SPORTS SHOP heeft gelegen, is het er toch niet van gekomen. Voor het wer pen van Geestman hadden de geel-zwarten niet het minste ontzag, waarbij nog kwam, dat nagenoeg al onze spelers in de malaise deelden. De ene fout volgde op de andere. In de eertse slagbeurt liet Ajax zich volkomen onder de voet lopen, 12—0Nadien herstelde SRood-wit zich enigermate, waarbij echter niet uit het oog mag worden verloren, dat de thuisclub het met zo'n voorsprong uiteraard wat kalmer aan kon doen. Tenslotte kon Schoten met 178 juichend het veld verlaten. H.H.C. wist diezelfde dag S.C. Haarlem van zich af te schud den. Zowel Schoten, die 1 punt voorsprong had, als H.H.C. had nu nog één ^wedstrijd voor de boeg. Laatstgenoemd team moest de volgende Zaterdag naar Ajax; Schoten kreeg de Zondag daarop bezoek van de degradatiecandidaat O.V.V.O. Wie gedacht had, dat H.H.C. voor haar laatste kans zou vech ten, kwam bedrogen uit. Blijkbaar had zij zich reeds met de tweede plaats verzoend. Ajax daarentegen wilde zich na de reeks nederlagen volledig rehabiliteren. Evenals bij de vorige ontmoeting, werd deze prettige tegenpartij met ruim verschil geklopt. Ditmaal werd het 131. Rud Kok sloeg zijn derde homerun in dit seizoen, welk kunststuk ook Prins volbracht heeft. In het volgende clubblad hoop ik U door bemiddeling van onze scorer Niepoth iets omtrent de slag- en veldpres- taties te kunnen mededelen. Door ons resultaat tegen H.H.C. behaalde Schoten voor de eerste keer het kampioenschap van Nederland. Zoals het een kampioen betaamt, bracht zij de wedstrijd tegen O.V.V.O. eveneens tot een goed einde. Ook van deze plaats wenst Ajax aanvoerder Geurts en zijn mannen van harte geluk met hun victorie. Ik zou onoprecht zijn door te verklaren, dat het spel der kampioenen hoog boven dat van hun tegenstanders uitstak. De eretitel is echter verdiend, omdat Schoten het meest con stant gespeeld heeft, waarbij nog in aanmerking dient te worden genomen, dat zij in het begin niet in haar sterkste op stelling kon aantreden. Dit prachtige succes is ook te danken aan het feit, dat Schoten, die sinds 1941 in de eerste klasse uitkomt, steeds veel aandacht aan de jeugd heeft besteed. In de loop der jaren is de ploeg geleidelijk verjongd. Dit jaar nam zij met niet minder dan 5 seniores- en 9 juniores-elftallen aan de competitie deel. Vormde voordien het duo De MonGeurts de voornaamste hindernis voor de tegenstanders, ditmaal was dit niet zozeer het geval, want De Mon is niet geheel de oude meer. Dit landskampioenschap, waarin trainer Hetem een ruim aandeel heeft gehad, straalt dan ook gelijkelijk op alle spelers af. Dat onze jongens niet aan een gevoel van spijt over het teleurstellende einde dezer competitie konden ontkomen, laat zich denken. De capaciteiten hadden zij er stellig voor. Zij waren echter te spoedig gedesillusioneerd. Wanneer een speler eens een minder goede dag heeft, dienen de anderen hem zoveel mogelijk steun te verlenen, doch niet zelf ook bij de pakken te gaan neerzitten. Als er meer „dash" in de ploeg komt en er intensief wordt geoefend, kan het niet anders, of ook wij zullen weer eens het gewenste doel bereiken. De Honkbalcommissie zal zeker niet versagen en is voornemens in de wintermaanden op gezette tijden bijeenkomsten te houden. Het tweede negental heeft geen kans gezien Watergraafs meer ten tweeden male zijn wil op te leggen. Het leek deze keer op een grote nederlaag te zullen uitlopen, doch onze reserves gaven zich niet zonder slag of stoot gewonnen. Langzamer hand werd de achterstand kleiner en als een onjuiste beoor deling van de scheidsrechter dit niet had belet, zouden wij misschien de wedstrijd nog uit het vuur hebben gesleept. Dit zou echter niet verdiend zijn geweest, want de blauw-witten waren reeds tevoren door een onjuiste beslissing benadeeld. Onze buren namen met 119 revanche. Met slechts 8 spelers, o.w. 3 juniores, heeft Ajax 2 ge tracht haar huid tegen T.Y.B.B. zo duur mogelijk te verkopen. Dit is haar inderdaad gelukt, al kon zij de nederlaag niet voorkomen. Met 75 bleven de geel-zwarten baas in eigen huis. Tegen Zeeburgia keerden onze reserves op het goede pad terug. De draagster van de rode lantaarn moest lijdelijk toezien, dat Ajax na een niet bijster goede wedstrijd met de eer ging strijken (1015). Zaterdag 16 Augustus wisten Blomvliet en zijn mannen vier winstpunten in de wacht te slepen. Allereerst werd de 20 minuten voor het einde gestaakte wedstrijd Ajax 2 T.Y.B.B. uitgespeeld. De onzen waren vastbesloten, de inder tijd behaalde 138 voorsprong met hand en tand te verdedi gen. De runs bleken thans uiterst duur te zijn, want alleen onze ploeg kon er nog een aan de score toevoegen. Onmiddellijk hierna werd de strijd met Quick aangebonden. Het ziet er niet naar uit, dat deze oud-eerste klasser het ver loren terrein spoedig zal herwinnen; de cijfers 354 doen zulks althans vermoeden. Een week later kregen zij de gelegenheid zich te herstellen, doch ook nu voelde ons tweede er niets voor, zich de les te laten lezen, 1118. Al met al stemmen de resultaten van onze reservisten niet tot ontevredenheid. Met uitzondering van H.C.K., die wij van deze plaats nog feliciteren met het kam pioenschap, werd van alle tegenstanders ten minste eenmaal gewonnen. O.V.V.O. heeft zich in de eerste klasse gehandhaafd. D.O.S. wist zich ten koste van S.C. Haarlem 2 weer in de Overgangs klasse te nestelen. In de andere afdeling heeft Zeeburgia voor Blauw Wit 2 of Kennemerland het veld moeten ruimen. Namens Ajax wens ik de triomferende clubs van harte geluk en de gedegradeerden sterkte! Lest best. Vóór de wedstrijd Ajax 1H.H.C. 1, speelden de juniores van Ajax tegen De Spartaan om het jeugdkampioenschap van Amsterdam. Ofschoon ons team niet geheel volledig was, kon den Weppner en zijn kornuiten een no-run zege (60) behalen. Aanvoerder Kok, die, evenals zijn naamgenoot in het eerste negental, ongetwijfeld de beste hitter was, zorgde voor een fraaie vierhonkslag. Een week later vond het tweede treffen aan de Spaarn- dammerdijk plaats. Het spel was thans van heel wat minder gehalte, waaraan het harde en ongelijke veld mede debet was. Reeds spoedig wist onze toekomst zich van een flinke voor sprong te verzekeren. Nadat werper Weppner zich door W. Blom had laten vervangen, konden de roodbroeken wel iets van hun achterstand afknabbelen, doch onze overwinning kwam toch niet in gevaar. Hiermede konden de onzen zich kampioen van Amsterdam noemen. Proficiat, boys! E. H. VAN TUIJL. Hartelijk dank. De in dit blad voorkomende foto's van de tour werden ge maakt door de heren Dukker en Fischer, het omslag door de heer Kiers, die ook de tekeningen voor het reisplan verzorgde. Genoemde heren onze hartelijke dank voor de medewerking. BROWN. dat WAS 'M MET SCHOENEN UIT DE V.BAERLESTRAAT NIET GEBEURD 3,ohM, VAN BAERIESTRAAT90-AMSTERDAM-Z.TEL.9395I DE AIAX-SHOP NAAST HET CONCERTGEBOUW DRUKKERIJ ,G R AFICA - TEL. 32847 - AMSTERDAM-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 18