent, wan neer je daar zo ver van huis in den vreemde zit; wat het zeggen wil, als je na jaren weer in Holland komt en, zoals op deze avond, met al die oude voetbalvrienden weer eens een paitje kunt nippen. Harinck sprak uit het hart-ge gr epen en wat hij vertelde, is nu juist de zuivere bedoeling van de „Bordjesclub"Eens in het jaar een beetje oer- Ajacieden-gezelligheid. Een Ajax-oud-roest-avond, waar de mannen-met- de-knersende-botten elkander weer even terug vinden en waar de smeu lende pit der clubliefde weer tot een laaiende vlam uitschiet, om bij het uiteengaan terug te vallen tot de vonk, die, tot het onafwendbare, smeu lend zal blijven. Bordjesclub-nacht, 20 Maart 1948. BROWN. De heer en mevrouw J. H. Potharst J. PotharstPeeters geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Winnyfred Myrna. Aan Jan en Tiny onze hartelijke gelukwensen met deze blijde gebeurtenis. De heer en mevrouw Bonneveldv. d. Goot geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Jan Gerardus. Aan Jan en zijn vrouw onze hartelijke felicitaties. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Joke. J. WellingRotteveel. C. A. Welling De heer en mevrouw Chr. J. Bolle A. Bollev. Velden geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Lucienne Renée. De heer en mevrouw J. J. Meyer J. S. B. MeyerKars geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Ronald. Getrouwd Henri Bosboom en Jitske Enkelaar. Ook deze families onze hartelijke felicitaties. Op Zaterdag 20 Maart j.l. waren zij weer bij elkander, de leden van de „Bordjesclub"Een jaartje ouder, een tikkeltje stijver en strammer, een paar zilveren draadjes meer in de weelderige lokken (de biljart ballen uitgezonderd), maar toch nog vol geestdrift voor hun jeugdliefde, het thans 48-jarige rood-wit. Daar zaten zij weer, Couton, Egeman, F ons Pelser, Tump, Tric-Trac, Kolman, De Munnick, Kemp, Gerrit en Jan de Boer, Blomvliet, gebroe ders Zwager en al die andere oud-gardisten, die in lang vervlogen jaren de stenen hebben aangedragen, waarmede de club werd opgebouwd, waarmede zij uitgroeide tot dat, wat zij thans is. Daar zaten zij dan in hun eigen home, rondom hun eigen bar en dronken een glas, misschien een plas. Vertelden elkander heel oude voetbalverhalen, daverden Electrotechnisch Ing. Bureau Keizersgracht 282 Telefoon 35241-36441 Amsterdam-C

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 8