Ajax 4 't Gooi 2 2-2 11 Is het vierde sterker dan het tweede elftal? Een nuttige trainings-campagne! Het is eigenlijk een vreemde geschiedenis met ons vierde elftal, want als U het lijstje van zijn tegenstanders eens rustig bekijkt, zult U er bijna allemaal tweede elftallen van huidige eerste-klassers in aantreffen. Niet, dat wij ons hierover beklagen, want hoe sterker tegenstanders, hoe liever dit ons is, maar men is zo gauw geneigd vooral in onze eigen kring ons derde elftal hoger dan ons vierde te klasseren, en dan maakt men toch een grote fout. Ons vierde trekt zich daar gelukkig niets van aan, en we zagen hier een team in actie, dat een gezapig partijtje voetbal speelt. Het zijn bijna allemaal jongelui, die één of hoogstens twee seizoenen geleden werk te zien, echt een veteraan om je voetbalpetje voor af te nemen. Binnenspelers waren Aukema en Wim Huis. Aukema is nog steeds de held op de vierkante meter, z'n schijnbewegingen zijn prachtig, maar hij vervalt in de fout te veel te willen figuurzagen. Wim Huis is ook een geboren voetballer, jammer, dat hij physiek niet zo sterk is, maar geregelde training kan hem over dit euvel heenhelpen. Keeper Van Son wel klemvast, ook goed op lage ballen, maar z'n uittrappen is hopeloos slecht, en als hij hier meer aandacht aan besteedt, is hij een dubbeltje meer waard. De uitslag werd 22, maarHenny Meyer miste twee dotjes van kansen, anders hadden wij zeker de volle voetbalbuit binnengehaald. De scheidsrechter was prima en bespeelde zijn instrument tot aller genoegen. Wat was het moord dadig gezellig in onze clubtent. komals ons eerste elftal niet thuisspeelt, toch óók eens een kopje koffie drinken. Ik zag dit seizoen diverse Ajax-elftallen in actie en steeds viel het me op, dat er, naast veel goeds, ook héél veel dingen waren, die minder te appreciëren zijn. Het mooie sluitende samenspel, dat vroe- Het vierde elftal van Ajax. foto Desmit deel uitmaakten van onze juniores-teams. Een paar old-timers zult U er ook aantreffen, en die brengen de nodige rust in het elftal. Mooi driehoeksvoetbal, afgewisseld met lange passen. Het gaat snel en vaardig, en er wordt enthousiast gewerkt. Als ze de bal kwijt raken, wordt er gezwoegd om het bruine monster weer in bezit te krijgen en daar de tegenstanders hen meestal physiek de baas zijn, gaat het er af en toe fel toe. Midvoor Mazelink probeerde al het mogelijke er doorheen te komen, en was een doorlopend gevaar voor de tegenpartij. Zijn koppen is werkelijk uitstekend, hij moet alleen z'n sprint nog wat scherper maken en zijn schot bijvijlen. Maar de wil is er en dat is al een heleboel waard. Ook de vleugelspelers, Henny Meyer en Bungert, zijn snel, maar de balcontróle van de laat ste laat nog wel iets te wensen over. Mr. Smith,hier valt dankbaar 'werk te doen! De halflinie alle lof, ze voeden als een jonge min, en er wordt aangepakt, of het aangenomen werk is. Rechtsback Fritz heeft een fout, hij bijt te vlug, laat de tegenpartij maar komen, boy! Kijk maar eens naar je partner Blomvliet, die stond een vlekke loos partijtje te backen. Het was werkelijk een lust hem aan het ger het kenmerk was van bijna al onze teams, komt nog maar zelden voor; zo af en toe zie je wel eens een vleugje maar het geheel is toch te onsamenhangend, en er zit geen cadans in. Het spelen zonder bal, het automatisch vrijlopen, het doodmaken, het koppen enz. enz., je ziet het helaas véél te weinig. En juist omdat nu alle elftallen zo'n beetje zijn uitgespeeld, lijkt het me zaak, om de training nog eens flink aan te pakken. En dan elftal tegen elftal, met Bob Smith als scheidsrechter. Zulk trainen kan nieuwe perspectieven openen voor de elftalcommissie, en we kunnen er de Zaterdagmiddag en Zondagen aan besteden. Laat het eerste gerust thuis, we hebben zoveel jonge spelers, die nu eens goed onderhanden kunnen worden genomen en waar ze enorm veel van kunnen leren. Kom, Bruynestein en De Wit, (want ook onze juniores kunnen hiervan profiteren), slaat de handen eens in elkander, hier is prachtig werk te doen. Ook hebben wij nog diverse nieuwe spelers, die nu als een kat in een vreemd pakhuis staan en dan meteen in de Ajax-kring kunnen worden opgenomen. Is dit alles geen goede proefneming waard? J. S. Wij feliciteren: Sparta, Rotterdam en Quick, Nijmegen, met haar 60-jarig bestaan. Haarlem, E.D.O., Heerenveen, Go Ahead, P.S.V. en B.V.V. met het behaalde afdelingskampioenschap. A.F.C., die enige weken profiteerde van de wijze voetbal lessen van Jack Reynolds, met het zich handhaven in de 2e klasse. Wim de Bois, onze oud-clubgenoot, thans trainer van D.F.C., met de uitnodiging van de Surinaamse Voetbalbond, het Suri naamse elftal voor vier maanden te komen trainen. Een zeer eervolle onderscheiding, waarmede wij Wim van harte felici teren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 11