Ook nu weer een gezamenlijk feestmaal, waar over en weer prettige dingen werden gezegd. Wij verzochten deze club aan ons Paastournooi in 1948 te willen deelnemen, welke uitnodi ging gaarne werd aanvaard. U zult dus mettertijd zelf kunnen zien, hoe die knapen voetballen. Wij braken al spoedig op niet omdat wij verloren hadden of dat het er niet gezellig was maar omdat onze ergste vrees bewaarheid was, Michels z'n been was gebroken. Het was reeds gegipst en hij lag in zijn hotel, blij dat de pijn nu over was. Het is gelukkig geen gecompliceerde breuk, zijn scheenbeen is gespleten. De dokter had gedicteerd, dat hij zo spoedig mogelijk naar Amsterdam moest, maar minstens een dag moest rusten om het been de nodige rust te geven. Direct kwamen onze leiders bijeen en besloten ook nu weer de K.L.M. in te schakelen en of de moge lijkheid bestond, hem vanuit Karlstad te vervoeren. Wij bren gen de K.L.M. hier gaarne hulde voor haar pracht-organisatie, zij regelde alles en zorgde in Karlstad, Stockholm en Am sterdam, voor alle mogelijke service. Daar v. d. Linden boven dien aanbood, één dag later te vertrekken om met Rinus mee te gaan, wisten we, dat we gedaan hadden wat we konden. Nog onder de indruk van het gebeurde, vertrok ons gezelschap naar Malmö, waar wij na een spoorreisje van acht uur aan kwamen. Wij werden op buitengewoon prettige wijze door Frigg ontvangen, men was ons daar blijkbaar niet vergeten. Ook nu werden wij weer in twee hotels ondergebracht, die een twintig minuten van elkaar lagen. Ontbijt, lunch en diner gezamenlijk in het eerste hotel. Wij hebben hier buitengewoon prettige dagen doorgebracht en steeds waren er op al onze uitstapjes enige bestuursleden van Frigg aanwezig, om ons behulpzaam te zijn. Bovendien maakte Jan Elzinga hier kennis Springschans in Holmskollen. Omgeving van Oslo. met een andere Jan Elzinga een voorman van de Hollandse kolonie die wel een broer van hem kon zijn. Taalmoeilijk heden waren nu helemaal opgelost. Bovendien spraken de dames en heren van Frigg bijna allemaal uitstekend Engels. Van Duits willen ze daar helemaal niets weten, ook Noor wegen heeft van de Duitse bezetting geweldig geleden en probeer niet een Noor met Duits aan te komen, hij negeert je eenvoudig. Ook dit land is door de moffen leeggestolen, of schoon er evenals hier hard wordt gewerkt om de boel weer op poten te krijgen. De Maandagmorgen werd besteed om eens lekker te trainen en we hebben daar in het mooie stadion te Oslo een lekker balletje getrapt, waarbij v. Dijk opviel door zijn prach tige schoten. Dat trainingsuurtje had ons echt goed gedaan, we voelden, dat we het nog konden en dat we onze huid zo duur mogelijk zouden verkopen, stond bij voorbaat vast. De Dinsdag werd besteed aan een tochtje naar de Holmen- Kolbakken, de grote springschans voor de skiërs. Wat een sportvolk, die Noren. Een dag per jaar is Holmenkol-day en zeker 100.000 man maakt zich die dag op om de kampioen springers uit heel de wereld toe te juichen. Duizelingwekkend, die hoogte, en de natuur is daar zo overweldigend mooi, dat we het zonde vonden daar maar één dag te verblijven. Maar de volgende dag maakten we een auto-trip naar Sundsval, waar uit nog overtreffender bleek, dat Noorwegen wel zéér rijk met natuurschoon is gezegend enoverweldigend is maar een heel zwak woord. Een dag alweer om nooit te vergeten, gevuld met zwemmen, jolijt, lekker eten etc. etc. Echt een dag, waarop wij ons allemaal millionnair voelden en we betreurden het alleen, dat Michels en v. d. Linden niet van de partij kon den zijn. Maar wat had ik graag zo'n fjordje meegenomen om

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 5