4 In beginsel kunnen wij dit elkaar beconcurreren onder de hui dige omstandigheden niet toejuichen, doch wij moeten dit standpunt respecteren. In ieder geval mag geconstateerd worden, dat Ajax voor een prachtige bezetting van het tournooi heeft weten te zor gen. Daar is allereerst de F.C. Biel, naar onze mening de favoriet voor dit tournooi, een club, die al sinds enkele jaren tot de sterksten van Zwitserland behoort en een internatioftale reputatie geniet als een der topclubs van Europa. De Racing Club de France zal in dit milieu stellig een uitstekend figuur slaan, een in héél Frankrijk geëerd en ge ziene club, een der pioniersclubs van het Franse voetbal, Be Quick! Ondanks Velocitas en later Heerenveen, voor Amsterdam nog steeds dè club van het Noorden, die met Ajax ettelijke jaren om het nationale kampioenschap streed on vergetelijke tijden, onvergetelijke wedstrijden en die, na ongetwijfeld een zeer moeilijke periode, thans reeds gelijk met Heerenveen eindigde enklaar staat in het volgend seizoen de leiding in het Noorden over te nemen. Ajax! Eigenlijk heeft Ajax 1 ons dit jaar ietwat teleur ge steld. Men kan niet elk jaar kampioen zijn en het is be grijpelijk, dat ook bij de spelers de boog niet altijd gespannen kan blijven. De beste wedstrijd van Ajax in dit seizoen was de lichtwedstrijd in het Olympisch Stadion tegen de Denen. Moge Ajax ons in dit tournooi nog eens op zulk spel vergasten. Overigens is dit tournooi gewijd aan de vriendschap, de sport kan hier geheel tot haar recht komen. Wij zijn er van overtuigd, dat we mooie en aantrekkelijke wedstrijden te zien krijgen in een geest en een sfeer, die gunstig afsteken bij het gros van de competitie-kampen." En laten wij dan direct zeggen, dat alle wedstrijden in deze sfeer van goede kameraadschap zijn gespeeld. Het begon al zo goed met de wedstrijd Be Quick tegen Biel. Wat speelde dat Be Quick een enthousiast spelletje. Naar onze mening hielden de Groningers de bal te veel in de lucht. De meer geroutineerde Zwitsers speelden het bruine monster veel meer langs de grond en vooral de linksbinnen Hasler liet schitteren de staaltjes voetbal zien. Wat een perfecte balcontröle en lichaamsbeheersing en het publiek genoot met volle teugen. De Groninger-achterhoede moest dan ook alle zeilen bijzetten, maar kon toch niet verhinderen, dat de Zwitsers met de rust met niet minder dan 51 de leiding hadden. Maar wie gedacht had, dat het na de thee een debacle voor de Groningers zou worden, kwam toch wel erg bedrogen uit. Wat een vaart en een tempo gaven de withemden thans te zien. Nee, aan aus dauer mankeert het hun niet, en de Zwitsers, die reeds droom den van een gemakkelijke zege, snapten er niets van. Met lange, verre trappen zetten Pienter en zijn mannen hun voor hoedespelers aan het werk en dezen werkten als duivels. Van 51 werd het 52, 53 en 54, en het publiek loeide voor de gelijkmaker. Met kunst- en vliegwerk hield Biel zijn doel schoon, maar als deze wedstrijd nog vijf minuten langer had geduurd, had Be Quick m.i. aan het langste eind getrokken. Linksbuiten Bottinga verdient een eervolle vermelding, maar het gehele elftal van de Groningers liet uitstekend voetbal zien, met een strijdlust, die de bewondering van iedere aan wezige afdwong. Hierna kwamen onze jongens in het strijdperk tegen de Fransen. Al dadelijk blijkt, dat Ajax gemakkelijker voetbal speelt, het samenspel is beter en verzorgder en vooral onze linkervleugel laat prachtige staaltjes voetbal zien. Drager en Van Dijk, is het eigenlijk niet precies als Van Gent en Loos? Ze passen in en bij elkaar als de Siamese tweeling, alleen is het te betreuren, dat hun ausdauer en vechtlust wel het een en ander te wensen overlaat. Wat zou ik ze graag een body als Bruins toewensen, maar ja, dat gaat nu eenmaal niet. Guus heeft er blijkbaar zin in, hij scoort twee goals achter elkaar, vooral de eerste was een beauty. Ook Van Dijk is zeer actief, in tegenstelling met onze rechtervleugel, die er maar niet in kan komen. Vooral Michels is van slag, hij probeert van alles, maar het wil maar niet lukken. Kop op, Rinus, kalm aan gaan trainen, dan ben je spoedig weer geheel de oude. Fischer bezeert zijn enkel en moet het veld verlaten, waarvoor Smit invalt. Na rust krijgt v. d. Linden weer last van een onwillige spier, waarvoor v. d. Hart invalt. Die heeft de zaak direct door, hij staat te backen, of hij nooit anders heeft gedaan en is bijzonder trapvast. Veel meer is er van deze wedstrijd niet te vertellen, als een paar mooie schoten van Van Dijk en een van Bruins, die doel treffen. De Fransen komen er eigenlijk niet aan te pas, en met 73 kwam het einde. Leentvaar maakte een slechte beurt met de derde goal, Drager, v. Dijk, Stoffelen en Potharst waren uitstekend. Bij de Fransen blonk de donker gekleurde Desmaret uit. Het zijn wel goede voetballers, maar van schieten hebben ze geen kaas gegeten. Een Ajax-supporter stak zijn bewondering niet voor het vertoonde spel van die dag onder stoelen of banken: ik heb vandaag 19 doelpunten gezien, nee, mopperen mag ik niet, en die Franse potkachel is een moord-draaitol, maar morgen krijgt Ajax op z'n falie. BE QUICK - F.C. BIEL. - Het mooiste doelpunt is juist gescoord. Met een prachtige zweefduik heeft één der Zwitsers - languit liggend op de foto - de bal langs z'n eigen doelman gekopt en is de achterstand van Be Quick tot 3-5 verkleind, foto Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 4