5 De volgende dag werd het feest voortgezet met Be Quick tegen de Racing Club de France. De Fransen hadden hun elftal grondig gewijzigd, en ze speelden thans belangrijk beter. Toch konden ze niet verhinderen, dat Be Quick met 2—0 de leiding nam, een voorsprong, die dubbel en dwars verdiend was. Toch weerden de Fransen zich geducht en als ze maar een beetje meer met scherp hadden geschoten, zou de uitslag wel anders zijn geweest. Maar voor de goal was het hopeloos, en hun trainer, die vlak bij mij langs de lijn zat, moet er wel grijze haren van hebben gekregen. Hij vloekte als een ketel lappergelukkig als een Franse ketellapper, maar erg was het wel. Ondanks de geweldige aanmoedigingskreten van het talrijke publiek, konden de Fransen maar eenmaal het vijan delijke net vinden en met 21 voor de Groningers kwam het einde. Ook ons elftal had do:r blessures drie wijzigingen, en wel de keeper, linksback en rechtsbuiten. Guus speelde nu rechts buiten, Brokmann centervoor en Bruins nam de linksbuiten plaats in. v. d. Heide stond onder de lat en v. d. Hart nam de linksbackplaats voor zijn rekening. Wij begonnen met een vaart en een brio, die het beste deden verwachten, vooral Drager en Bruins waren prima. Potverkoffie, als v. Dijk en Michels net zo fit waren ge weest als bijvoorbeeld Bruins, hadden wij zeker gewonnen, want er kwamen kansen genoeg. En toen Bruins met een magnifiek schot scoorde, begonnen de Zwitsers de ernst van de toestand in te zien, maar onze prima spelende achterhoede gaf ze geen kans. Brokmann kon er helaas maar niet in komen, wel begon hij aardig, maar z'n spelverdelen en schieten waren niet voldoende, en zoden zette het niet aan de dijk. Wij gingen met een 1-0 voorsprong de rust in, maar de pessi misten waren lang niet zeker van hun zaak en ze kregen helaas gelijk ook. Want na de thee was de felheid uit onze aanval verdwenen, steeds meer kwamen de zonen van Willem Teil opzetten, en na een foutje van onze spil, kwam de bal bij de linksbuiten, die met een onnavolgbare treffer v. d. Heide geen kans gaf. En toen de Zwitsers hierna een penalty kregen was dit niet een weinig erg zwaar gestraft, scheidsrechter was het 21. Nu zakte onze ploeg merkbaar in elkaar en het werd even bedenkelijk, toen de Zwitsers voor de derde maal scoorden. Onze achterhoede verzamelde nog eens al haar krachten, en daar Bruins en Drager af en toe voor wat op luchting zorgden, kwam met 31 in ons nadeel het einde. Het was tot de rust een bijzonder mooie wedstrijd geweest, met prachtige staaltjes voetbal aan beide kanten, maar na de thee zakten wij lelijk af, terwijl Biel er nog een schepje op kon gooien. Voor onze achterhoede niets dan lof, ze heeft bergen werk verzet, terwijl ook Drager en Bruins een tien voor hun harde werken verdienen. Rest mij nog de beide scheidsrechters, de heren Schippers en Mr. Slingenberg, voor hun prachtige leiding te danken. Ook zij beaamden, dat dit Paastournooi in een prachtige geest van vriendschap was gespeeld en de sport geheel tot zijn recht kwam. Ook de heer Coucke, de Nederlandse Consul te Parijs, een woord van dank, want door zijn zeer gewaardeerde be middeling kon de R.C. de France aan ons tournooi deelnemen. 's-Avonds werden de prijzen in Kras aan een gemeenschap pelijke maaltijd uitgereikt, en werd ons door alle deelnemende clubs dank gebracht voor de prettige dagen, in Mokum door gebracht. En wij gaan alweer plannen maken voor een volgend tournooi. Want Wij eren Majesteit-de-Bal, Dat doen ze trouwens overal, Het blijft een donkerbruin geval, Hóóg het glas, Hóóg het hart, Hóóg het lied. J. SCHOEVAART. ERE-PRESIDENT, DE HEER W. F. EGEMAN, 75 JAAR. Enige weken geleden vierde onze ere-president, de heer W. F. Egeman, zijn 75ste verjaardag. De redactie van ons blad zou in haar taak te kort schieten, als zij dit heuglijk feit niet memoreerde, want wat de heer Egeman, gedurende de ruim veertig jaren, dat hij lid van onze club is, voor Ajax heeft ge daan, valt moeilijk te beschrijven, maar dat hij veel tot de bloei van rood-wit heeft bijgedragen, bewijzen de titels, Ere-lid en Ere-voorzit'ter. Van deze plaats bieden wij dan ook de heer Egeman onze hartelijke felicitaties aan en voegen daarbij de wens, dat hij nog vele jaren in gezondheid voor onze club op de bres zal mogen staan. EER VOLLE ONDERSCHEIDING. Onze donateur, de bekende operette-zanger, de heer Johan Boskamp, werd door de Franse regering benoemd tot Officier d'Académie, een eervolle onderscheiding, waarmede wij onze clubgenoot van harte feliciteren. Als bijzonderheid kunnen wij nog vermelden, dat de heren Buziau en Cor Ruys eveneens in het bezit van deze onder scheiding zijn. AJAX' VERJAARDAGSFEEST IN KRASNAPOLSKY. Het feest ter ere van de 48ste verjaardag is uitzonderlijk goed geslaagd. Een prima cabaret-programma werd besloten met een buitengewoon gezellig bal. Men heeft zich best ge amuseerd en het is o.i. jammer, dat wij slechts éénmaal per jaar feestelijk uit onze slof schieten. Is die pret niet voor uit breiding vatbaar, feestcommissie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 5