ASBEEK BRUSSE Brief van André Brokmann. St. Nicolaas en onze jeugd. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen, Stofzuigers, Wasmachines, Wringers, Keukengerei etc. Adspiranten 6, aanvoerder Robbie Dukker. Jongens, het kan nog. Jullie staan op de 3e plaats met slechts 2 punten achterstand en hebben het zelf nog in handen. Adspiranten 7, aanvoerder Arie de Wit. Het jongste elftal, doch niet het slechtste. Staan slechts 2 punten achter, dus alles is nog mogelijk. Over het algemeen genomen, gaat het met de adspiranten niet slecht, alleen zijn er enkele jongens bij, welke nooit trainen. Wij geloven echter wel dat de Jeugd-commissie weet, welke jongens dit zijn en deze jongens, indien hiervoor geen goede reden is, zal af voeren. Jongens, Ajax is een mooie en fijne vereniging. Jullie hebben alles, wat maar mogelijk is. Goede training, kleedkamers, wasgelegenheid, honkbal in de zomer, wat willen jullie meer. Alleen staat hier tegenover, dat je zelf zorgt, dat je door training je voetbal steeds verbetert, niet alleen voor Ajax, maar bovendien voor je zelf. Misschien kom ik volgend jaar terug en hoop dan nog hetere berichten te krijgen over jullie, tot heil van Ajax. Beste Ajaxvrienden! Hier is dan weer eens een berichtje van mij. Ik zal trachten U een kleine indruk te geven wat wij, 1 - III - 7 R.I., sinds het aanvangen van de politionele acties en de tijd daarna, mee gemaakt hebben. Reeds enige weken dwarrelden er allerlei geruchten om ons, de gekste verhaaltjes kreeg je te horen, zodat wij ze allemaal maar aan de kant schoven en rustig onze tijd afwachtten wat het wel worden zou. Wij zaten toen met de compagnie op het vliegveld van Semarang ter be waking van de toestellen, die daar in afwachting stonden, in afwachting, net zoals wij allemaal. Ja hoor, op de avond van de 20e Juli, ik stond juist in de can tine te tafeltennissen, daar kwamen de officiële berichten in de vorm van een bekendmaking van generaal Spoor. Gelijk werd het spel gestaakt en zetten wij met z'n allen een boom op. Wat zou het worden, wat stond ons te wachten? Maar de grootste vraag, die ons bezig hield, was: hoe zouden „zij" in Holland het bericht opnemen, ja dat was nog onze grootste zorg van dat ogenblik. De volgende dag begon de artillerie van ons al te bulderen en was de actie begonnen naar de kant van Salatiga. Wij namen geen deel aan die actie ,daar het vliegveld natuurlijk te belangrijk was, om het zonder bewaking achter te laten. De gehele dag en de dagen daarop vlogen de jachttoestellen maar af en aan, de piloten hadden geen dag rust, die hebben het die tijd dan ook zwaar gehad. Na een week ongeveer wer den ook wij ingezet, de actie gold nu om contact te maken met de troepen, die vanuit Bandoeng oprukten. Veel gevoch ten werd er gelukkig niet, daar alles al op de vlucht ging voor de tanks en vliegtuigen; om de waarheid te zeggen, heb ik geen vijand gezien. Het doel was dan ook gauw bereikt, wij bleven met een peloton bij een belangrijke brug liggen en hadden daar een bruin leven. Voor een paar centen konden wij eieren en bananen kopen, die de bevolking ons kwam aan bieden. De mensen waren daar werkelijk blij, dat wij gekomen waren en dat deed ons werkelijk goed. Daar hebben wij een week gelegen en wat mg betreft waren wij daar gebleven ook, maar er werd ons geen rust gegund en wij trokken weer naar andere oorden. Wij hadden in die dagen toch net een zigeunerleven, wij trokken maar heen en weer, nergens werd ons rust gegund. Nu trokken wij weer naar het gebergte de Pengaran, waar hier en daar benden aanwezig waren.. Wij hebben daar grote patrouilles gelopen, en het waren me lieve dingen hoor, niets dan klimmen en klimmen, tot op een hoogte van 1200 meter, daar zagen wij voor het eerst in Indië bloe men, ook was daar veel groente, zoals sperciebonen, sla enz., dat ons aan Holland deed denken. Op de avond van 4 Augus tus, wij kwamen juist met ons peloton van een patrouille terug, kwam het bericht van „staakt het vuren". De reactie daarop was zeer verschillend. De een was blij, de ander vond het beter meteen maar door te gaan, maar in ieder geval was het weer vrede. Ja, vrede, maar later zouden wij ondervinden, dat het nog ver van lachen was, heel ver zelfs. Na een paar dagen kwamen wij terecht op een vooruitgeschoven post ten Westen van Salatiga. Het klimaat was daar heerlijk, als je 's nachts wacht had, zat je met twee uniformen aan en soms moest je nog een deken omslaan ook. Dat deed onze Hollandse botten weer eens goed, maar toch waren wij na drie weken maar weer wat blij, dat wij vertrokken want het was daar zeer onrustig, vooral 's nachts hadden ze nog wel eens voor de gewoonte een bezoek bij ons af te leggen en geen nacht konden wij daar dan ook rustig slapen. Het ergste was echter nog, dat wij op een patrouille twee van onze kameraden verloren, die in een vuurgevecht het leven lieten. Daarna gingen wij naar rustiger oorden en ook op dit moment zitten wij rustig, maar desondanks loop ik toch maar liever op de Dam. Alles bij elkaar genomen gaat de tijd hier in Indonesië snel en ik kan mij dan ook haast niet voorstellen, dat ik al meer dan een jaar van huis ben en dat is maar goed ook, want hoe eerder ik weer off-side sta op de Middenweg, des te liever het mij is. Momenteel heerst er een iet of wat bedrukte stemming onder de jongens, een gevolg van de nieuwe maatregel, dat wij niet onbeperkt meer naar Holland kunnen schrijven, daar wij met ingang van morgen gebruik moeten maken van de postbladen, waarvan wij er maar 20 in de maand krijgen. Waarom is dit nu gedaan, is het nu werkelijk zo noodzakelijk, dat ons dit genoegen nog afgenomen wordt? Het logische gevolg is, dat wij nu ook minder post ontvangen, want de mensen die je schrijven, verwachten ook antwoord en dat kan niet, wil je je plichten tegenover je ouders, vrouw of verloofde voldoen. Ik L_L_ Bij zijn komst op 6 December Bleek de Bisschop zeer verheugd Over de glorieuze daden Van de wakkere Ajax-jeugd. Slechts een enkel juniorlid Of ondeugend adspirantje Kreeg in 't bijzijn der kornuiten Van de Heilige een standje. Pieterman had voetbalbenen, Helaas, hij was al veteraan, Anders zou mijn raad geweest zijn: Bied hem een plaats in 't eerste aan! Deze jongens onze toekomst Genoten volop van dit feest. Waar een beste stemming heerste: Het toonbeeld van de Ajax-geest. Na vlot meegezongen liedjes Werden er fraaie films vertoond, Verder werd de hoop van Ajax Met warme drank en spijs beloond. Dit festijn is verleden tijd, Sint en Piet zijn weggereden. Hartelijk dank, actief bestuur, Alsook jeugdcommissieleden. Voorts degenen die/ hun steentje Ruimschoots hebben bijgedragen, Zonder hun steun had deze dag Stellig niet zo kunnen slagen. fj VAN TUIJL. Tevens Reparatie-inrichting. Electrisch- en Autogeen-lasbedrijf. Haarden en kachels schoonmaken. Het adres voor:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 10