SPORTS SHOP „Dynamo" in Zweden. D.W.S. 40 jaar. Van onze reserves. VAN BAERIESTRAAT90-AMSTERDAM-Z.TEL93951 DE AJAX-SHOP NAAST HET CONCERTGEBOUW 12 Begin van deze week is het befaamde Russische voetbal elftal „Dynamo" op het vliegveld Bromma geland. De groep bestaat uit 26 man. Zondag zal in het Rosunda-stadion te Stockholm de eerste wedstrijd worden gespeeld tussen Dynamo en het ook in Nederland bekende elftal van Norrköping. Op 2 November wordt in Göteborg nog een wedstrijd gespeeld. Zes en twintig jonge kerels poseerden na de landing even vpor de Zweedse fotografen: stoer en vastberaden èn zonder glimlach, want Dynamo is naar Stockholm gekomen om te winnen. Nikiforof, de leider, stond geen interview toe. Tot het gezelschap behoren een arts, een masseur en een radioverslag gever. In goede orde marcheerde de troep naar de wachtende autos'. Ook een grote hoeveelheid pakketten werd ingeladen. Pas later op de dag bleek, wat de inhoud was van die ge heimzinnige kartonnen dozen. Bij hotel Aston, waar voor de Russen een hele verdieping is gereserveerd, werden de pak ketjes in een C.D.-wagen (corps diplomatique) geladen. De Russen hebben in dit karton hun eigen eten meegenomen. De maaltijden worden op de Russische legatie gebruikt. Van het diner, dat alle buitenlandse gasten doorgaans in Stockholm ten deel valt, is ditmaal dan ook niets gekomen. Het Russische gezelschap gaf er de voorkeur aan, de eerste avond en familie door te brengen. Het hele bezoek is trouwens reeds lang van te voren tot in de puntjes geregeld. Tussen de bagage viel een prachtig bouquet op: vier gele voetballen (Engelse) en vier zwarte. Het is niet duidelijk, aan welke kleur de Russische voetballers de voorkeur geven. Het zal verder interessant zijn, de Russische gewoonte van twee grensrechters langs de ene zijde van het veld en de scheids rechter aan de andere kant, gade te slaan. Reeds op de dag van aankomst is de training begonnen. Een ooggetuige vertelde, dat hem de koude rillingen over de rug waren gelopen: het trainingsprogramma was hard en duurde een vol uur, waarvan minstens twintig minuten hardlopen. De belangstelling voor het eerste optreden van Dynamo in Zweden is enorm groot. „Volkskrant", 24 Oct. '47. Zo ziet U alweer, dat er nog verschil tussen reizen en reizen bestaat. Ook Ajax ging naar Zweden, maar namen wij onze keukenuitrusting mee, plus ons rantsoen van de kruidenier en slager? Een paar spelers vertrouwden mij toe, dat ze alleen van hun vrouw meemochten, omdat ze hun rantsoenbonnen thuislieten. Denk eens aan al die eierenbonnen en ons ruime vlees- en kaasrantsoen, onze koffers zouden niet groot genoeg geweest zijn. En hoe ze dat in Rusland lappen, begrijp ik helemaal niet, het schijnt daar toch niet zo slecht te zijn. En waar was onze dokter, onze masseur en onze radio-verslaggever. Verder lees ik, dat ze bij Hotel Aston, dat tussen twee haakjes nog iets beter is als bij ons het Amstel-Hötel liefst een hele etage hadden ge reserveerd. Als ik dan denk aan ons schamel derde rangs verblijf, waar de helft van ons gezelschap noodgedwongen was ondergebracht, be kruipt me een gevoel van wrevel. Maar ik schiet weer in de lach als ik aan het snuit van Roef Vundering denk, toen hij vlak onder ons „Hotel" een sigaretje wilde presenteren en daarvoor zijn koffer moest openen. Vanuit de tweede etage werd een lampetkan vol water zó precies in z'n geopende trunk gemikt, dat het vast een voorhoede speler van het Nederlands elftal geweest moet zijn, die deze voltreffer plaatste. En nu ik weet, dat het Stoffelen was, die de meer dan kletsnatte lakens van de spelers verwisselde met de droge van de „bestoersbedden"moet ik alweer grijnzen. Dat was een gekke ge waarwording, nee we behoefden niet op een drogie te maffen, die nacht. Maar Joop, ik moet er niet aan denken, als je dit mijnheer Nikiforof had geflikt, voor dit feit was je dan minstens naar Siberië verbannen. En Van der Linden, die zijn twijfelaartje zo sjeuïg betitelde met een „verrek, daar kan alleen een fakir op maffen", was het toch ook weer roerend met me eens, dat hij in geen jaren zó smakelijk gelachen had. En als ik dan lees, dat zes en twintig jonge kerels even poseerden voor de fotografen, stoer en vastberaden, zonder een gilmlach, nou, dan benijd ik ze toch weer niks. Ook wij gingen naar Zweden om te winnen, ook wij hebben ons uiterste best gedaan, maar de pret was er heus geen haartje minder om. En ik moet er niet aan denken, wat er gebeurt als de referée zo'n geheide buitenspel-goal toe kent als tegen ons in Karlstad. Dat heeft dan minstens verbreking van de diplomatieke betrekkingen tot gevolg plus de doodstraf voor die arme scheidsrechter, en dan moet de U.N.O. er ook misschien nog aan te pas komen. Nee, concentratie etc., etc. kan prachtig zijn, dit lijkt me echter sportverdwazing, en geef mij dan maar ons amateurisme. J. S. Zaterdag 11 October vierde de club van de heren De Bruyne, Mooyboer en Geuzebroek haar 40-jarig bestaan. Een ieder, die de blauw-zwarte familie uit de Spaamdammerbuurt een beetje van dichtbij kent, weet hoe die luitjes de blommetjes buiten kunnen zetten. Jongens om mee uit vissen, bridgen, klaver jassen en uit voetballen te gaan. Gijn van de eerste voorn tot de laatste slag en met voetballen sportief tot het laatste tegen- punt plus eindsignaal. Stelt U voor als zo'n club feest gaat vieren en als zo'n feest een oprichtingsherdenking betreft. Koolhaas, Elzenga, Volkers en nog enige Ajacieden zijn op het feest geweest; de hanen kraaiden, toen zij thuis kwamen, nu dan weet U het wel. Proficiat, D.W.S.-ers, en nog vele, vele jaren!. BROWN. Het gaat dit seizoen wederom slecht met onze reserve-elftallen. Het zijn meer nederlagen dan overwinningen, wat er iedere Zondag uit de voetballoterij getrokken wordt. Dat is vroeger anders geweest en nu weten wij, wel; daar geeft het Waterlooplein geen cent voor, maar het is toch werkelijk beschamend, dat b.v. het vierde elftal uit zes wedstrijden al zegge en schrijve twee punten veroverd heeft. Dat is te gek om alleen te staan. Komen de heren wel eens op de trainingsavond? Het tweede doet het nog het beste. Na de nederlaag in Utrecht, werd tegen Volewijckers (1—1) en Blauw Wit (1—1) gelijk gespeeld. Spartaan (1—5) en K.F.C. (0—2) kregen op hun voetbal pantalon. Wij hebben onze mannen tegen K.F.C. aan het werk gezien, maar veel schoons viel er niet te genieten, of het zou het goede doel- verdedigen van Leentvaar moeten zijn. Het derde behaalde twee victories, drie gelijke spelen en één nederlaag. Tegen K.F.C. 3 werd er veel te hard gespeeld, gevolg: vele onvriendelijke gezichten en gewonde spelers. Erwin van Wijngaarden liep dagen met een dikke enkel rond en Arie Knijn met zijn knie in de windsels. Voetbal is soms een heel leuk gëzelschapsspel. Van het vierde vertelden wij al het een en ander, zodat wij, zij het met pijn, wel naar het vijfde kunnen overstappen. Twee ge wonnen, twee gelijk en één verloren is de Verlies- en Winst-rekening van dit elftal. Het gaat, maar voor ons eens zo beroemde vijfde toch maar een matig succes. De aandeelhouders zullen dit seizoen wel geen dividend uitbetaald krijgen. Of zijn er nog ruime perspectieven, lui? Het zesde elftal bracht het tot één overwinning, één gelijk spel en twee nederlagen, dat gaat, evenals het achtste elftal met één over winning en twee nederlagen, dus ook verkeerd. Het zevende elftal, met zes punten uit vier wedstrijden behoort nog tot de „kanshebbers", dus „daar zit iets in". De penningmeester geeft gaarne geld uit voor kampioens-,,plak- kies"; hoe denken jullie er over, mannen? Einde van het reserves-verhaal, dat een beeld gaf van de strijd der Ajacieden op de achtergrond. Indrukwekkend was het niet, maar wij hopen in het volgende nummer pleizieriger geluiden te laten horen. Ajacieden, op ter training, op ter overwinning. BROWN. DAT WAS 'M MET SCHOENEN UIT DE V. BAERL EST RAAT NIET QEREURD

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 12