F. C. Biel, Racing Club de France, Be Quick (Gr.) en Ajax. Bedrijfsvoetbal en spelen voor combinaties. Aan onze abonné's. Burgerlijke Stand. Shirts. Straflijst. 10 Ons Paastournooi is met zuchten en zwoegen dan toch nog in orde gekomen, en onder de tegenwoordige omstandigheden is dit werkelijk een heksentoer. Wat er momenteel wel wordt vereist om een team sportmakkers over de grens te krijgen, valt niet mee. Een rijstebrijberg van verordeningen van dit mag niet en dat mag niet, maar wat eigenlijk wèl mag, zeg gen ze er helaas nooit bij. Juist als je denkt dat je nu toch wel aan alle voorwaarden hebt voldaan, krijg je bericht dat je dit of dat hebt vergeten, en wordt er veronderstelt dat je je aan vraag hebt ingetrokken. En toch hadden wij vroeger de naam dat we zo bizonder gastvrij waren. Maar alle obstakels en hindernissen werden tenslotte genomen, zodat Krasnapolsky binnenkort het brandpunt zal zijn van onze Franse, Zwitserse en Groningse sportvrienden. Marken en Volendam zullen wor den bezocht, terwijl ook de Rondvaartboot reeds stookolie heeft ingenomen voor een interessante trip. En daar we de Nacht wacht toch speciaal voor dit doel hebben laten schoonmaken, zal ook het Rijksmuseum wel weer op het programma staan. En dan hopen we weer eens goed voetbal te zien, echt voetbal met goede passes, mooi kopwerk, bal-contróle, snelheid etc. etc. In ieder geval zal er voor onze spelers wel iets te leren zijn, en hopelijk zien wij niet te veel van de W.C.-formatie. Ik kreeg pas 'n boekje in handen dat tot titel had: „Voetbal kreeg een ander gezicht", maar ik kan helaas niet zeggen, dat die snuit me is meegevallen. En wat nog véél erger isik sta helaas niet alleen. Een volgend jaar komt de versterkte degra datie, ik moet er maar niet aan denken. Zouden we Luc v. Dam en Bep v. Klaveren c.s. maar niet vragen om lid van onze vereniging te worden? Ja, dat ze niet kunnen voetballen, weet ik natuurlijk ook wel, maar is dat nu wel nodig? Maar ik dwaal af, ik had het over ons tournooi. Vanzelfsprekend reke nen wij op het zonnetje en als we dan ook nog het lentewindje meekrijgen, worden het een paar prettige dagen. Met Karlstad zijn we nog in onderhandeling en als ook dit lukt, hebben wij nog een lekker voetbalhapje in het vet, voor later. Al is het dan ook hard werken geweestwe tellen de uitslag alleen en onze leden en donateurs en hèèl voetballievend Amsterdam wordt weer eens een extra voetbalmenue voorgezet. Dat het ons goed moge bekomen. PROGRAMMA VAN HET AJAX-PAASTOURNOOI, le Paasdag (28 Maart) A. 1.30 uur: Be Quick (Gr.)F.C. Biel. B. 3.15 uur: AjaxR.C. de France. 2e Paasdag (29 Maart) 1.30 uur: Verliezer A.Verliezer B. 3.15 uur: Winnaar A.Winnaar B. Passe-partouts voor beide dagen verkrijgbaar a 5.voor overdekte tribune; 3.voor open tribune en 1.50 voor staantribunes. J. S. Ach, doe ons een plezier en speel vanmiddag mee. We heo- ben een geweldig lollige wedstrijd in elkaar gedraaid tegen noemt U maar op en komen juist een speler te kort. Na afloop een gezellig borreltje jong, en misschien is er nog een happie eten ook. Nee, kerel, je kunt het gerust doen, we spelen in een héél ander tenue, publiek is er haast niet bij, en geen sterveling kent je. Wat verlof van je chef, laat me niet lachen, jong, ik heb het juist met hem besproken, dat is O.K. hoor. Nee, je naam wordt niet genoemd, dat spreekt toch van zelf, Jansen heet je, doodgewoon Jansen. En de speler in kwestie denkt, wat kan mij gebeuren, ten slotte speel ik toch voor m'n plezier. En hij kijkt erg ver wonderd, als hij van de K.N.V.B. een schrijven ontvangt, dat hij in verband met art. zo en zoveel, ingaande de dag van heden, voor twee jaar is geschorst. En dan is Leiden natuurlijk in last, en krijgt de secretaris van z'n eigen vereniging het verzoek, de zaak weer in orde te krijgen. Maar al komt dan het hele bestuur op het inatje, het helpt geen l^iars, en de speler in kwestie kan in twee jaar niet meer voor z'n club uitkomen. Dit is de praktijk. Wij waarschuwen onze spelers dus dringend, geen wedstrij den voor bedrijfselftallen of combinaties meer te spelen, ze weten nu wat hun boven het hoofd hangt. HET BESTUUR. Aan de diverse verzoeken van onze lezers, die door om standigheden het December-nummer van ons clubblad niet ont vangen hebben, dit nummer alsnog toe te zenden, kunnen wij tot onze spijt niet voldoen. Tengevolge van een misverstand bij de binderij is n.l. het gehele restant vernietigd. Adm. Ajax-Clubnieuws. Getrouwd: de heer H. Smit en mej. C. v. d. Brom. Aan Henk en Cisca onze hartelijke felicitaties. Geboren: Met grote blijdschap geven de heer en mevrouw M. J. W. Middendorp C. A. L. Middendorp—Demaat kennis van de geboorte van hun dochter Joke. Van deze plaats aan Tinus en zijn vrouw onze hartelijke gelukwensen met deze gezinsuitbreiding. Ajax-shirts in prima kwaliteit verkrijgbaar bij de heer J. de Boer. Prijs 6.plus 13 punten. Geschorst volgens art. 13, sub c. van het H.R., de heer J. Rol Sr., voor drie maanden, ingaande 16 November 1947 tot en met 16 Februari 1948. i H.D.V.S. - Ajax (5-3). - Een spannend moment voor het Schiedamse doel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 10