Van onze reserves. Doelpunten of momenten, die je nooit vergeet. J eugd-voetbalflitsen 14 AJAX 6 IN DE POLDER. Zondagmorgen 11 uur op het Ajax-terrein, zag de Juniores zoveel met 21 van D.W.V. winnen. Bravo, jongens. Wat een doelpunt van Boskamp. Daarna in de stortregen naar Rivalen 2 om deze ploeg voor de zoveelste maal in onze voetballoopbaan te bekampen. Een aardige scheidsrechter met een grote pet en een bril (die zo nu en dan eens schoongemaakt moest worden). Een onaardige rechtsbuiten, tevens aanvoerder, van Rivalen. Goed voor de afdeling Foei van Dagboeke nier. Ieder, die in z'n buurt kwam, kreeg een gooi. Arme Schouten en Post. Laatstgenoemde gaf liever doelpunten cadeau, dan gratis reis naar ziekenhuis te maken. Jan Rel vond het weer schijnbaar te slecht en liet verstek gaan. Scoreverloop weer een korfbaluitslag. Volgens radio zouden wij even voor vijven afgeroepen worden als volgt: Rivalen 2 6, Ajax 6 10. Doelpuntenrijke wedstrijd. Rust was 53. Vooral linksbuiten J. v. d. Berg de ster. Moest 10 minuten voor het einde het veld ruimen, daar de kou hem beving. Schouten naar kleedkamer 20 minuten voor tijd. Zodat Ajacieden met 9 man in de modder hun 6—10 voor sprong 15 minuten lang tegen 11 Rivalen moesten verdedigen. Enfin, als zwarte Pieten zochten we om half vijf de kleedkamer op en kwamen bibberend om 6.30 uur 's avonds thuis, voldaan omdat we, ondanks de kou en regen, de Ajax-kleuren hoog hielden. DIXIE. Ajax 2 is voor het kampioenschap uitgeschakeld. Drie nederlagen, Haarlem (21), Z.F.C. (21) en D.W.S. (4—1) deden voorgoed de deur dicht. Collega Adé geeft elders in dit blad een paar wedstrijd ver slagen ten beste en verwijzen daar dan ook naar. Voor de goede orde zij nog vermeld, dat van A.F.C. met 30 en van D.W.V. (zeer onverdiend) met 21 werd gewonnen. Ajax 3 verloor in Haarlem op het E.D.O. veld met 01 van Storm vogels, doch boekte verder overwinningen op A.F.C. (62), Helder (80) en Hilversum (42). Er is nog een kans op de eretitel, doch dan mag er geen punt worden verspeeld. Vooruit luitjes, zorgen jullie nu eindelijk weer eens voor een kampioenschap. Ajax 4. Met dit elftal is het nog steeds misère. Tegen Spartaan (11) en Hilversum (3—3) werd gelijk gespeeld, doch van 't Gooi (14) en Velox (13) verloren. Weliswaar zit ons vierde elftal in een zware" afdeling, maar dat is altijd het geval geweest en werd toch menig kampioenschap behaald. Come on, mannen, zet de schou ders er nog eens extra stevig onder. Onze nieuwe medewerker ,,Dick", vertelt in dit blad het een en ander over de gespeelde wedstrijden. Ajax 5 is van zich af gaan bijten. De slachtoffers waren Eland (30), A.D.E. (6—1), D.W.S. (61) en Uithoorn (81). Gaan wij toch nog kampioen worden mannen? Ajax 6 is zijn leven aan het beteren en kwam met twee victories en een nederlaag uit de hoek. Tegen Rivalen werd het 10—6 (rare cijfers!) in ons voordeel en tegen Animo bleven Schalm c.s. na een geanimeerd partijtje, dat wij als invaller scheidsrechter mochten leiden, met 61 in de meerderheid. Vriend Moos bleek de goalgetter van dit elftal. D.R.C. liet zich echter niet verrassen en bleef met 42 als overwinnaar achter. Ajax 7 scoort er vrolijk op los. Aalsmeer kreeg klop met 41, S.V.A. met 7—5 (ook al zo'n korfbal uitslag) en R.C.A. met 52. Wat gaan jullie doen, mannen? Moet de penningmeester aan het ein de van het seizoen weer over de brug komen? Ajax 8 heeft onze opmerking in het vorige clubblad niet genomen en „zegt het nu met doelpunten". St. Pancratius kwam er nog het beste af, verloor met 3—5, D.E.C. verging het slechter (26), V.V.A. kreeg zelfs geen tegenpunt (05) en D.W.V., doch slechts met negen man, verloor met dubbele cijfers (012). Zou er dan toch nog „iets inzitten", lui? Mogen wij hopen, Van Tuyl? Al met al valt het dus mee en kunnen wij niet ontevreden zijn. Einde overzicht, tot de volgende ronde! BROWN. Tijdens de oorlog fietste ik eens langs het Ajax-stadion naar het Voorland-terrein om de honkbaloefeningen bij te wonen. Vervolgens betrad ik de plank die over de sloot lag. Blijkbaar was ik reeds te veel met mijn gedachten bij het gooien van sommige spelers, want ik voelde op een gegeven ogenblik een der pedalen tegen mijn been, met het gevolg dat ik mijn evenwicht kwijt raakte. Het was geen doelpunt, maar hij zat toch de honkbalsecretaris met zijn rijwiel in het troebele water. Overigens was het niet de eerste keer, dat ik zo'n ongewenste buiteling maakte. In mijn jongensjaren maakte ik nog tweemaal kennis met het drabbige nat. Voorts raakte ik voor de variatie in een put met witkalk verzeild. Ten slotte liep ik eens bij Zeeburg op het ogenschijnlijke harde opge spoten land. Plotseling zakte ik tot mijn hals weg, zodat ik er ternauwernood het leven heb afgebracht. Maar ik dwaal af. Onder schier onbedaarlijk gelach van mijn naderbij gekomen club genoten spoedde ik mij naar de kleedkamer, ten einde mij van mijn natte plunje te ontdoen. Toevallig had ik kort tevoren de broer van mijn vrouw op het V.V.G.A.-veld gezien. Ik vroeg een der aanwezigen dit familielid even te waarschuwen. Na een minuut of tien kwam de ontbodene aanwandelen. Ondertussen had ik mij wat verschoond en een shirt, broekje en regenjas geleend, want ik vond het niet bepaald warm. Daar wij op last van de bezetters 's avonds om 10 uur binnen moesten zijn, gaf ik mijn zwager de sleutels en verzocht hem zo spoedig mogelijk met de tram naar mijn toen malige woning te begeven om mij van ander onder- en bovengoed te voorzien. De meeste spelers stonden reeds op het punt naar huis te gaan, doch mijn helper was nog niet in zicht. Doordat het inmiddels bij halftien was geworden, bereidde ik mij er al op voor, dat ik de nacht in de nabijheid van het Ajax-stadion moest doorbrengen. Nog net op tijd kwam mijn redder in de nood opdagen. Door afwezigheid van mijn echtgenote had hij veel moeite gehad de gevraagde kledingj stukken te vergaren. Bij mijn. thuiskomst was mijn wederhelft danig onder de indruk, niet alleen vanwege de vuile was, doch ook omdat zij in de mening had verkeerd, dat er ongenode gasten op bezoek waren geweest. Zowel de linnen- als de klerenkast waren overhoop gehaald. Ik vertelde haar toen in geuren en kleuren, dat ik die avond was ondergedoken. Ik behoef U zeker niet te zeggen, dat ik bedoelde plaats van die tijd af opmerkelijk rustig overschrijd. E. H. VAN TUIJL. Juniores 1. Het ongeslagen record is de mist in. 't Was Blauw Wit, die onze jongens in het zand deed bijten. Met 42 bleven de Stadion boys baas in eigen home. Enige onbegrijpelijke scheidsrechterlijke beslissingen onze jongens raakten er niet over uitgepraat moeten wel een steentje hebben bijgedragen. Twee penalties, niemand wist waarom, leverden Blauw Wit twee doelpunten op en was bij ons de pret er enigszins af. Maar enfin, jongens, daarom niet getreurd, jullie hebt de kans nog in eigen hand en laat die niet glippen. De overige wedstrijden lever den niets als overwinningen op. Tegen D.W.V. werd het 42, tegen Zeeburgia 51 *en A.F.C. verloor aan de Wandelweg met 13. Alzo goede resultaten, maar toch is jullie spel nog lang niet zoals wij het gaarne willen zien. De voorhoede is het zwakke punt en er zal flink getraind moeten worden, willen wij op het kampioenschap beslag leggen. Juniores 2. In ons vorig overzicht schreven wij: „wanneer komt de eerste zege, jongens?" Zij is gekomen en wel tegen V.V.A. (52) en om het even te bevestigen, werd de afdelingsleidster, D.W.S., met 21 geklopt. Dat was tenfninste goed werk, jongens. Tegen A.F.C. werd echter met 41 en tegen Blauw Wit met 20 verloren. Tegen Blauw Wit werd er bar slecht gespeeld. Alleen de achterhoede lever de dragelijk werk en ook Weppner speelde behoorlijk, maar de restBeterschap, jongens! Juniores 3 is op gang gekomen. Na de overwinning op A.F.C. (40), was het D.W.S., die met 12 de vlag moest strijken en de Zondag na St. Nicolaas kreeg Z.S.G.O. met 12 een presentje. Als jullie nu Swift en Volewijckers zo'n zelfde rekening presenteert, dan wordt nog een behoorlijke plaats op de ranglijst bereikt. Play up, boys. Adspiranten 1, alhoewel nog steeds ongeslagen, heeft een paar steken laten vallen. Na een 40 overwinning op D.W.V., werd eerst tegen Blauw Wit (de concurrente voor het kampioenschap) gelijk ge speeld (11) en vervolgens tegen D.W.S. in de polder hetzelfde resul taat bereikt. A.F.C. kon het op eigen terrein niet bolwerken en verloor met 02. Dat waren een paar lelijke tegenvallers, boys, en willen wij bijblijven, dan mogen er geen misstappen meer gedaan worden. Adspiranten 2 loert op de Ajax-orde met de gouden helm. Over winningen stapelen zich op. Ongeslagen aan de kop en hoe! Luister en gnuif. A.F.C. 5—2, D.W.S. 2—1, Blauw Wit 5—0, D.W.V. 4—0 en Volewijckers 20. Goed zo, kinderen, opa Ajax heeft schik van jullie. Adspiranten 3 is een beetje afgezakt. Na een 40 zege op Z.S.G.O. werd te Buiksloot van Volewijckers met 12 verloren. Wel namen onze jongens met dezelfde cijfers thuis revanche, doch tegen D.W.V. ging door een gelijk spel (00) een kostbaar punt verloren. Jammer, jongens. Spartaan werd nu zachter behandeld, daar de Spartaantjes, die thuis met 110 verloren, er nu met 30 afkwamen. De kans op het kampioenschap is er nog, knapen, dus koppig volhouden. Adspiranten 4 grossiert in doelpunten. Swift (7—0), Blauw Wit (42), D.W.S. (6—0) en A.F.C. (80). 't Is jammer, jongens, dat er in het begin van de competitie een paar nederlagen zijn geleden, maar een kleine kans voor de eerste plaats is er nog, dus grossieren jullie lustig verder. Adspiranten 5. Doelman Pieters Graafland heeft dan eindelijk gevist. De Volewijckers-voorhoede passeerde hem tweemaal en dat beteken de meteen het einde van het ongeslagen record. Met 21 bleven de jongens van Wagenaar in de meerderheid. Een lelijke streep door de rekening, Eddie! Verder ging het weer aan, de lopende band. D.W.S. (4)0, Z.S.G.O. (100) en Blauw Wit (40). Dat is totaal 40 doelpunten vóór en twee tegen, 't Mag er zijn, jongens, een gemiddelde van vijf goals per wedstrijd. Goed zo! Adspiranten 6 heeft onze opmerking in de vorige voetbalflits ter harte genomen. D.W.V. verloor met 70, Swift met 42 en Meteoor met 31. Keurig, jongens, dat wordt nog een klein kansje op de eerste plaats, als jullie zo doorgaat. Adspiranten 7 kan haar draai toch niet vinden. Wel werd met 41 van Meteoor gewonnen, maar Spartaan (12) en Watergraafsmeer (03) waren te sterk. Onze benjamins hebben aan St. Nicolaas be loofd met betere resultaten voor de dag te komen, dus zullen wij maar afwachten wat er op tafel komt. Zaterdag 6 December was de Sint in ons stadion bij de jeugd op bezoek en hebben wij zijn verjaardag braaf gevierd. Hij had heel wat voor onze jongens meegebracht en bleek verbazend goed met het Ajax-jeugdvoetbal op de hoogte. Ook Pieterman was in de Ajax- zaken goed thuis en roerde zich geducht. Alleen lijkt ons een knecht, die zijn baas het „Ouwe taaie" toezingt, niet veel respect voor zijn patroon te hebben. Tot slot een woord van dank aan Piet Pater- notte, die weer voor sport- en lachfilms had gezorgd. Ook Jan Kuipers, Sasbach en zijn vriend, die het muzikale gedeelte verzorg den, een woord van dank. Het was dik in orde, luitjes! Namens de Jeugd-commissie hartelijk dank aan allen, die medehielpen deze middag te doen slagen en aan St. Nicolaas en Piet eentot volgend jaar! BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 14