Michels, kop op 't Gooi—Ajax 1-2. niets bekend, maar wel weten wij, dat het zevende elftal The Unity 2 met 61 klopte. Jeugdvoetbal. Juniores 1 opende het seizoen met een 31 overwinning op Zeeburgia. Henny Pieters Graafland was met drie goals de held van de dag. Achterhoede: Klopper en Ras zeer goed. Middenlinie: Hanny Velder buitengewoon goed, Schimschei- mer prima en Jan Looyen niet in zijn beste voetbalbui. Lange trappen naar de vleugels, Jan. Voorhoede: Been viel mee, zo doorgaan, boy, Jan Kuipers goed, Bartels te onbeheerst (sneller reageren, Nol), Blom te slow (kan een prima voetballer worden, als hij meer vaart in zijn spel legt) en Henny Graafland had vijf doelpunten moe ten maken. Maar met drie waren wij ook tevreden, Hen, en het was dik in orde. Kees de Vlieger speelde zijn eerste wedstrijd in Juniores 1 en verdedigde zijn doel op rustige wijze. Al met al een elftal, waar wij nog plezier van kunnen beleven. Trainen, boys! Juniores 2 is ons nog niets van bekend en Juniores 3 ver loren in een slechte match met 02 van ZSGO 2. Adspirant- doelman Rosenthal verdedigde het Ajax-doel keurig en aan hem heeft het niet gelegen, dat wij verloren. Captain Van Dijk werkte voor twee, maar daar, met uit zondering van Michels, Van Es en Ras, de overigen er weinig van terecht brachten, leverde zijn zwoegen geen doelpunten op. Woensdagavond trainen voor juniores, jongelui! Maakt er flink gebruik van, want het is voor jullie extra hard nodig. De adspiranten deden het best. Het eerste won met 30 van Z.S.G.O., het tweede met 71 van Zeeburgia 2, het derde met 60 van Zeeburgia 3 en het vijfde met 8—0 van de Spartaan 4. Het vierde verloor met 23 van Volewijckers 4 en het zesde elftal met 23 van Zeeburgia 4. Het eerste adspiranten-elftal speelde heel behoorlijk voetbal en won verdiend. De achterhoede en middenlinie, bestaande uit Rosenthal, v. Mourik, Boskamp, Nauta, Anderiessen en Metzger, zullen wel zorgdragen, dat er weinig gaten in ons net komen en daar onze aanvalslinie verstand van doelpunten maken heeft, lijkt een goede kans op de bovenste plaats niet uitgesloten. Hoe denken jullie erover, boys? De overige elftallen hebben wij nog niet aan het werk ge zien, doch aan de hand van de uitslagen, schijnt het weer een behoorlijk seizoen te worden. Wij hopen er in volgende club bladen in opgewekte stemming van te vertellen. Succes, jongens, en tot de volgende week. BROWN. Hoe droef is het, dat in ons korte bestaan Het zelden gaat zo als we willen Hoe dikwijls wordt toch ons genoegen vergald Door 's levens ellendige grillen. 'k Denk aan onze Rinus, die zo welgemoed Trok naar Scandinavische dreven, Hij had zich natuurlijk gespitst op die trip, Het was voor het eerst in z'n leven! Hoe ergerlijk werd nu z'n genoegen verstoord Waarom moest zoiets nu gebeuren? Maar Rinus, de kop op, je bent jong en sterk, Je hoeft er niet om te gaan treuren. Ik wens je een spoedig volledig herstel; Men kan jou in Ajax niet missen. Ik hoop je heel gauw in het veld t'rug te zien Om veel keepers weer te doen vissen! W. H. DRONKERS. Links Jan Elzenga (Holland), rechts Jan Elzenga (Noorwegen). Zij, die na de snel opeenvolgende goals in de eerste minuten dachten aan een doelpunten-hausse, kwamen bedrogen uit. Ondanks het feit, dat de wind 'n sterke speculatieve tendenz in het spel bracht, was van 'n oplopende koers geen sprake en kwamen van 5 minuten na het begin tot 1 minuut vóór het einde geen nieuwe noteringen tot stand, zodat de slotkoers 21 voor Ajax in de allerlaatste minuut, voor allen 'n verras sing was, die uiteraard verschillend gewaardeerd werd. Het was ook sneu voor de Gooiers, al hun ijver en geestdrift met 0 punten beloond te zien en wij moeten er rond voor uit komen, dat een gelijk spel beter de verhouding zou hebben weergegeven. Een 21 stand voor ons met de rust zou eerder aanvaardbaar geweest zijn. Er waren in de eerste helft „ruk ken" van goed Ajax-spel, waarbij vooral Fischer met heldere en onstuimige momenten benarde situaties voor het Gooi-doel veroorzaakte. Vooral de snelle ingooi tegen de rug van een Gooi-back met de daaropvolgende vlijmscherpe voorzet, bracht een paniek in de geel-zwarte achterhoede, die slechts op „afbetaling", eerst door een corner en daarna een safe van een der backs op de doellijn, kon worden afgekocht. Ook na een goed door Stoffelen genomen vrije schop, ontkwam het Hilversumsé doel ternauwernood aap een door boring, bij een schot van Wolfers, rakelings over het door Mosterd verlaten doel. Zo bleef het 11, ons doelpunt gescoord door Fischer uit een voorzet „over de hele" van links en die van 't Gooi krek omge keerd door de linksbuiten uit een diagonaal van de rechterkant. Na de rust gaf 't Gooi de toon aan. Fischer kreeg als straf voor zijn gevaarlijke manoeuvres een extra bewaking en met Schaap, merendeels achter z'n voorhoede opererend, als auchor intellectualis, verplaatsten de Hilversummers het spel op onze helft. Dat we zonder kleerscheuren door de vele vinnige en gevaarlijke aanvallen heenkwamen, danken we aan het soliede werk van Keizer, Potharst en v. d. Veen, die ons in deze periode voor een nederlaag behoed hebben. Scheidsrechter Nijs, die uitstekend leidde, keek al op zijn horloge, toen Ajax tot een laatste vinnige aanval overging. In de eerste instantie werd het gevaar tendele nog gekeerd, maar Fischer bracht de slecht weggewerkte bal opnieuw voor het doel, waar Wolfers het vonnis voltrok. Rest ons nog met voldoening te constateren, dat, ondanks de spanning, de wed strijd zonder incidenten verliep en de sfeer tot het sensationele einde prettig bleef. Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 8