Tegelen—Ajax2 3-1. D.O.S.2-Ajax2 3-1. and on Wednesday the party went to the Hague for the second match of the tour. No praise can be too high for the hospitality of the Ajax F.C. and the organization was excellent, with arrangements carefully worked out down to the slightest detail. On all sides the Dutch were most friendly and whenever the visitors arrived at a Club or Restaurant the band immedia tely struck up the national anthem and everyone stood and then followed an outburst of clapping. Greetings. During the tour the Club sent the following telegram to the King at Balmoral Castle: „Members of the Windsor and Eton F.C. touring Holland send loyal greetings to Your Majesty, their Patron". The Mayor of Windsor sent the follow ing message to Mr. Koolhaas, President of Ajax F.C. „Greet ings from the citizens of the Royal Borough of Windsor. Many thanks for your hospitality to our Club. May all the games cement the friendship between our two countries." Mr. Koolhaas replied „Cordial greetings from the members of the Ajax Club. Many thanks for your nice telegram. We are proud of it. Have had nice days with Windsor Club. Windsor draw with The Hague. On Wednesday Windsor and Eton drew their match with The Hague, and by so doing put up one of the best perfor mances by an amateur side visiting the Netherlands. The game was played in the evening by floodlight and the final score was 33, after a thrilling game. Windsor played fifty per cent better than they did in the Sunday game. A full report of the game will appear next week. Na een zeer onfortuinlijke start arriveerden wij ten slotte toch nog op vlotte wijze zij het te laat in Tegelen, al waar direct werd begonnen met de indeling van onze lui bij de ons nog niet bekend zijnde gastheren. Nadat één en ander was geschied, konden wij persoonlijk kennis maken met de Limburgse gastvrijheid, welke vermoedelijk haar weerga in Nederland niet vindt en waarvoor wij in stilte onze cap hebben afgenomen. De Zaterdagavond werd op genoeglijke wijze doorgebracht op de feestavond ter ere van het 40-jarig bestaan van de voet balvereniging Tegelen, een sterke derde-klasser; met uitzon dering van onze danscrack „Appie" bleek de polka niet het fort der Ajacieden te zijn, die eigenlijk pas goed in vorm kwamen, toen er gelegenheid bestond voor een soort gehos, wat iets op een polonaise geleek. Om ca. half een werden de kwartieren weder opgezocht en verdween de een iets eerder Voor het Hotel te Sundsvallen. dan de ander naar zijn bed, al naar gelang de gastheer nog ter plaatse was. De Zondagmorgen werd benut om gezamenlijk een wande ling naar de Maas te maken. Vervolgens vertegenwoordigden de aanwezige functionarissen Ajax op de receptie, waar bij monde van Elzenga een keurige vlag werd aangeboden. Na de receptie hebben wij nogmaals stuk voor stuk onder vonden, op welke wijze men gasten dient te ontvangen. Ik kan niet anders zeggen, dat het voor de volle 100 procent in orde was en van deze plaats wil ik dan ook nog gaarne de dank uitspreken van alle deelnemers voor de buitengewoon ver zorgde ontvangst. De wedstrijd zelve was voor ons een teleurstelling. Of dit kwam door de overvloedige warme maaltijd ikzelf had wel zoveel' gegeten, dat ik voor voetballen totaal ongeschikt was geworden of een tijdelijk uit vorm zijn van sommige spelers, laat zich niet gemakkelijk beoordelen. Een feit is echter, dat wij verdiend met 31 ten onder gingen tegen een tegenpartij, waarvan ons tweede zeer positief niet behoeft te verliezen. Het noemen van zondebokken is in den regel uit de boze en derhalve zullen wij ons daaraan niet bezondigen; wel bleek, dat Karei ter Horst, zo hij zich ten volle geeft, een prima back kan worden en dat Kees Wolfers ontegenzeggelijk kwali teiten heeft, welke iets voor de toekomst beloven. Bij de tegen partij viel vooral het uitstekende spel van de rechts- en links binnen op; het spel van de rechtsbinnen in het bijzonder was van hoog gehalte. 's Avonds om half negen werd na een hartelijk afscheid van onze nieuwe, voor enkele oude, kennissen de terugtocht aan vaard. Hopelijk zullen wij ons in de toekomst nog eens kunnen revancheren voor de ontvangst, welke ons in Tegelen ten deel viel, alsmede wat betreft de uitslag van de wedstrijd. St. Het was 'n slechte start, die onze reserves lieten zien in het vanwege de Jaarbeurs feestelijk vlaggende Utrecht. Vóór de rust ging het nog en wisten onze jongens het spel grotendeels op de D.O.S.-helft te houden, waar hun doelman en toen deze eenmaal reeds geslagen was, een der back's op de doellijn, hun 0 krampachtig vasthielden. De keren, dat D.O.S. voor onze goal verscheen, droegen meer het karakter van uit vallen dan van aanvallen. Het be.nauwste moment, een penalty (een in principe juist, doch wel zwaar gestrafte handsbal) kwamen we door 'n fraaie safe van doelman Leentvaar te boven. Na de rust was het spelbeeld totaal gewijzigd en zette D.O.S. ons doel onder zware druk. Midden onder een boeiend verhaal over velotTrs-chiffon van onze dames, wisten onze reserves met 'n korte aanvalsruk het spel te verplaatsen en 2 corners af te dwingen, waaruit hachelijke momenten voor het Utrechtse doel ontstonden. Met enige veine wist de D.O.S.- doelman het gevaar te keren en met een nieuwe serie open aanvallen rukte D.O.S. onze verdediging uit elkaar en slechts prima keepwerk van Leentvaar kon het evenwicht in stand houden. Zoals het meer gaat, kwam ook nu de goal juist aan de andere zijde. Het veldoverwicht van D.O.S. gaf onze voorhoede ruimte en uit 'n snelle aanval plaatste Kraamwinkel de bal in de Utrechtse touwen. D.O.S. diende fel van repliek. Nog wist Leentvaar als 'n dam de D.O.S.-vloed enige tijd te keren, doch toen ook deze bezweek, was onze eerste nederlaag met 3 snel opvolgende tegengoals een feit. De ploeg rammelde in alle linies, doch de voorhoede wel het meest en zelfs Lambregts, die we 'n week geleden in de D.W.S.Ajax-dag met voldoening een goede en nuttige wed strijd zagen spelen, bleef onder de maat. Om het voetballeed nog te vergroten, werden Brokmann en de D.O.S.-doelman kort voor het einde door de scheidsrechter naar de kleedkamer gestuurd. Ik kan alleen maar hopen, dat ons tweede spoedig iets beters zal laten zien. ADé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 12