Honkbal. het eindsignaal (n.m. 11 uur) is alles goed gegaan en knikken- bollend spatte de ploeg, met een bedankje, uit elkander. Het is nog niet zo lang geleden, dat wij een afscheidswoord moesten schrijven aan het adres van Piet Leemhuis en nu moeten wij weer in onze vulpen klimmen voor een vaarwel aan Ger Stroker. Ger heeft het Ajax-shirt uitgetrokken, opgevou wen en voorgoed weggelegd. Dat stemt een tikkeltje wee moedig, want Ger was een van die sportmakkers, die geen pretenties hebben. Rustig, zonder een onvertogen woord, altijd gentleman, ging hij zijn weg, kwam door serieuze training in het eerste elftal enin de nationale ploeg. Het Amster damse publiek mocht hem gaarne en genoot van zijn spel. Nu is het dan voorgoed afgelopen en gaat good old H.F.C. profiteren van zijn voetbalkennis en -kunde. Ger, kerel, houd je taai, bedankt voor hetgeen je op het grastapijt voor de club deed, succes en tot kijk! Drager, Van Dijk en Stoffelen hielpen mede de Engelse profclub „Millwall" met 93 te kraken. Volgens de pers deden onze clubgenoten het lang niet gek, zodat de serie „Ajax- spelers in het Nederlandse elftal" wel weer uitgebreid zal worden. Fischer, v. d. Linden en v. d. Hart kwamen in een andere bondsploeg uit. De Deense ploeg ,,Frem" fungeerde als tegen standster en klopte de Hollandse combinatie met 42. Dat was van onze kant bekeken niet daverend. Fischer en v. d. Linden speelden zeer behoorlijk, doch Cor v. d. Hart viel niet op. (Volgens ooggetuigen. Het tweede elftal maakte een paar aardige trips naar de provincie. Het sportieve succes was niet groot, doch de heren schijnen zich best geamuseerd te hebben en dat is natuurlijk ook iets waard. Met het oog op de a.s. competitie een D.W.S.Ajax-dag gehouden. De jongens van voorzitter de Bruyne waren niet erg fortuinlijk, doch bij het begin van de competitie is het altijd zoeken en tasten, zodat de blauw-zwarten nog wel anders uit de hoek zullen komen. Henk v. d. Linden, Guus Drager, Joop Stoffelen en Gé van Dijk werden gekozen voor het Nederlandse elftal. Gefeliciteerd lui enlaat de Zwitserse kaas niet van je boterham eten. Succes Der traditie getrouw werd de openings-oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen verloren. Het enthousiast spelend P.S.V.- team slaagde er in, met 31 te winnen en alhoewel o.i. de cijfers iets te hoog lagen, was de zege volkomen verdiend. De P.S.V.-ers speelden zeer behoorlijk voetbal en vooral de links buiten en rechtshalf vielen op. P.S.V. nam de leiding een hard schot van de linksbuiten, dat doelman v. d. Heyden, die Keizer niet onverdienstelijk verving, liet glippen doch Wolfers maakte nog voor de rust gelijk. Een kwartier na de thee was het weer de linksbuiten, die zijn club de leiding gaf en was het met onze ploeg gebeurd. Slap verdedigen gaf de P.S.V.-ers gelegenheid er 31 van te maken en mochten wij tot het eindsignaal kijken naar een vlot spelend P.S.V. en een prutsend Ajax-elftal. Van Dijk, Drager en Stoffelen spaarden zich zichtbaar voor de wedstrijd van a.s. Zondag, doch dat lijkt ons niet de aangewezen weg, daar door b.v. het gepingel van Van Dijk, de risico voor blessures veel groter wordt. Debutant Wolfers deed het voor de rust niet gek, maar de tweede helft hebben wij hem niet meer gezien. Aldus een slechte generale, die weer hoop geeft voor dave rende voorstellingen. Ziezo, rood-witte schare, de eerste „Kroniek" is opgeleverd, het lief en leed der laatste weken staat weer op papier en U hebt kennis kunnen nemen van hetgeen er is geschied. Mogen wij dan besluiten met onze spelers veel succes in de nieuwe competitie toe te wensen en daarbij de hoop uitspreken, dat de sportiviteit hoogtij zal vieren en de redactie aan het einde van de wedloop om de punten van vele kampioenschappen kan gewagen. Luitjes, goede start, happy landing en so long! BROWN. Het eerste negental faalt in de eindspurt. Ajax A. jeugdkampioen van Amsterdam. Het is ons eerste negental, dat door velen als de kampioen was gedoodverfd, niet gelukt de zware taak, waarvoor het zich geplaatst zag, tot een goed einde te brengen. Ajax verkreeg tegen de outsider S.C. Haarlem terstond een voorsprong. Wel is waar slaagden de zwartjes er daarna in, gelijk te maken, doch onze jongens wisten toch opnieuw de leiding te nemen. Mede door het matige werpen van Geestman, gaven de Haarlemmers echter geen krimp en toen onze velders tot overmaat van ramp door onzuivere en bovendien onnodige aangooien hun tegenstanders een aantal punten schonken, was de kans op een gunstige uitslag verkeken. De leiding was lang niet feilloos, doch het zou onjuist zijn, de nederlaag hieraan toe te schryven. De wapendragers won nen volkomen verdiend met 126. André Kraan, die in de plaats van Van Lobberegt was opgesteld, verrichtte op het tweede honk goed werk. Met het oog op ons nachtfeest werd toestemming gevraagd om de wedstrijd AjaxBlauw Wit op Zondag te doen houden. Enkele spelers der tegenpartij hadden hier echter bezwaar tegen, hoewel hun argument niet erg steekhoudend was. (In tussen heeft een bespreking er toe geleid, dat beide vereni gingen voortaan elkaar zoveel mogelijk tegemoet zullen komen.) Zodoende vond deze belangrijke kamp des Zaterdags op ons hoofdveld plaats. Ondanks dit nadeel was ons slag werk superieur en ook de resultaten van onze werper waren beter dan die van zijn collega. Dat Ajax nochtans verloor, kwam doordat haar velders enige malen tekort schoten. Twee fouten waren voldoende om de Stadionclub, die op oorlogs sterkte was, een 30 voorsprong te verschaffen. Om dergelijke fouten mag men de spelers niet hard vallen; dit is nu eenmaal het risico van de arbeid. Iets anders is het echter met het helpen. Dat een helper bij het 3e honk een loper bij het'le honk instructies geeft, sticht slechts verwarring, weshalve het geen aanbeveling verdient. Verder zou Prins, nadat Ajax de achterstand tot 32 had verkleind, ongetwijfeld de gelijk maker hebben gescoord, als niet een aantal van zijn mede spelers in hun enthousiasme bij het 3 e honk hadden staan roepen. Nu raakte Wim de kluts kwijt, waarom hij het zekere voor het onzekere nam en op het 3e honk bleef staan. Gelegen heid om thuis te komen, kreeg hij echter niet meer. Deze verliespartij was zeker niet nodig geweest. In de stedenwedstrijd AmsterdamHaarlem, welke op het Olympiaplein werd gespeeld, was Ajax rijkelijk vertegenwoor digd. Geestman, Ter Heide, Kok, Losekoot en Prins waren uit verkoren om de hoofdstedelijke kleuren te verdedigen. In de laatste innings werd ook Beumer nog in de strijd betrokken. De partijen wogen in de eerste helft goed tegen elkaar op, doch daarna gaven de Haarlemmers meer productieve slagen. Door een verdiende, ietwat geflatteerde 61 overwinning, ging de beker voor de tiende maal in successie naah de Spaarnestad. Nu het Blauw Wit-tournooi wegens terreinmoeilijkheden niet kon doorgaan, nam O.V.V.O. de kans waar om ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan van haar honkbalafdeling een sportdag te organiseren. Ajax ontmoette een wel erg gehavend V.V.G.A., waardoor het haar niet moeilijk viel een 90 zege te behalen. In de demi-finale kwamen Ajax en O.V.V.O. voor de derde maal in dit seizoen tegenover elkaar te staan. Met een 40 voorsprong waande Ajax zich op rozen, doch dit bleek een misrekening te zijn. Toen bij bezette honken de bal tot twee maal toe op een oneffenheid in het veld kwam en daardoor niet onschadelijk kon worden gemaakt, lieten onze vertegenwoor digers de moed zakken, waarvan O.V.V.O. dankbaar profi teerde. Al kan een wedstrijd in een tournooi niet met een competitiewedstrijd worden vergeleken, toch was het spel van de Kruislaanbewoners aanmerkelijk beter dan zij gemeenlijk plachten te vertonen. Ook in de eindstrijd tegen Blauw Wit kwam de club van Boersma verrassend goed voor de dag. Dank zij een 62 zege bleef de beker in haar bezit. Al had Ajax theoretisch nog kampioenskansen, voor een ieder was het wel duidelijk, dat de titel bij Schoten of H.H.C. terecht zou komen. In ieder geval hadden de onzen jegens H.H.C. de sportieve plicht, het Schoten zo lastig mogelijk te maken. Hoewel dit zeker in de bedoeling van onze spelers

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 17