Van de Secretaris. Some senses and some nonsenses. 13 middellijk van het veld te zenden. Meestal krijgt integendeel de ver keerde partij de schuld! Het is toch een paskwil, dat dergelijke types niet van het veld worden verwijderd, omdat er scheidsrechters zijn, die met 22 spelers de wedstrijd willen beëindigen (niet medegerekend dan de slacht offers, die vóór afloop in de kleedkamer terecht zijn gekomen!), of dat zij, uit vrees voor repressailles, niet durven ingrijpen. En al zou dit nu zo zijn, dan kan toch altijd de bond zélf nog ingrijpen. Waarom worden er bijvoorbeeld geen geheime waarnemers door de bond naar diverse wedstrijden gezonden? Dan behoeft de arbiter niet eens persoonlijk de taak op zich te nemen om de daar voor in aanmerking komende personen of clubs te straffen of te laten straffen; treurig genoeg, dat een dergelijk voorstel moet worden gedaan, maar het zou m.i. een prachtige preventieve werking kunnen hebben. Want hier moet ingegrepen worden. De clubs, die tijd, geld noch moeite sparen om het voetbalpeil op te voeren, moet dit streven niet onmogelijk worden gemaakt door degradatie-candidaten, die zich door wanhoopsvoetbal trachten staande te houden of door elementen, die het voetbalveld in een abattoir willen metamorfoseren. Verder wil ik wijzen op de publieke belangstelling, die op den duur beslist zal gaan tanen, als hieraan geen einde wordt gemaakt. Diverse mij bekende personen krijgen er langzamerhand schoon genoeg van! Daarom roep ik jouw hulp in, omdat ik meen te weten, dat jij het evenmin als ik kan toejuichen, dat onze mooie sport op deze wijze wordt vermoord. Dit is een hard woord, maar helaas al te waar. Daar helpt alle geredeneer over nieuwe systemen etc. niet tegen. Kick, ik reken op je medewerking. Ik heb de heer Lotsy copie van deze brief gezonden. Beste groeten van je vriend, W. H. DRONKERS. BALLOTAGE. Aangenomen als werkend lid: De heren: P. Both, A. Th. Grahmbeek, J. Lucas, T. L. Jan sen, J. W. Hoks, J. D. Kelderman. Aangenomen als junior-lid: M. M. Koolemans, C. v. d. Linden. Aangenomen als adspirant-lid H. Blankensteyn, E. C. v. d. Eeckhout, F. M. v. Gorkum, H. de Goede, Th. de Groot, Fr. Massing Holsteyn, A. J. Post, J. A. Vaal, W. F. H. Vis, W. F. B. Visser, A. K. v. d. Wel, W. C. v. d. Zeys. Voorgesteld als werkend lid: De heren: F. de Munck. J. W. Kuoffeld, K. Meyer, A. Roel- vink, C. v. (T. Hoeven, w7 Hoed. Voorgesteld als adspirant-lid: W. IJsebrand, A. van Roon, D. Nuis, F. H. Seeventer, J. de Boer Jr., G. B. H. Alsema, Adr. Heykoop, E. Lager- wey, J. F. O. Theuns, Chr. Vrolijk, F. Mulder, J. J. Post. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Met grote blijdschap geven de heer en mevrouw E. H. van Tuyl M. van TuylKlaucke kennis van de geboorte van hun dochter Ans. Aan Evert -de grote voorvechter der honkbalsport en zijn vrouw onze hartelijke felicitaties met deze blijde gebeur tenis. De heer en mevrouw H. Sacksioni H. C. Sacksioniv. Etteger geven met grote vreugde kennis van de geboorte van huil dochter Louise. Namens Ajax onze hartelijke gelukwensen. Getrouwd: De heer E. Stroomberg en Mej. W. P. Scheltens traden 23 December 1.1. in het huwelijk. Aan Eb en zijn vrouw onze hartelijke felicitaties. Het Ajax-bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer C. Kamstra, in leven 2e voorzitter van ,,De Volewijckers". „Ieder systeem gaat mank," heeft geloof ik eens iemand gezegd. Mocht het echter nooit zo door een wijs iemand naar voren gebracht zijn, dan eis ik hierbij het copy-right van deze schrandere woorden op. Kort geleden hadden we een leuk systeem, Nazi geheten, voorstanders werden dik en rond, kregen vette baantjes en een heleboel gezag, ideaal bleek het systeem niet, sommigen gaat het nog steeds goed, maar grotendeels is het toch een tegenvaller geworden. Dan was er een ander systeem, dat heette Anti, en de aanhangers hiervan kregen slaag, suikerbieten en concentratiekampen. Was dus ook niet alles, hoewel ik eerlijkheidshalve moet erkennen, dat het gokkie van Anti toch altijd nog een tikkeltje voordeliger is gebleken. En na dit alles dagen er uit Oost en West weer nieuwe systemen op, en mag U straks weer kleur bekennen. Ik zou U echter adviseren, doe niets meer met overtuiging, het lijkt mij veel beter munt of kruis te gooien, dan is Uw kans in ieder geval fifty-fifty en kan men U in het ergste geval alleen maar verwijten dat U pech gehad heeft. Zie zo, het bovenstaande had ik al lang eens willen schrijven, en waar het best mogelijk is, dat de vrijheid van pers over een paar maanden afgelopen is, doe ik het nu maar even. Bovendien leent een voetbalblad zich nu eenmaal prima tot systeem-overpeinzingen. Zitten wij n.l. niet ook midden in de systemen? Een slecht voet baller, die tegenwoordig niet pro of anti stoppert. En om nu maar meteen met de deur in huis te vallen, ik ben anti, uitgesproken anti, dwars tegen alle Grote Goden in. Ik draai er niet langer meer om heen, ik vind het een sof-systeem. Waarom moet je vanaf het begin- signaal al je zwakheid erkennen, bestond er vroeger niet zo iets als aanvallen is de beste verdediging. Als de geallieerden in 1945 stopper gespeeld hadden, mochten we nu nog niet op het voorbalcon van de tram. Maar ja, het feit is er nu eenmaal, en onze tegenstanders bedie nen er zich bijna allemaal van, en misschien hebben zij gelijk, want ons mooie team krijgt rake klappen te incasseren. Als kijkspel gaat het voetbal echter onherroepelijk ten gronde, let op Uw saeck, mijne heren. Door veel uitstedigheid de laatste maanden maar één wedstrijd gezien, n.l. AjaxVolewijckers. Ook hier weer een bende spillen zien rond dartelen. Hoe ik hierover denk, zie boven. Dat wij dat varkentje echter niet op een afdoende wijze kunnen wassen, is mij echter een raadsel. Tegen Volewijckers besprongen onze jongens tweemaal drie kwartier de Groen-Witte defensie, en grotendeels speelde het treurspel zich af in het strafschopgebied van onze tegenstanders. Waarom, vraag ik mij af, bleven onze buitenspelers niet rustig op hun outline. De Volewijckers hadden dan ook uit hun fuikie moeten komen, en onze kansen hadden beslist veel groter geworden. Enfin, het was niet zo en we zijn weer geen punt ingelopen, ik vond het een onprettige wedstrijü en ik hoop nog maar steeds op kampioens wedstrijden Een lichtpunt was de bar, jonge, jonge, wat worden we groot. Drink je daar maar even zo droge sherry aan je eigen rood-witle bar, dat hadden we op ons oude terrein ook niet durven dromen, toen wij kogeltjes dronken aan een plank op schragen. Alleen dit, bestuur, het was smoorheet in onze bar, en nergens een garderobe of een haakje om je jas op te hangen. Ik heb mijn jas maar aangehouden, heb prompt een prachtkou gevat en drie dagen in bed gelegen. Ik beschouw het als offertje voor mijn geliefd rood-wit, zal echter wel niemand benadelen, als ik na het bezoek aan een wedstrijd gezond blijf. Aan U fret woord, wijze bestuur der en. JAMES. NIEUWJAARSWENSEN. Het bestuur der A.F.C. Ajax bedankt allen voor de inge komen gelukwensen en wenst alle leden, donateurs en suppor ters een voorspoedig 1948. De redactie van het „Ajax-Nieuws" wenst alle medewerkers van ons blad een gelukkig en voorspoedig 1948 en maakt tevens van de gelegenheid gebruik, de vele Nieuwjaarswensen, die zij mocht ontvangen, langs deze weg te reciproceren. CORRESPONDENTIE. Hr. Buitenkant. Tegen de door U toegepaste vorm van critiek heeft de redac tie bezwaar. Critiek in wedstrijd- of spelbeschouwing is dik wijls onvermijdelijk en nuttig. Niet het geval is dit met een aantal op- of aanmerkingen op de spelers, die, eenmaal buiten het veld, zelf wel weten hoe en waarom zij gefaald hebben. Dit is een gebied voor trainer en elftalcommissie. DE REDACTIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1948 | | pagina 13