ASBEEK BRUSSE Onze Jeugd. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen, Stofzuigers, Wasmachines, Wringers, Keukengerei etc. In het door Go Ahead op 17 Augustus uitgeschreven jeugd- tournooi, behaalden onze juniores de eerste prijs. Het D.W.S.- tournooi op 31 Augustus d.a.v. beëindigden zij niet zo succes vol, met 2 gewonnen en 3 verloren wedstrijden vielen zij niet in de prijzen, doch ontvingen een clubvaantje als herinnering aan deze sportdag. In de middag van Zaterdag 17 Augustus vertrokken wij naar Deventer. Officials en spelers zouden de nacht van Zater dag op Zondag bij Go Ahead-leden ondergebracht worden. Zoals wij konden verwachten, was onze trein overvol, zodat wij noodgedwongen met een plaats in een der bagagewagens genoegen moesten nemen. Gelukkig troffen wij een sneltrein, die de rit binnen de 2 uur volbracht. Ondanks hitte en onge mak, kwam ons gezelschap monter en wel in de Koekstad aan, waar enige bestuursleden van Go Ahead ons welkom heetten. Nadat wij gelegenheid hadden gehad ons een weinig te ver frissen en tevens onze dorst te lessen, werden de nodige maat regelen getroffen betreffende onze huisvesting. De avond werd verder prettig doorgebracht in het clublokaal onzer gastheren, waar, bij muziek en zang, een paar gezellige uurtjes werden gesleten. De volgende ochtend zou reeds om 9.45 uur onze eerste wedstrijd beginnen en wel tegen Achilles uit Assen,, waarom wij niet al te laat in de veren kropen. Heerlijk uitgerust waren allen die Zondagmorgen tijdig op het Go Ahead-veld aanwezig; het volgende elftal werd voor lopig aangewezen om de Ajax-kleuren te verdedigen: Kolder Klopper Winter Weppner Looyen Velder Sloep Kramer Kuipers Staneke v. Noord Hoewel in ons team enige zwakke plekken waren te consta teren, wonnen wij toch gemakkelijk met 10; tot drie maal toe bewezen lat en palen onze tegenstanders goede diensten; de enige goal werd door onze midvoor, Kuipers, gescoord. De volgende wedstrijd was tegen Heracles uit Almelo. Wij hadden het elftal enigszins gewijzigd; Henny Graafland en Ben Ras waren nu respectievelijk als linksbuiten en linksback opgesteld. Ook in dit treffen bleven wij met 10 in de meer derheid, terwijl de bovenlat van het Heracles-doel nu slechts éénmaal een zeker schijnend doelpunt voorkwam. Henny Graafland bezorgde ons de overwinning. In de 3e wedstrijd kwamen wij tegen Go Ahead in het veld. Hoewel wij voor het grootste deel van de strijd in de aanval waren, lukte het onze voorhoede niet, te doelpunten; ja, Go Ahead legde ons het vuur meer dan eens zeer na aan de schenen en wist zich óók kansen te scheppen, die echter even eens niet benut werden. Met een puntloos gelijk spel moesten wij derhalve genoegen nemen, doch kwamen daardoor toch in de finale, aangezien wij met 5 punten als nummer één in onze afdeling eindigden. De Enschedese Boys, die met hetzelfde aantal punten in de andere groep hadden gezegevierd, plaatsten zich ook in de eindstrijd. Deze wedstrijd is de mooiste ontmoeting, tenminste door Ajax-bril gezien, van de dag geworden. Wij hebben van het uitstekende spel onzer jongens genoten. De achterhoede, Kol der, Klopper en Ras, toonde zich in ongenaakbare vorm en was niet te passeren; de middenlinie, Weppner, Looyen en Velders, gaf subliem spel te zien, terwijl in de voorhoede Henny Graafland, Kramer en Kuipers uitblonken. Wij wonnen deze match met 40. Onze goal-getters waren Graafland, Kramer en Kuipers (2). Het was een waardig slot van een uitgelezen voetbaldag. Na afloop reikte de voorzitter van Go Ahead's jeugdcommissie de prijzen uit en wijdde woorden van waar dering aan de spelers, die het vooropgezette doel, n.l. faire sport, op zulk een ondubbelzinnige wijze hadden betracht. Aan de aanvoerder van Ajax werd de sierlijke wisselbeker over handigd. Dat hij en zijn teamgenoten een extra pluim kregen voor hun voortreffelijk spel, behoeft geen betoog. De heer De Wit bedankte hierop Go Ahead voor haar initiatief en prettige ontvangst, terwijl hij de pleegouders lof toezwaaide voor de uitnemende zorg aan hun gasten betoond. Dankbaar voor het genotene en voldaan over de prestaties onzer jongens, togen wij treinwaarts, elk in het bezit van een heerlijk lunchpakket, hetwelk ons door het zorgzame bestuur van Go Ahead was toebedeeld. Deze dag zal nog vaak prettige herinneringen bij ons opwekken; vooral de schitterende finale tegen de Enschedese Boys zal ons nog lang heugen. Over de verrichtingen in het D.W.S.-tournooi kan ik tot mijn spijt niet opgetogen zijn. Hadden jullie allen die dag een off-day, boys? Het leek er warempel wel op! In komende evenementen hoop ik jullie in betere conditie te zien; vooral niet de moed zo gauw verliezen bij een of andere tegenslag. Strijden tot het laatste moment moet het parool zijn. Drie opeenvolgende wedstrijden verliezen is een blamage voor Ajax. Dat de laatste twee wedstrijden gewonnen werden toont aan, dat het wel anders kan, als dp wil er maar is. Resumerende kan ik met het volgende volstaan: Van de Volewijckers, die het tournooi wonnen, werd met 10 ver loren; met een beetje meer geluk had het ook andersom kun nen zijn. Van A.G.O.V.V. verloren wij met 41. Kuipers redde de eer. In deze wedstrijd hadden wij tegenslag, maar dat was nog geen reden om het bijltje er bij neer te leggen! Van Go Ahead verloren wij met 20. Gezien de prestaties van Go Ahead tegen A.G.O.V.V., is deze uitslag abnormaal; deze wedstrijd had gewonnen móéten worden, temeer daar jullie meer dan een uur rust hadden gehad en Go Ahead 2 wedstrijden achter elkaar had te spelen. Tegen Leeuwarden ging het eindelijk wat beter; er werd met 30 gewonnen; Kuipers, Graafland en v. d. Noord wisten het doel der tegen partij te vinden. Tenslotte sloegen wij de Spartaan met 21. Met een beetje meer fighting spirit had de score veel hoger kunnen zijn, terwijl het doelpunt, dat de Spartaan maakte, voorkomen had kunnen worden, als Ras niet op het nood lottige moment gevallen was. De doppen onder je schoenen zijn toch wel in orde, Ras? Anderiessen en Kuipers zorgden voor de goals. Bij de prijsuitreiking speelde Ajax maar een zeer bescheiden viool. Dat wij toch niet geheel met lege handen huiswaarts keerden, hebben wij aan het eminente bestuur van D.W.S. te danken, dat ons een mooi club vaantje aanbood ter herinnering aan dit jeugdtournooi, dat zonder wanklank verliep en goede sport te zien had gegeven. Namens Ajax bedankte de heer de Bruyn het bestuur van D.W.S. voor deze attentie; hij hoopte, dat wij volgende maal wederom van de partij zouden zijn, maar dan met betere resultaten voor de dag zouden kun nen komen. Hiermede behoorde ook het met zoveel zorg voor bereide D.W.S.-tournooi wederom tot het verleden. PIET VAN OS. Tevens Reparatie-inrichting. Electrisch- en Autogeen-lasbedrijf. Haarden en kachels schoonmaken. Het adres voor:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 14