Van onze reserves. Op bezoek bij Jo Bieshaar. H.H. Leden en Donateurs J eugd-v oetbalflitsen 9 Ajax 2. Het blijft met het tweede elftal een eigenaardig geval. De ene week wordt er behoorlijk gespeeld en een week later vertonen de heren zo'n beroerd spelletje, dat je er draaierig van wordt. Twee matches hebben wij bijgewoond, n.l. tegen A.F.C. 2 en D.W.V. 2 en beide keren troffen wij het slecht, tegen D.W.V. zelfs zeer slecht. A.F.C. 2, het elftal, dat in deze afdeling de rij sluit, weerde zich dapper, maar kon toch een 12 nederlaag niet verhinderen. De kans op één of twee punten hebben de A.F.C.-ers wel gehad, doch dank zij het missen van een penalty prachtig door v. d. Heyden ge stopt (je liep o.i. te vroeg van je plaats) en het verprutsen van een paar „inleggertjes", bleef het bij één doelpunt voor de rood-truien. Daar onze luitjes tweemaal het net wisten te vinden (Brokman en Timp, het doelpunt van Theo was zeer fraai) bleven de punten in de Meer. Tegen D.W.V. 2 was het door ons team vertoonde voetbal al van heel inferieure kwaliteit. Nu is het natuurlijk waar, dat een elftal een enkele keer lelijk uit vorm kan zijn, maar wat hier gepresenteerd werd, was werkelijk niet mooi meer. De achterhoede, met Piet Jansen aan het hoofd, was nergens, de middenlinie, met uitzondering van Focken, heel middelmatig en de voorhoede bracht voor halftime er iets, daarna finaal niets van terecht. Met 16 werden onze vertegenwoordigers ingemaakt. Triest, meer dan triest. Voor de goede orde: van Blauw Wit 2 werd met 41 gewonnen en tegen Haarlem (11) gelijk gespeeld. Ajax 3. Het derde is in 't zicht van de haven gestrand. De grote strijd tegen Stormvogels 2 is in een draw (22) ge ëindigd en dit schijnt zo deprimerend op onze jongens te hebben gewerkt, dat de laatste kans in Den Helder werd ver speeld. Met 14 bleef Helder 2 in de meerderheid en kunnen de Stormpieten' zich vermoedelijk gereed gaan maken voor de promotie-wedstrijden, waarmede wij de IJmuidenaren alvast feliciteren, 't Is jammer voor de spelers van het derde, daar zij zich deze competitie best hebben geweerd, 't Volgend seizoen maar weer opnieuw proberen, mannen. Zeeburgia 2 verloor van ons team met 12, hetgeen wel een knappe prestatie van onze jongens is geweest, maar voor het kampioenschap niet belangrijk meer. Ajax 4 heeft zich in veiligheid gebracht. Wel werd nog van S.D.W. 2 op onbegrijpelijke manier verloren met 23, maar drie overwinningen in successie brachten het vierde uit de gevaarlijke zone. Spartaan 3 verloor met 14, Elinkwijk met 1—2 en Velox met 06. Goed zo! Ajax 5 kwam met een overwinning en een nederlaag uit de bus. T.O.G. 3 kreeg op eigen veld met 81 klop, doch A.D.E. 2 bracht ons elftal een 14 nederlaag toe. Adieu kampioenschap, mannen Ajax 6. Twee wedstrijden, twee overwinningen. Schelling- woude 2 verloor met 04 en D.W.V. 5 met 02. Goed werk, lui! Ajax 7 trok naar Aalsmeer 3, doch bracht het in het bloe- mendorp niet verder dan een gelijk spel (11). Was de doel- puntenmachine defect, luitjes? R.C.A. 2 verging het slechter en verloor met 310, hetgeen voor het zevende weer een doelgemiddelde-opknappertje betekende. Hoe zit het met jullie kampioenschap, vrienden Ajax 8 won de uitwedstrijd tegen A.S.V. 3 met 3 —2, doch verloor een week later van dezelfde vereniging met 01. Een lelijke tegenvaller, heren! Kunnen wij het kampioenschap af schrijven, of is er nog kans? Vriend Bruynestein maar eens vragen, of hij de standen wil publiceren. Einde overzicht. BROWN. Bij de laatstgehouden Kienavond zijn 25 kienkaarten te wei nig ingeleverd. Diegenen, welke de kaarten mochten hebben medegenomen, gelieven deze alsnog in te leveren bij de Club avondencommissie, anders zouden wij ons genoodzaakt zien, de diverse konijnen, hazen en gevogelte bij de volgende Kienavond zelf mee naar huis te nemen. De Clubavonden-commissie. Onze clubgenoot Bieshaar, die ongeveer 15 jaar deel van de Elf- tallencommissie uitmaakt, heeft zich nu al geruime tijd wegens ziekte niet langs de lijnen kunnen vertonen. Ik heb daarom met de patiënt eens een praatje gemaakt, waarbij mij bleek, dat hij flink vooruit ging. Over belangstelling van de zijde zijner sportvrienden had hij niet te klagen. Bestuurs- en commissie leden, alsmede spelers uit de hoogste elftallen, komen geregeld bij hem aanlopen. Daar Bieshaar, als lid der Commissie B., vooral bij de lagere elf tallen aanwezig was, zou het wel aardig zijn, als ook de spelers hier van hem eens opzochten. Zij kunnen er van verzekerd zijn, dat dit zeer op prijs zal worden gesteld. Jo, namens de vereniging ook van deze plaats een spoedig en algeheel herstel entot op de velden. E. H. VAN TUYL. Daar, zoals bekend, het adspirantenvoetbal tot en met 22 Februari heeft stilgelegen en door de slechte weersomstan digheden vele velden werden afgekeurd, valt er van de Ajax- jeugd, in dit geval de juniores-afdeling, deze keer niet veel te vertellen. Juniores 1 kwam slechts eenmaal in het veld en wel tegen de hope van Blauw Wit. Met een gelijkspel (22) moesten onze jongens genoegen nemen, doch het heeft heel wat voeten in de modder gekost, het zover te brengen. Blauw Wit, dat nog een behoorlijke kans op het kampioenschap had, speelde zo goed, dat Jan Looyen en zijn boys het heel moeilijk kregen. Zij kwamen voor het lastige karwei te staan een 02 achter stand weg te werken, hetgeen, gezien de kwaliteit van de Blauw Wit-verdediging, vrijwel onmogelijk leek. Toch zijn onze jongens erin geslaagd, tweemaal te scoren de gelijkmaker, een kopbal (wij menen van Kramer) was zeer fraai waar door de kans op het kampioenschap behouden bleef. D.W.S., die ook niet de volle buit binnenhaalde, staat nu gelijk met ons team en de ontmoeting met de jongens uit de Spaarndammer- buurt zal vermoedelijk het antwoord geven op de vraag, wie zich uiteindelijk kampioen mag noemen. Wij zijn ervan over tuigd, dat het een faire match wordt en hopen, dat de beste ploeg zal winnen. Jongens, laat ons genieten van goed voetbal en succes. Juniores 2 schoot danig uit zijn slof. D.W.V. 2 raakte op eigen veld een punt aan onze jongens kwijt (22), Voie- wijckers 2 veruit de meerdere in deze afdeling kreeg met 31 klop en D.W.S. 2, naaste buur op de ranglijst, moest met 25 het onderspit delven. Dat is goed werk geweest en vooral deoverwinning op de a.s. kampioen, De Volewijckers, was buiten verwachting, 't Is jammer, dat jullie in het begin van de competitie zoveel punten hebben verspeeld. Gedane zaken nemen echter geen keer en rest jullie niets anders, dan te trachten, de competitie zo goed mogelijk te beëindigen. Juniores 3. Ook dit elftal speelde slechts één wedstrijd, n.l. tegen Swift 2. Met 17 verloren de Olympiaplein-bewoners, hetgeen hoofdzakelijk te wijten was aan de productiviteit van middenvoor Been. Vijf doelpunten nam deze knaap voor zijn rekening, een prestatie, die er zijn mag. D.W.V. 3 heeft in deze afdeling de beste papieren en kunnen onze jongens hoogstens de derde plaats bereiken. Geweldig is het niet, maar in ieder geval proberen het zover te brengen, boys Verder nog te vermelden, dat in het voorjaar een elftal, samengesteld uit adspiranten van Amsterdamse clubs, een reisje naar Engeland gaat maken. Om van te likkebaarden, jongens! Reeds enige weken is de „tour-commissie" bezig, circa vijftig jeugdige voetballers te selecteren, een werkje, dat met verstand en overleg moet gebeuren en heel wat hoofd brekens zal kosten. Het zal niet meevallen, een ieder tevreden te stellen, doch wij hopen, dat het comité er in zal slagen, een team te formeren, dat inderdaad het beste is wat de adspi- rantenafdeling kan opbrengen. Ook van onze club behoren enkele jongens tot de kansmakers en als zij inderdaad gekozen worden, vertrouwen wij, dat zij op waardige wijze en het Amsterdamse voetbal èn on^e vereniging zullen vertegen- woordigen. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 9