T^M k DU-P5 Bijlage AJAX-NIEUWS - October 1947 Bordjesclub. Laatste Nieuws. In verband met het niet meer beschikbaar zijn van de heren Bieshaar en Schuurman, heeft het bestuur de heer Vogel aan gewezen als elftallencommissielid. TRAINING. Dinsdagavond: Seniores K.N.V.B.-elftallen. Woensdagmiddag: Adspiranten. Woensdagavond: Juniores en onderaf d. K.N.V.B.-elf tallen. Donderdagavond: Eerste en tweede elftal. ZaterdagmiddagWelpen. TRAINER. Het bestuur is er in geslaagd de Engelsman, Robert Smith, als trainer te engageren. Mr. Smith komt zo spoedig mogelijk naar Amsterdam, doch heeft natuurlijk nog geen woning. Wie van de Ajax-familie is bereid de heer Smith enige tijd onderdak te verlenen? Zij, die hier iets voor gevoelen, worden beleefd verzocht zich met het bestuur in verbinding te stellen. BALLOTAGE. Aangenomen als werkend lid: B. Bonneveld, A. H. v. d. Heide, T. L. Jansen, J. Rozeboom, C. J. Wolfers, K. ter Horst. Aangenomen als juniorlid: G. Kolder, M. Kramer, F. Leeger, F. M. Massing Holstcyn, J. v. d. Noord, J. Ch. Sloep, J. L. Staneke, W. J. Wiertz. Aangenomen als adspirantlid W. G. Anderiès^en, H. H. Baartscheer, I. Balkhoven, F. Biek- man, J. v. d. Brink, G. Busselman, L. de Calaven, N. Enge lander, J. C. Ensing, H. J. Fiege, A. J. Grim, J. L. de Haan, H. v. d. Hengel, H. v. Heppen, C. Kermer, H. Keyser, C. Klont, H. M. Koning, J. Laree, J. G. Leder, D. Martens, C. A. I. Meyer, P. W. Michels, J. Mulder, D. Nyhuis, C. Oetelmans, H. Pye, A. J. Prinsen, W. Prijs, A. Rem, J. S. Staneke, W. v. Steenbergen, P. P. v. Tol, M. Valekenet, W. H. Verhoeven, H. J. de Vries, P. C. Weel, C. de Wolff, J. Wolters, J. Zwager, A, H. v. Kol. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: P. Oomes en W. Veerkamp J. M. Zwaan Jr/ en W. J. G. Oudebeen J. G. Zwaan en M. H. Berghoeff Namens Ajax onze hartelijke felicitaties en een gelukkige toekomst. Geboren: Marion dochter van de heer en mevrouw W. Sacksioni W. A. SacksioniFormannoy. Carolina Johanna dochter van de heer en mevrouw C. J. PilDikker. H. J. W. Pil Aan beide families onze hartelijke felicitaties. Het boven-restaurant in ons stadion is geheel gerestaureerd. Een keurige bar, easy-chairs etc. geven het geheel een gezellig aanzien en nodigen uit tot een dronk met stoffering. Zaterdag 9 October a.s. spelen de Ajax-veteranen tegen de A.F.C.-ruïne en wordt na afloop van de match door A.F.C.-ers en Ajacieden de bar ingewijd. Het spreekt vanzelf, dat de oude garde daar bij behoort en alle leden van „de bordjesclub" verwachten wij dan ook die middag in ons stadion. Oude garde, tot ziens in de Ajax-bar! Comité „Bordjesclub". Het eerste elftal won de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen 't Gooi met 21. In de laatste seconde van de match scoorde onze ploeg „the winning goal", hetgeen een bittere teleur stelling voor de 't Gooi-ers moet zijn geweest. Voetbal-tragedie, niet in een notendop, maar in een tijdsfractie. Het tweede elftal deelde de buit met de Volewijckers-reser- ves, die Bruist, Piet de Boer en v. d. Steen in de gelederen hadden. Ajax nam de leiding, doch dank zij een aanvechtbare penalty werd het 1-1, waarbij het bleef. Leentvaar verdedig de het Ajax-doel weer prima en ook de twee Jansen's (geen broers) gaven de Volewijckers-aanval door gqed ingrijpen geen gelegenheid tot scoren. De halflinie was zonder meer slecht. Gerrit Krist was nergens en Focken deed niet veel voor hem onder. At Waldeck was nog de beste van de drie, maar het bleef ver beneden de maat, wat hij ten toon stelde. Ons aanvalsquintet was schijnbaar met vacantie. Karei ter Horst fungeerde meer als 2e rechtshalf dan als binnenspeler en Kraamwinkel keek toe, hoe de Volewijckers-back, Piet de Boer, speelde. Het restant deed er ook niet veel aan, zodat het een trieste voorstelling is geweest, die wij mochten aanschou wen. Beterschap, mannen! Het derde elftal ontging in de laatste minuut van de wed strijd tegen Alkmaria Victrix 2 door een zonderlinge beslissing van de referee een 21 overwinning. De voorhoede van ons elftal was ook hier het minst sterke deel van de ploeg en van doelpunten maken hebben de heren al heel weinig kaas gege ten. Oefenen en nog eens oefenen, lui, want het wordt tijd, dat Ajax 3 ook weer eens kampioen wordt. Het vierde elftal verloor na harde strijd, met zeer hard spel, met 45 van A.P.G.S. 2 en Ajax 5 versloeg Uithoorn 2, ook al een wedstrijd, waarin veel te stevig werd gespeeld, met 42. Van het zesde elftal is ons op dit moment (Zondagavond) nog Voor onze nieuwe Engelse trainer ROBERT SMITH zoeken wij, liefst in omgeving van ons stadion, PENSION of KAMERS. Aj acieden verleent Uw medewerking Eventuele opgave aan de Heer J. Elzenga, Tel. 82429

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 7