Cricket. Zeer belangrijk! Voor het jaar 1947 is het cricketseizoen weer gesloten. We hebben 11 wedstrijden gespeeld, waarvan 4 verloren en 7 gewonnen. In totaal zijn er door ons 1500 runs bijeengeslagen, terwijl de diverse tegenstanders tegen ons 900 runs scoorden. Het is zeer jammer, dat we 3 wedstrijden verloren hebben met nog geen 10 runs verschil en de vierde met 'n verschil van 27 runs. Al deze wedstrijden hadden we met wat meer „fighting spirit" moeten winnen, doch vooral de jonge garde van ons elftal liet ons op de beslissende momenten duchtig in de steek. Het volgend jaar doen jullie het anders, hoor! Het wordt toch eens tijd, dat we in de 2e klasse van de N.C.B. komen. En het kan absoluut. Want hebben we dit jaar de twee hoogst geplaatste elftallen in onze afdeling niet gedecideerd geslagen? En de overige 5 gewonnen wedstrijden wonnen we allemaal met minstens 'n 100 runs verschil. Werkelijk, wan neer we het volgend jaar de zaken vanaf het- begin serieus aanvatten, is de kans van promotie naar de 2e klasse zeer groot. Het Ajax-cricket was dit jaar toch weer stukken beter dan de voorafgaande jaren. Het beste bewijs hiervoor is wel, dat zowel Wim Schoevaart als Bob ten Have 'n century (100 runs) geslagen hebben. Ook het bowlen was lang niet gek. Hier waren vooral Jan Schubert, Theo Baréndsen en Gèrrit Schirmer de matadorep en fungeerden Ferry Dukker en Wim Schoevaart met hun verraderlijke slow-ballen als nuttige secondanten. Het fielden was eveneens vrij behoorlijk verzorgd. Vooral onze jeugdigste speler, Eddy Pieters Graafland, liet hier keu rige staaltjes zien. Menig applausje moest onze benjamin in ontvangst nemen. De wedstrijden, waarin we het grootste aantal runs bij elkaar sloegen, waren tegen Cr. I.C. 2 en V.V.V. 3, n.l. respectievelijk 282 en 271 runs. Dit waren ook de „games" waarin W. Schoe vaart en B. ten Have over de 100 runs scoorden. De spannendste en fraaiste wedstrijden speelden we tegen de kampioen A.C.C. 3 en Kampong 2, de runners-up, in Utrecht. A.C.C. scoorde 108 runs. Door prima bowlen en fielden had den we de heren voor dit lage totaal uit. Hierna gingen wij aan „bat". Het openingspaar Thiry en Schoevaart, hadden er goed het oog in. Pas toen de score tot 91 gestegen was, viel het eerste wicket. Nu kreeg Wim hulp van Barendsen en daarna van Henk Blomvliet, zodat de score met sprongen omhoog ging. Nadat wij dan ook allen aan slag waren geweest, hadden wij 'n totaal van 202. Een zeer goede prestatie! De strijd tegen Kampong 2 in Utrecht was nog spannender. Kampong 2, het eerst ingaande, maakte 126 runs. Onze taak was nu, dit totaal te passeren. Het gelukte! Maar span ning was er te over. Het begin van onze batting-innings was niet bemoedigend, maar Bob ten Have, die 70 runs achter zijn naam liet noteren en Jan Schubert met 28 runs, stelden de overwinning veilig en ontnamen Kampong haar laatste hoop op een kampioenschap. Al met al hebben we een zeer prettig en sportief cricket seizoen achter de rug. Jammer, dat er niet wat meer jongelui interesse voor onze sport tonen. Het is de moeite waard, heren. Het is de mooiste zomersport, die je kan beoefenen. Duurt het je te lang? Onzin, 's morgens om 11 uur beginnen en 's avonds minstens om zes uur thuis. Is dit te lang, als het stralend zomerweer is? Natuurlijk niet. Een oude-mannen-sport is het! Zeker, je kunt het langer blijven beoefenen dan voetbal. Maar een elftal van alleen „oude" spelers verliest het zeer zeker van „jonge" spelers. Hiermee wil ik dus zeggen, om sterke en goede cricket-elftallen te krijgen, heeft men toch zeer zeker jonge, sterke kerels nodig. Bovendien als variatie op het voetballen is het zeer aan te bevelen. Je blijft fit tijdens de zomer en verliest je kijk op de bal niet. Kom het volgend jaar eens kijken. Beoefen niet allen de „King of Wintersports", maar ook de „King of Summersports". So long. CRICKETTER. Wedstrijdformulieren 19471948 (Art. 9 H.R.). Bij besluit van de Buitengewone Algemene Vergadering werd artikel 9 H.R. als volgt gewijzigd: 1. De aanvoerder van een elftal is verplicht uiterlijk 5 minu ten na afloop van de wedstrijd de aanvoerder van de tegenpartij een daarvoor door het Bondsbestuur vastge steld wedstrijdformulier te overhandigen, bevattende: a. de uitslag van de wedstrijd, dan wel de redenen van het staken of niet doorgaan van de wedstrijd; b. de namen van hen, die, hetzij oorspronkelijk, hetzij als invallers, aan de wedstrijd hebben deelgenomen; c. de namen van de scheidsrechter en van de grens rechters eventueel; d. de aan spelers overkomen ongevallen; e. de namen, de voornamen en de adressen van de spelers van zijn elftal, die door de scheidsrechter uit het veld zijn gezonden of van hem een waarschuwing hebben ontvangen; fde onregelmatigheden, welke zich hebben voorgedaan vóór, tijdens of na de wedstrijd. 2. Heeft de aanvoerder geen formulier ter beschikking, dan is hij verplicht een schriftelijke opgave te overhandigen, welke de in het le lid gevraagde gegevens bevat. 3. De aanvoerder, die geen wedstrijdformulier of schriftelijke opgave van de tegenpartij heeft ontvangen, deelt dit on middellijk mede aan de scheidsrechter, die zich als dan overtuigt van het verzuim. Verzuimt de aanvoerder aldus te handelen, dan wordt verondersteld, dat hij het wed- strijdformulier heeft ontvangen. 4. Een vereniging is verplicht het door de aanvoerder van haar elftal ontvangen wedstrijdformulier toe te zenden aan het Bondsbestuur, uiterlijk de dag, volgende op de wedstrijd, zulks te rekenen naar het poststempel op het omslag. 5. Een gelijkluidend exemplaar van dit wedstrijdformulier wordt aan de afdeling gezonden binnen de termijn, als in het 4e lid genoemd. De secretaris-penningmeester vestigt er uitdrukkelijk de aandacht op, dat niet meer, zoals voorheen, twee formulieren (een ruil- en een wedstrijdformulier) moeten worden ingezon den, maar slechts één, n.l. het formulier, dat uiterlijk 5 minu ten na afloop van de wedstrijd aan de 'aanvoerder van de tegenpartij moet worden overhandigd. Elke vereniging is dus verantwoordelijk voor de inzending van het formulier van de tegenpartij. T.g.t. worden speciale formulieren verstrekt. Voorlopig kun nen echter de nog in voorraad zijnde formulieren worden ge bruikt. Het hindert niet, of dit een ruil- dan wel een wedstrijd formulier is. Op weg naar Sundsvallen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 13