Na R.F.C.-Ajax. Bonthuis „DE BLAUWVOS 11 hoop dan ook van ganser harte, dat deze maatregel gauw zal vervallen. Ik eindig dit epistel met de hartelijke groeten aan al mijn Ajax-vrienden en hoop, dat Ajax ook dit jaar met de erepalm er vandoor gaat. Een stevige poot van, ANDRE BROKMANN. Ajax voetbalt, ongetwijfeld, Ajax voetbalt zelfs heel goed, 'k wil nog verder gaan en zeggen dat géén het als Ajax doet! Ajax kan het niet zo'n beetje, Ajax weet wat voetbal is; en toch, beste Ajacieden, gaat het met Uw voetbal mis Ja ik weet 't, 't wordt irriterend te ontmoeten op het veld tegenstanders die geladen (steeds opnieuw!) staan opgesteld. Zo'n geladen tegenstander kent heel vaak slechts deze taak: ,,Laat ze niet hun spel ontplooien!" 't Gaat dan hard en dikwijls raak... 't Is bekend, dezulken houden vaak, helaas, het hoofd niet koel, opereren met het middel dat zou heiligen het doel Maar de schuld lees Karei Lotsy - ligt veel dieper, dit gespeel, dat met voetbal niets gemeen heeft, vindt zijn grond in een „teveel"! Een „teveel" aan eerste klassers, die geen Eerste Klassers zijn. Aan dit euvel wordt gedokterd al gaat dit niet zonder pijn. Maar zolang dit niet gebeurd is, Speelt ook Ajax steeds nog mee, anders is de consequentie: Trek je terug uit N.V.B. O, ik kan 't zo goed begrijpen, al dient het niet goedgekeurd, dat wat ginder in de Maasstad als reactie is gebeurd. En al weet ik dat de leiding nimmer mag „gesaboteerd", (ook een ref doet 't con amore!). Maar zo'n ref heeft óók geleerd in de „dienst" te onderscheiden; Keizer is ten slot' geen kind, die mag standjes komen halen wat „Publiek" steeds aardig vindt! Offcieel zijn allen eender in het veld, doch officieus houdt de ware mensenkenner rekening met iemands neus! Wat niets hatelijks wil zeggen van wat Gerrit's Gevel heet, maar in 't leven spreken leeftijd en „to be" méé, zo men weet Of is men het reeds vergeten hoe'n Vermetten of Denis (Haagse uitspraak!) een appèl gaf anders dannoem op maar wie... A. F. STRIKKFRS T> BONTBEWARING MODERNISEREN REPARATIE Koninginneweg 255, Amsterdam-Zuid Telef. 95701 En, dit moge dan verkeerd zijn, er werd op gereageerd anders, dan wanneer bij voorbeeld dit door 'n „broekje" was beweerd Ja ik weet het: Appeleren. is verkeerd en onsportief, doch we zijn maar mensenkind'ren wat wil zeggen: Impulsief. En 't heeft niets met Democratie of „gelijkheid" uit te staan, dat „maatschappelijk" steeds meetelt in het menselijk bestaan. Daarom houdt de mensenkenner, die toch elk arbiter is, rekening met al die dingen en hij bant zijn ergernis. Dat men gaat obstructie voeren en aldus de nadruk legt met 'n soort „über"-combinatie op wat „Voetbal" heet en zegt, kan, gezien als een reactie op 't gebeurde, zacht gezegd stom zijn, maar sportief gesproken is het misselijk en slecht Slecht voor het moreel en, Ajax!, voor je populariteit!, toch al niet een sterke factor: (Daarvoor word je tè benijd!) Stom, omdat je in je mars hebt een sterk wapen, het heet „Snel", door dit wapen toe te passen, haal je d' ander uit zijn spel! Snelheid toch, vooral bij 't plaatsen, kost een fractie van de kracht die je bij een botsing kwijt raakt en het schenkt je overmacht Juist omdat je goed getraind bent put die snelheid jou niet uit en de kansen die dan komen kunnen veel meer uitgebuit! Zeg niet: „Als het razend snel gaat gaat het plaatsen minder goed." i Want wat hindert dat bij Ajax, die dat in de puntjes doet Zal dat plaatsen dan wat minder goed verzorgd zijn, 't blijft altijd beter dan van tegenstander die met 't zelfde wapen strijdt. Gerrit Keizer: wees verstandig!, je bent acht en dertig jaar, wat ik ongestraft kan zeggen want ik heb al lang grijs haar...! Wat een zegen, zó te spelen, toen ik acht en dertig was, speeld' ik ook nog, maar dat was al lang niet meer in d' eerste klas! Mijn ervaring van de velden is, dat juist de fijnste vent hij is, die zich eens laat gelden door 'n teveel aan „temp'rament". Wat niet wegneemt dat een kerel zich beheersen kan en moet! Gerrit, al of niet als captain, 'k zie je graag, wantje hebt moed.. Ajax, neem mijn raad ter harte, voer je snelheid hoger op en je bent na twee, drie weken, 'k wed er om, weer aan de top! Want die Drietand van Neptunus, deze strijd (was het een strijd?) prikt nog na; het nieuwe Ajax snelt! (geen koppen, als de Dajaks), doch vol strijdlust als de Bataks! Enzijn klasse wordt weer feit!! B. S. LE MARCHé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 11