1948. mages, gevolgd door een appèl voor goal, de spanning binnen en buiten de lijnen verhoogden, voor zover dat nog kon. Het werd steeds drukker voor het Haarlem-doel, waar Smit die aanvallend spil voor Haarlem speelt zoals U weet en Van Veen die, zoals U eveneens weet, Ajax' stopperspil is elkaar geregeld ontmoetten, soms in het Haarlemse strafschop-, doch ook wel in het doelgebied. Het werd er vreselijk gezellig, maar toch wel 'n beetje druk en het is goed, dat het geen dames-voetbalwedstrijd was, want dan had mevrouw er beslist migraine van overgehouden. Bg ons achter stond Potharst in twijfel, of hij zich al dan niet maar bij de rest van het voetbalgezelschap zou aansluiten. En toen kwam, eindelijk en op een ogenblik, dat bijna nie mand er meer aangeloofde, toch nog de gelijkmaker van Bruins uit een vrije schop van ter Horst. En zo werd het éénóén voor Haarlem, want het hand haven van de status-quo was winst voor de leiders. Een mooie wedstrijd was het niet, daarvoor speelde Haarlem te verdedigend en te destructief, al gebeurde dat alles in het nette en zonder dat de ongevallenwet er bij betrokken werd. Verdiend was de 11 naar mijn mening wel, want een veld-overwicht geeft geen claim op een overwinning en pech hebben we niet gehad. Ballen tegen paal of lat zijn er niet ge weest en Kluit had, ondanks alle drukte voor z'n lijntje van 732 cm, niet zo heel veel te doen. Z'n makkers lieten weinig schietkansen en de schoten, die gelost werden, gingen over of naast, óf en dat waren er heel wat kaatsten terug van een of ander Haarlem-lichaamsdeel. Onder het motto „zoek de zon op" kan ik alleen nog zeggen, dat het erger gekund had, als de verlossende goal nog net niet gekomen was. En als winst valt verder ook te noteren, dat v. d. Linden weer 'n prima partij speelde, Potharst's spier het hield en onze linkervleugel haast weer haar volle gewicht in de schaal legde. En tenslotte is 'n woord van hulde voor het doorzwoegen tot het einde van onze hele ploeg zeker op zijn plaats. ADé. Herdenkingsnummer Go Ahead. Go Ahead, Deventer zond ons ter gelegenheid van het 45- jarig jubileum een keurig verzorgd herdenkingsnummer, waarmede wij de redactie van de Go Ahead-Revue hartelijk feliciteren. Uit ervaring weten wij, wat het betekent, een extra-nummer te moeten samenstellen en zijn dus enigszins bevoegd hierover te oordelen. Aan onze vrienden van de „rood- gele-krant" onze oprechte hulde! Bij d' intree van het Nieuwe Jaar Wens ik de ganse Ajax-schaar Geluk en voorspoed, weinig strop. Ons Ajax blijve aan de top. Ik zeg tot heel het spelerscorps Wij gaan in '48 door Met training, 's is maar, dat U 't weet, En dit vooral toch niet vergeet. Laat het nu eind'lijk over zijn Met dat gezeur en gechagrijn, Omdat het grootste deel niet traint Is ons Rood-Wit dan niet vereend? Ik heb het al zo vaak gezegd En steeds het loodje nog gelegd. Dus mannen, geen gezanik meer. Ik kank're voor de laatste keer! W. H. DRONKERS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 4