Honkbal-allerlei. Van onze reserves. 14 Zaterdag 20 Maart j.l. werd de Algemene Vergadering van -de N.H.B. gehouden. Daar commissaris Boersma (Celeritas) niet herkiesbaar was, werd de Rotterdamse honkbalpropa gandist Van Vessem (Sparta) in diens plaats gekozen. Doordat de penningmeester zijn mandaat te elfder ure ter beschikking had gesteld, was het de Algemene Vergadering niet mogelijk geweest een geschikte candidaat voor te dragen. De heer Schaling zal nu zijn functie tot de Buitengewone Algemene Vergadering in April blijven waarnemen. Zeer verheugend was de mededeling, dat de heer Besanger zich bereid heeft verklaard als redacteur van ,,Honkbalnieuws" op te treden. Reeds te lang hebben wij dit orgaan moeten ontberen. Vooral aan de techniek en tactiek zal aandacht worden besteed. Het abonnementsgeld bedraagt slechts 2.50 per seizoen, waarin 20 nummers van 4 en soms 6 bladzijden zullen ver schijnen. Voor scheidsrechters zijn de voorwaarden nog gun stiger. De ondergetekende gelooft niet, dat dit blad bij onze honk ballers nog aanbeveling behoeft. Voor een abonnement kan men zich aan hem opgeven. De eerste editie zal in April het licht zien. Er zijn thans goede honkbalschoenen verkrijgbaar, welke 18.95 kosten. Gegadigden kunnen zich voor een bon tot de schrijver dezer regelen wenden. Na Sparta, Neptunus en R.F.C. gaat in de Maasstad thans ook Excelsior de honkbalsport beoefenen. In Utrecht krijgt D.O.S. waarschijnlijk gezelschap van U.V.V. en Holland. Te Amsterdam zijn Swift, D.E.C., Oranje-Zwart en J.O.S. voor nemens in te schrijven. De specifieke honkbalclub De Kanaries behoort tot het ver leden. De spelers hiervan zullen nu voor Watergraafsmeer uitkomen. Neerlands oudste honkbal vereniging, het Amsterdamse Quick, herdacht 1 Maart j.l. het feit, dat zij voor 35 jaar werd opgericht. Ook van deze plaats nog onze gelukwensen. In Juni zal de S.C.Haarlem haar zilveren jubileum vieren. Over enige maanden zal het 7de lustrum van de vereniging V.V.G.A. met feestelijkheden gepaard gaan, mede omdat haar honkbal afdeling dan een kwart eeuw oud is. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Rotter damse voetbalvereniging Sparta zgl er o.a. een honkbaltour- nooi worden georganiseerd, waarvoor Ajax, Blauw-Wit, D.O.S., H.F.C., Haarlem, Neptunus en Sparta zijn uitgenodigd. Ons lid H. W. de Boer vertoeft tijdelijk in Amerika. Voor hen, die hem eens willen schrijven, volgt hier het adres: H. W. de Boer, c/o De Lange, Cedar Road, Westburry, Long Island N.Y. U.S.A. Wij zouden het zeer op prijs stellen, indien hij ons eens zijn indrukken van een belangrijke baseball-match en zo mogelijk wat actuele lectuur deed toekomen. Onze links-velder Harry Bosboom is 1 April j.l. (geen mop) met mej. Jitske Enkelaar in de echt verbonden. Namens Ajax van harte gefeliciteerd. Moge Harry ook in zijn huwelijk menigmaal in de gelegenheid zijn een „vrije loop" te forceren! De honkbalcompetitie zal Zaterdag 1 Mei a.s. aanvangen. Daarvóór zal ons eerste negental enige oefenwedstrijden spelen en wel 10 April tegen D.W.S., een week later tegen H.C.K. en tenslotte tegen O.V.V.O. Ook voor het tweede staan er enkele „friendly games" op het programma. Onze thuiswedstrijden zullen vermoedelijk op het Voorland terrein moeten plaatsvinden. Jammer! Er is in onze bond nog steeds een groot tekort aan scheids rechters. In het algemeen hebben onze seniores-negentallen over het opkomen van scheidsrechters niet te klagen. Het is daarom niet meer dan billijk, dat ook een aantal actieve honk ballers en oud-spelers van Ajax op zich neemt wedstrijden van andere verenigingen te leiden. Clubgenoten, laat dit herhaalde verzoek niet langs U heen gaan! De ledenlijsten zijn inmiddels ingezonden. Ingeval er nog seniores en juniores (geboren vóór 15 Mei 1931) zijn, die alsnog willen gaan honkballen, dienen zij dit zo spoedig mogelijk ken baar te maken. E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 50. Ajax 2. Het tweede elftal besloot de competitie met de vol gende resultaten. In de Koog tegen K.F.C. 2 werd een gelijk spel (11) bevochten, thuis werd van Z.F.C. 2 gewonnen met 40 en tegen D.W.S. 2 met 22 gelijk gespeeld. Tot ver in de tweede helft stond ons team met 20 voor, doch D.W.S. wist even voor het einde nog gelijk te maken en dus een kostbaar punt in de wacht te slepen, waardoor zij kampioen werd. Alhoewel ons tweede een behoorlijke plaats op de ranglijst in neemt, zijn onze jongens toch ver beneden de verwachtingen gebleven en zal er deze zomer duchtig getraind moeten wor den, willen wij weer eens met een kampioenschap uit de bus komen. Ajax 3 kampioen. Het wonder is geschied. De jongens van captain Groenewoud hebben tenslotte toch nog beslag op het kampioenschap gelegd. De Stormvogels-reserves, door ons al tot kampioenen uitgekreten, zijn voor de pieren gestrand. Na het gelijke spel op ons veld en de nederlaag van het derde in Den Helder, stonden de Stormpieten-papieren ver boven pari, doch enige zonderlinge manipulaties brachten hen dik verlies. Tegen het sluiten van de markt was de situatie als volgt: door overwinningen op Blauw Wit 3 (41), A.F.C. 3 (20) en een gelijkspel tegen Hilversum 3 (22) was het derde met de IJmuidenaren gelijk gekomen. De kustbewoners hadden echter nog een protest lopen en toen dat afgewikkeld was, lag ons team een punt achter. Mocht ons elftal zijn laatste wedstrijd nu winnen een moeilijke opgave, daar dat in de Koog, tegen K.F.C. 3 moest gebeuren dan zou voor een beslissingswedstrijd, Stormvogels al aan een gelijk spel genoeg hebben. Onze jongens namen het zekere voor het on zekere en klopten K.F.C. met 31. Een fraaie prestatie. Stormvogels, met één been feitelijk al kampioen, redde het niet, behaalde zelfs geen gelijk spel en zo kwam dan toch nog het kampioenschap in de Meer terecht. Zou de oude glorie van Ajax 3, in vroeger jaren de eeuwige kampioen, weer gaan herleven? Laten wij het hopen. Hieronder de namen van hen, die dit kampioenschap op hun geweten hebben. A. M. v. d. Heide G. J. Beumer H. H. Blomvliet P. J. Loois F. K. Schoordijk D. Groenewoud A. W. v. Dijk J. Lambregts H. Sacksioni G. F. H. Gischler E. v. Wijngaarden Voor zover wij kunnen nagaan, verleenden nog medewer king: Kraamwinkel, Krist, Harde veld, Kleuver en Van Heus- den. Onze felicitaties, luitjes! Ajax 4 klom door een 3-1 overwinning op Germaan 2 en een gelijk spel tegen 't Gooi 2 (22) nog een plaatsje hoger op de ranglijst, waardoor onze jongens tenslotte toch nog enige elftallen onder zich hielden. Collega Jan Schoevaart ver telt elders in dit blad het een en ander over ons vierde, waar naar wij dus maar verwijzen. Ajax 5 heeft nog steeds kampioenskansen. Door drie over winningen in successie, n.l. op Volewijckers 5 (03), Blauw Wit 5 (04) en Eland 2 (05) score in stijgende lijn staan onze jongens gelijk met A.D.E. uit Weesp. Wordt het een beslissingswedstrijd, mannen Ajax 6. Twee gelijke spelen (D.R.C. 2, 11 en Animo 2, 22) en een overwinning op Rivalen 2 (52) waren de wapenfeiten van dit elftal op de achter ons liggende Zon dagen. Niet onverdienstelijk, lui, maar het kampioenschap is dit jaar voor één der concurrenten. Volgend seizoen meer succes. Ajax 7 boekte een 64 overwinning op The Unity 2, verloor van S.N.A. 2 met 23 en knapte Zondag j.l. A.D.W. 3 met 100 op. Zijn jullie nu nog geen kampioen, vrienden? Zouden we niet eens een beetje opschieten? De speech en de plakken moeten al klaar liggen. Ajax 8 ligt er bij ons uit. Drie maal verliezen St. Pancratius (1—3), D.W.V. (2—3) en T.D.W. 3 (2—4) en éénmaal winnen (Amstelzwaluwen 2, 21) is voor een elftal met kampioens kansen geen stijl. Slecht, slecht, slechtpraaaaten wij niet meer over! BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 14