De jaarlijkse Algemene Vergadering had weer een vlot ver loop, dus zullen wij U maar niet vermoeien met een gedetail leerd verslag. Jan Elzenga's zo langzamerhand beroemd ge worden jaaroverzicht en Wim Volker's astronomisch cijfer- rapport, namen de meeste tijd in beslag en dat beide heren voor de zoveelste maal een tijdrovend, doch uitstekend werk hebben verricht, bewees het klaterend applaus, waarmede zij werden beloond. Het was weer geweldig, lui! De elftalcommissie onderging een kleine verandering. Theo Brokmann Sr. ging heen en Jan Schubert kwam. Het staat er zo nuchter: Theo Brokmann ging heen, maar wat betekent dat eigenlijk Wat betekent het én voor Theo én voor de club Dat is heel heel moeilijk te zeggen of te schrij ven. Tientallen jaren is Theo lid van onze club. Zowel als eerste elftal speler, bestuurslid en als voorzitter der Elftal commissie, heeft Theo steeds voor, rood-wit op de bres ge staan. Meer dan dertig lange jaren was hij één der hoofd figuren uit Ajax' rijke voetballeven, was hij één der pijlers, waarop de rood-witte stulp uitgroeide tot het machtige ge bouw, dat nu bijkans een begrip geworden is. Als voorzitter der Elftalcommissie had hij met Couton en Anderiessen de moeilijke taak, Ajax aan de top van het Hollandse voetbal te houden en dat dit driemanschap daarin volkomen is geslaagd, bewijzen de vele kampioenschappen, die tijdens zijn bewind" werden behaald. Steeds in de felle schijnwerper der publieke belangstelling staan, valt niet mee en om dat met succes vol te houden, moet men muurvast in de zadel zitten. Theo en de zijnen zaten muurvast in de zadel en gingen de weg, die hen de juiste leek. Op die weg lagen natuurlijk moei lijkheden en obstakels, maar steeds werd er een oplossing ge vonden, werden de hindernissen genomen, bleef Ajax aan de top en priemde de schijnwerper felle stralen naar het trio, dat Ajax' roem bestendigen moest. Nu is er dan een lamp uit- gefloept. Theo heeft een schakelaar omgedraaid en daar, waar vele jaren zijn stoel aan de E.C.-tafel stond, is nu een duistere plek. Dat valt moeilijk te realiseren en nog moeilijker te aan vaarden. Maar als iemand zijn tijd gekomen acht, dan hebben wij, hoe spijtig ook, ons daarbij neer te leggen, zijn besluit te respecteren en rest ons slechts, hem onze welgemeende dank te betuigen voor het vele en moeilijke werk, in het belang van de club verricht. Theo, wij begrijpen volkomen, wat dit af scheid voor jouw betekent, maar je kunt terugzien op een prachtige staat van dienst en bij het scheiden van de markt, stond Ajax op de hoogste sport van de voetballadder. Dat moet een machtige voldoening voor je zijn en het vaarwel aan de E.C. een stuk lichter maken. Mogen wij dan besluiten wij hebben de overtuiging namens de gehele Ajax-familie te spre ken met je hartelijk te bedanken voor al hetgeen je voor de club deed en daarbij de wens uitspreken, dat je als be stuurslid nog vele jaren je kennis en kunde in dienst van ons dierbaar rood en wit mag stellen. Theo, onze dank en hulde! Mensen komen, mensen gaan! IJzeren natuurwet, waaraan niet te ontkomen valt. Theo ging, Jan Schubert kwam. Jan, kerel, aan jou de moeilijke, heel moeilijke taak om met Couton en Anderiessen de Ajax-schuit de juiste koers te laten varen. Het zal niet meevallen, het zal zelfs heel moeilijk zijn, maar je hebt in de club reeds je sporen verdiend, weet de weg, kent de spraak, dus de schouders er onder. Met de twee routiniers, Frans en Henk, moet het voor elkander komen. Good luck. De Enquête-commissie onderging eveneens een verandering. André de Kruyf, die vele jaren lid van deze commissie was, werd niet herkozen en in zijn plaats is nu Jan Koomen ge komen. Over het algemeen bemerkt de buitenstaander niet veel van het werk dezer commissie, doch dat de heren nuttige arbeid verrichten, is duidelijk. Vele jaren heeft André dus de Ajax- zaken behartigd, zonder aan de weg te timmeren en nu gaat zijn taak dan in andere handen over. Aan André een woord van dank voor het werk in Ajax' belang verricht, is hier zeer zeker op zijn plaats en wij zijn er van overtuigd, dat, wanneer de club een beroep op deze real-Ajacied doet, hij onmiddellijk weer gereed zal zijn de rood-witte kleuren te dienen. André, namens de Ajax-schare onze dank! Jan Koomen neemt dus André's taak over en gezien zijn jarenlange staat van dienst in de Jeugd-commissie zestien jaren heeft hij er reeds opzitten (in de jeugdcommissie dan) hebben wij de overtuiging, dat ook deze „baan" bij hem in goede handen is. De clubblad-commissie werd twee nieuwe „oude bekenden" rijk. Jan de Boer legde het bijltje erbij neer en in zijn plaats gaan Jan Schoevaart en Dolf Desmit de redactiestaf zwaaien. Met deze uitmunters in de voetbal-journalistiek moet de Ajax-krant een ongekende bloeiperiode tegemoet gaan. Dolf Desmit heeft in het tijdvak 19231933 het „Ajax-Nieuws" geredigeerd en op welke wijze Dolf dat deed, is vopral de oude garde bekend. Met flair en welversneden pen „versloeg" hij het eerste elftal, jeugdvoetbal, spelregels, etc. en met de camera legde hij vele „Ajax-momenten" vast. De camera is weer voor de dag gehaald, dus Ajacieden het beste beentje voor, want Dolf gaat op het oorlogspad. Wij wensen onze collega veel succes en zijn benieuwd naar de eerste snapshots. Jan Schoevaart. Goede wijn behoeft geen hoepel met laurier bladeren. Da's vast, dus Tric-Trac, de Ajax-dichter par excel lence, voor het voetlicht brengen, zou nonsens zijn. Zijn ge dichten gelijk „parfait armour' 'zullen de krant sieren en rakeopmerkingen zullen „sans compliments" zijn eversharp verlaten. Jan, oude sobat, laat de stopperspillen rillebibberen... en welkom in de redactiekamer! Jan Melchers en ondergetekende mochten van de vergade ring blijven zitten, waardoor ons salaris weer voor een jaar goed is. Onze dank, volk! Dit verhaal is zo ongeveer de film, die in ons stadion te zien was en getituleerd werd met „Algemene Jaarvergadering 1947". Voorzitter Koolhaas had het gemakkelijk en wist tot ieders genoegen met alle zicht- en onzichtbare klippen op zijn bekende, rustige manier raad. De voetballerij is weer aan de gang. Collega's en mede werkers vertellen hierover, dus er valt voor ons weinig te „kronieken". De gentlemen uit Windsor hebben onder geleide van Koolhaas een prettige tijd in Holland gehad. Wel verloren zij met 80 van Keiser en Co. en speelden 33 tegen V.U.C., maar dat mocht 'm de pet niet kreuken. Het was een fijne trip en over rood-wit niets dan lof. Zij zullen aan de manager van Arsenal vertellen, hoe Ajax speelt, dus je kunt nooit weten. Drager, Fischer, v. d. Linden, Stoffelen, v. Dijk, Michels en v. d. Hart doen mee aan de training voor de nationale keur- ploeg. Onze club is dus weer best uit de bus gekomen. Succes, mannen De trip naar Italië ging op het laatste ogenblik de mist in, doch dank zij snel handelen van het bestuur, vloog de ploeg naar Zweden. Het is een prachtige tour geworden. Tegen de sterke Zweden werden het nederlagen, doch van het Noorse team „Frigg" werd met 3—1 gewonnen. Jan Schoevaart geeft in dit nummer een uitgebreid verslag, waarnaar wij dus ver wijzen. Voor Rinus Michels werd het een geweldige desillusie. Een beenbreuk schakelde hem uit en maakte een jammerlijk einde aan zijn reis. Jammer, Rinus, maar kop op en spoedig weer in ons midden. Het jeugdvoetbal draait reeds op volle toeren. Bij Go Ahead werd door de juniores de eerste prijs gewonnen. Een fraai succes voor onze boys. Gezellige lui, die Go Ahead-vrienden. Hebben uitstekend voor ons gezorgd en van deze plaats als nog onze hartelijke dank aan pleegouders en leiders. Het was dik in orde. Met de gehele Ajax-jeugd (140 spelers) naar A.G.O.V.V. en met de toekomst der „blauwen" slag geleverd. Aardige wed strijden in prachtige omgeving. De A.G.O.V.V.-ers kunnen met recht trots op hun accomodatie zijn. Prettige sportslui, die Apeldoornse voetballers en als zij eens bij ons willen komen, dan gaarne. Valt anders niet mee, om met een gezin van 150 man op reis te gaan, maar vanaf de aftrap (v.m. 8 uur) tot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 16