Keizer Potharst Blomvliet v. d. Hart v. d. Veen Stoffelen Fiseher Christ Brokmann v. Dijk Drager moet ik nog vermelden, dat er nog diverse oud-spelers aan wezig waren, die 22 jaren geleden tegen Ajax hadden mee gespeeld. Werkelijk, Ajacieden, als het ons lukt, deze Noren naar Amsterdam te krijgen, mogen we ons beste beentje wel voorzetten om hun voor alles wat zij voor ons deden, te bedanken; in gastvrijheid zijn zij zeker niet te kloppen. Het was een gala-avond in optima forma. Helaas, de tour naderde haar einde, de dag, die ons nog restte, werd besteed voor het kopen van luttele presentjes en een afscheidsbezoek, dat Elzinga, Volkers, De Wit en mijn persoontje brachten aan de heer en mevrouw Tjaardstra van het Nederlandse gezantschap te Malmö. Bij de gemeenschap pelijke lunch werd door ons dank gebracht aan onze bestuurs leden Jan Elzinga en Wim Volkers. Dat er voor een tour als deze héél veel te regelen valt, weet een ieder en dat het finan ciële gedeelte met deze valuta-misère heus geen sinecure is, mag ook wel als bekend worden beschouwd. Voor de wijze, waarop onze spelers moeite hebben gedaan om steeds zo fit mogelijk aan de start te komen, brachten wij hun dank en spraken de hoop uit, dat zij uit de genoegens, die deze tour hen bracht, de kracht zouden putten om weer hun allerbeste beentje voor te zetten voor de komende competitie. Een trein reis van twaalf uur bracht ons in Kopenhagen, daar stond de „Flying Dutchman" al weer gereed en bracht ons behouden in drie uur op Schiphol, waar velen van ons verzameld waren om ons te verwelkomen. En zo ben ik aan het einde gekomen van onze tour. Natuur lijk heb ik véél vergeten waarvoor ik gaarne mijn excuses aanbied maar dat het een der mooiste trips was, die ik ooit met Ajax meemaakte, kan ik U met mijn hand op m'n hart verzekeren. JAN SCHOEVAART. We begonnen direct tempo in ons spel te brengen en dit bracht ons direct voordeel. Eindelijk zagen wij Ajax weer eens op volle toeren draaien, maar voor de goal wilde het maar niet lukken. Steeds was er een back of de keeper, die nog net kon redden, maar na ongeveer 20 minuten spelen gelukte het Brokmann, met een prachtige kopbal de keeper te passeren. We bleven in het offensief, maar het gelukte ons toch niet de score te verhogen. Met de rust spraken wij nog eens af, even alles op alles te zetten. Fischer vloog langs alles heen en stelde Brokmann in staat te scoren. Een paar minuten hierna vloog hij zelf langs de lijn, zwenkte naar binnen en met een gloeiende kogel bracht hij nummer drie op het scoring- bord. Toen vonden onze spelers het blijkbaar weer genoeg, men verviel helaas weer in pingelen en veel van de glans van de eerste helft ging verloren. Gelukkig hadden we een nuttige voorsprong en hield Keizer een paar uitstekende schoten. Frigg heeft een jonge en geestdriftige ploeg en nu ze een kansje zagen, grepen zij dat ook. Aanval op aanval werd ingezet en eindelijk slaagde de centervoor er in, met een subliem schot Keizer kansloos te passeren. Dit was natuurlijk olie op het vuur en Potharst ging héél vreemde dingen doen. Met kunst en vliegwerk hield Keizer z'n doel schoon, hij speelde nu weer met zijn oude bravour en redde heel wat. Blomvliet, die zéér trapvast was en er goed in was, kreeg last van zijn ogen door de snel invallende duisternis, hij miste enige malen lelijk, maar gelukkig was keeper Keizer zo safe als de bank. Met nog zes minuten speeltijd de bal was haast niet meer te volgen blies de scheidsrechter voor het einde. Ook nu weer bracht een gemeenschappelijke maaltijd de nodige ontspanning. Van de vele speeches wil ik nog gaarne memoreren die van de vertegenwoordiger van het Hollandse gezantschap, de heer Tjaardstra. Vanzelfsprekend brachten wij hem dank voor zijn aanwezigheid. Ook die van de heer Elzinga de vertegenwoordiger van de Hollandse kolonie sloeg ge weldig in. Ons landje doet het toch altijd in den vreemde nog maar best, zei hij, en de volksliederen werden plechtig ge zongen. Verder heeft Frigg ons een avond bereid,, zoals we nog maar weinig meemaakten. Werkelijk, Frigg is een pracht- vereniging en ook deze club beloofde ons een bezoek te Am sterdam te brengen. We hebben gedanst tot vier uur in de morgen. Roef Vunderink speelde piano als Mozart en Wim Volkers speechte in het Noors als een echte Viking. Ook Deense Douane. dit in de buurt van ons stadion neer te poten. Verbeeld je, dat je'na een zw*are wedstrijd tegen Feyenoord nog een uurtje met je hengel achter de forellen kunt gaan jagen, of met de honk bal-, basketball- en cricketploeg nog wat kunt gaan zwemmen en 's winters met alle Ajacieden je Noren kunt gaan proberen. Helaas, helaas, zei Winnetouer moet nu eenmaal altijd wat te wensen overblijven. En zo brak de Woensdag aan en togen we naar het speelveld, vast besloten, om hier de punten in de wacht te slepen. De volgende spelers stelden zich op: Op de boot naar Denemarken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 6