J eugdvoetbalflitsen 13 Adspiranten 4 foto Desmit Adspiranten 2 en 6 kampioen! Juniores 1. De grote strijd tegen de D.W.S.-juniores is voor ons op een nederlaag uitgedraaid. De blauw-zwarten bleken de sterksten en klopten ons team met 30. De jongens van De Bruyne speelden beter en enthousiaster, hadden door het toe kennen van een geheide offside-goal een tikje geluk, doch won nen verdiend. Jammer, jongens, maar niets aan te doen. Hanny Velder een pluim voor zijn harde werken en uitstekend spel. Verder speelde ons elftal nog gelijk tegen A.F.C. (00) Jan de Boer Jr. in het A.F.C.-doel was de held van de dag bracht het tegen V.V.A. niet verder dan 22, won voor de beker met 50 van Z.S.G.O. en sloeg in het V.V.A.-juniores- tournooi een heel poyer figuur. Dat gaat verkeerd, jongens! Beterschap Juniores 2 sleepte weer een paar punten in de wacht. Tegen Z.S.G.O. 2 werd het 11, V.V.A. 2 verloor met 17, maar D.E.C. was te sterk en bleef met 32 in de meerderheid. Niet slecht, boys! Juniores 3 speelde de gepasseerde Zondagen weer erg wis selvallig. Volewijckers 3 won van onze boys met 31, Zee- burgia 3 en D.W.S. 3 verloren respectievelijk met 31 en 32, doch Watergraafsmeer 2 trok met 30 aan het langste end en voor de beker schakelde Shell door een 21 overwinning ons elftal uit. Niet daverend, boys! Adspiranten 1. Voor de competitie daverende overwinningen en tijdens de Paasdagen ongeslagen het adspiranten-tournooi van V.V.A. gewonnen. Voila, de resultaten van dit elftal. Vole wijckers verloor op eigen veld met 05, A.F.C. met 04, Z.S.G.O. met 05 en D.W.S. met 04. Bij V.V.A. verliep het zo: W.F.C. 0—2, A.F.C. 1—3, Volewijckers 0—2 en V.V.A. (finale) 03, waardoor de uitgeloofde beker voor de derde maal in successie werd gewonnen en definitief in ons bezit kwam. Er werd zeer goed door onze jongens gespeeld en vooral linksbuiten v. d. Zwaag had een beste dag. Hij deed alle wed strijden uitstekend werk en scoorde een paar maal op zeer fraaie wijze. Goed zo, boy! Ook Wim Anderiesen een extra vermelding. Aan V.V.A. onze dank voor de prettige dagen. Alle hulde voor de organisatie. Voor de beker werd tegen De Volewijckers gelijk gespeeld (1—1). Adspiranten 2 kampioen! Gefeliciteerd, boys! Hier de namen der kampioenen: Pront Schoonderwoerd Tak Meyer Larvo Leunk v. Essen Leibbrand de Haan Staneke Rem Laatste overwinningen: A.F.C. 2 (03), BI. Wit 2 (05), Z.S.G.O. 2 (1—4), D.V.A.V. (0—1), D.W.V. 2 (1—4). Geen punt verspeeld, prachtig gedaan, jongens! Adspiranten 3. Deze knapen deden het als volgt: Z.S.G.O. 3 (0—9), A.F.C. 3 (1—1), T.O.G. 2 (2—2) en Zeeburgia 3 (13). Ook goed, boys, maar het kampioenschap is voor de Volewijckers. Volgend jaar beter, jongens! Adspiranten 4. Ook al doelpuntenhonger. A.F.C. 4 (010), BI. Wit 4 (06) en T.D.W. 2 (03). Volewijckers zal echter wel kampioen worden en wij goede tweede. We zijn tevreden, boys Adspiranten 5 noteerde de volgende uitslagen: A.F.C. 5 (15), Volewijckers 6 (22), D.W.V. 5 (08) en Zeeburgia 4 (60). Twee punten staan onze jongens op de Volewijckers achter en die zijn niet meer in te halen. Jammer boys, maar jullie hebben het kranig gedaan, dit seizoen. Adspiranten 6. Door de laatste wedstrijd met 21 van De Spartaan te winnen, behaalden ook deze knapen het kampioen schap. Onderstaand de namen van onze jongste kampioenen: Klopper Verhoeven de Vries Filius Dukker v. d. Hengel BusSelman de Vries Koning Mulder Bickman Laatste uitslagen: Zeeburgia 4 (03), Volewijckers 7 (0—3), Swift 6 (04)D.W.V. 6 (2—3) en Spartaan 5 (12). Zeeburgia was uitgespeeld en stond één punt voor. De match tegen Spartaan moest dus de beslissing brengen. Spil Dukker ligt in het ziekenhuis, beterschap, boy, en kon dus niet van de partij zijn. Dat was een strop, daar onze benjamins nu één van de steunpilaartjes moesten missen. Zij wilden hun vriendje toch het kampioenschap brengen en met medewerking van invaller Boskamp jongste spruit van Pa Boskamp is het gelukt. Rust 00. Toen harde wind tegen en een Spar taan, dat niet verliezen wilde. Eindelijk een goal van Bickman. Dolle vreugde van spelertjes, vaders en moeders op en langs het veld. Dan een goal in eigen doel. Verslagenheid binnen en buiten de lijnen. Zou het dan toch geen kampioenschap wor den? Melktanden op elkander. Een hoge bal in het Spartaan- doel, het keepertje stompt hem boven de lat, dan een wirwar om en op de dalende bal. „Goal" zegt de referee, „goal" gilt de Ajax-schare en huilend over zoveel onrecht krimpt het Spartaan-doelmannetje in elkander. Snikt het uit, want de bal had niet gezeten. Hij had gelijk, de bal was de doellijn niet gepasseerd en toch een goalvoetballeed in een notendop. Ajax was kampioen en Zeeburgia werd de dupe. Even later elf gelukkige Ajaciedjes. Hun eerste kampioenschap. Warme ranja en koeken. Mijnheer Schoevaart sprak enige vriendelijke woorden en straks hangt er op elf slaapkamertjes een rood wit vaantje. Ter ere van het eerste kampioenschap. Gefelici teerd, boys, en evenveel succes op school als op het voetbalveld, maar daar twijfelen wij niet aan. Ajax 7 deed het eveneens heel goed en maakt nog een kansje op de tweede plaats. T.O.G. 6 (02), Meteoor 4 (0—3), De Spartaan 6 (1—4), T.D.W. 4 (1—1), O.V.V.O. 3 (1—1), Zee burgia 7 (010). Volhouden, boys! BROWN. JAN v. d. HEUVEL GEREPATRIEERD. Jan v. d. Heuvel, onze oud-doelverdediger en in zijn tijd be faamd baseball-speler, is, na een afwezigheid van bijna twintig jaren, in Holland teruggekeerd. Wij roepen Jan, één der schen kers van de „Insulinde-Cup", een hartelijk welkom toe en hopen hem spoedig in de Ajax-kring aan te treffen. DE „INSULINDE-CUP". Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid, wordt op Zondag 30 Mei a.s. ons jaarlijks Juniores-tournooi om de „Insulinde-Cup" gehouden. Er zal worden getracht een zo sterk mogelijke bezetting te verkrijgen en daar het in de be doeling ligt, juniores-teams van clubs, die haar domicilie bui ten Amsterdam hebben, uit te nodigen, doen wij een beroep op onze leden om gedurende één of twee dagen aan een deelnemer, gastvrijheid te verlenen. Families, die als „pleegouders" wil len fungeren, worden beleefd verzocht, zich met de heer A. de Wit, Meidoornweg 8, telefoon 60340, in verbinding te stellen. Bij voorbaat onze hartelijke dank voor de medewerking. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 13