IftipïBSSlBS van de tour naar Scandinavië. Wij vonden Gerrit Fischer bereid enige indrukken van de trip naar Zweden en Noorwegen op papier te zetten en hebben nu het genoegen onze lezers inzage te geven van zijn Skandi- navische impressies. Aan Gerrit onze dank voor de mede werking. Nee, Frits, dat is niet gemakkelijk. Geen verslag mag het worden maar een algehele indruk, wat we in Zweden en Noorwegen alzo beleefd hebben. Tric-trac bezorgt mij, zeg je, een prima verslag van de tour en dat wordt natuurlijk dende rend en nu moet ik op papier zetten, wat J.S. niet schrijft. Dank je, Frits, voor deze opdracht, ze is niet gemakkelijk, but I'll try to make the best of it. Per Skymaster naar Stockholm, slechts 5x/2 uur vliegen. Op 2000 meter hoogte krijg je een lunch geserveerd door een vriendelijke stewardess en wat voor een lunch. Zelfs de Droste chocolade ontbreekt niet. Je waant je al in Zweden, maar wanneer je naar beneden kijkt, zie je de kabbelende golfjes van wijlen ons Zuidersopje nog schitteren in het zon netje, dat ons 14 dagen vergezelde. De landing op het vliegveld te Stockholm en het daaraan voorafgaande vliegen boven deze stad is overweldigend. Het was 10 uur 's avonds, dus donker en dan beneden je een stad, die zeer modern verlicht is en bovendien honderden diverse soorten reclame-verlichtingen heeft in alle mogelijke kleuren. Een sprookje uit 1001 nacht is er niets bij. Ze zijn daar in Zweden anders nog zindelijker dan hier. De eerste avond waren onze lakens en slopen nog vochtig van het wassen. Zoiets zal het tenminste wel geweest zijn. Weet U wel, zo'n beetje (heel erg) klam. Niets behagelijk om daar tussen te liggen. Jan Elzenga vond het niet erg. Moet je bij ons in Friesland komen,.zegt hij, daar is het nog veel natter. Nu, wij vonden het niets lekker. We hebben toen maar de lakens en slopen van een andere kamer gehaald, die werd niet bewoond, volgens Joop Stoffelen. Als Joop zoiets zegt, is het altijd in orde! En een fietsen, daar in Stockholm. Ze hebben trottoirbanden te weinig om ze tegen aan te zetten. Zweden zijn ontzet tend eerlijk, nog eerlijker dan Hollanders! Een rijwielstalling hoef je er niet te openen. Het is anders wel een gevaarlijk land voor de mannen, als ze hun vrouwen meenemen. Je moet er ontzettend oppassen voor je vrouw. Die Zweden zijn rare lui. Ze hebben daar alle maal van die gekke dingen te koop, zoals bananen, vitrage, nylons, kleding in alle mogelijke sorteringen en kwaliteiten, kauw-gum, chocolade enz., enz. Ik zie onze vrouwen daar al winkelen. Brrr. Zij worden aangekleed en wij uitgekleed. Enfin, dan kan je meteen gaan zwemmen. Overigens is dat naakte zwemmen er niet zo erg leuk, valt tegen. Je ziet er alleen naakte buitenlanders en die zijn niet eens zo mooi. En een hout, dat er in Scandinavië is, verschrikkelijk veel. „Komt van al die bossen, die er zijn," zeiden ze ons. Hoe is het mogelijk! Ik heb ook nog wat hout meegenomen, een doosje lucifers. Heb geen eens last gehad met de Hollandse douane. Die Noren zijn me ontzettend meegevallen. Persoonlijk vind ik de Noor sympathieker dan de Zweed. Noorwegen heeft ook last gehad van de Duitsers en ze hadden ook net zo veel over als wij, dus ook niets. Misschien dat mijn sympathie daarom meer overhelt naar Noorwegen. Panorama van Sundsvallen. - In het midden van dit fjord (paradijs voor watersportliefhebbers) dook de Ajax-familie onder. Zo'n fjordje bij het Ajax-stadion ontbreekt nog.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 9