Oude liefde tour van Ajax geweest. Jij bent nog jong. Een volledig en snel herstel wensen wij je allen van harte toe en bij de eerste tour, die Ajax weer gaat maken, zal de rechtsbinnenplaats bezet worden door jouw, RiniLs Michels. Eindconclusie. Deze tour is voor 100% geslaagd. Dank aan allen, die hier aan deelnamen en medewerkten. Wij beginnen weer aan een nieuwe competitie. Moge deze zo worden als het glorieseizoen 19461947. G. FISCHER. Op één van de snikhete dagen, toen de Bilt hittegolven prolongeerde als Ajax kampioenschappen, stond ik op het Rokin tegen de gevel van Hajenius gedrukt, om 'n paar vier kante decimeters schaduw te bezetten. Het was 'n vergissing van me, ik stond niet, ik hing, als 'n rijpe vrucht, zondoor- stoofd om geplukt te worden. Laat ik het U niet te moeilijk maken, ik tracht hier 'n redelijke verklaring te geven van het feit, dat m'n naam, na jarenlange afwezigheid, nu toch weer aan de kop van ons lijfblad staati Het is m'n eigen schuld, ontkennen heeft geen zin. Ik heb zo'n ontzaggelijk plezier gehad in Ajax' achtste landskam pioenschap en het zó duidelijk laten merken, dat de linke jongens achter onze groene tafel het in de gaten kregen en zeiden: „Pik 'm, hij is nu net gek genoeg.' De man, die mij in opdracht van „The Bestoer" onder de luifel van Hajenius wegplukte, was niet de eerste de beste. Iemand, die ik niets kan weigeren. Het. was Jan Schoevaart, de man, die mij in 1911 Ajax binnenloodste. Hij was toen de Grote Spil van Ajax 1 en ik 'n gewone jongen met een pet op. Zoiets vergeet je je hele leven niet. En als ik denk hoeveel kou (Nieuwediep!), modder (Kruislaah!) en zenuwspanning (Middenweg!) ik aan hem te danken heb gehad, dan voelt U dat het voor J. S. geen kunst was om me „ja" te laten knik ken voor ik er zelf erg in had. Wat ik nodig en nuttig vind, U te vertellen, dat zijn de voorwaarden waarop ik weer aangemonsterd heb. Vele jaren heb ik in dit blad de eerste viool gespeeld en dies denkt U wellicht, dat ik van plan ben, dat weer te gaan doen. Dat is niet het geval. Ten eerste niet omdat de accoorden, die De Bruyn aan zijn instrument ontlokt, welluidender zijn dan de mijne en ik bovendien het diepste respect heb voor de wijze waarop De Bruyn ons blad door de moeilijke jaren heeft heengeloodst. Trouwens, al zou ik Brown willen vervangen, ik zou het niet kunnen. Het is traditie, dat de „hoofd"-redacteur de kro niek schrijft. Onderschat U dat werk niet, het vereist, dat de schrijver met z'n' beide benen in het volle Ajax-leven staat. Dat laatste is met mij niet meer het geval. Vooral de oorlogsjaren, het verblijf in St. Michels-Gestel en de lang durige reparaties van de „kneusjes", die ik daar opgelopen heb, zijn de oorzaken, dat ik in de Ajax-huishouding niet zo goed de weg meer weet. Het gebeurde b.v. de laatste jaren, dat ik jongelui in ons eerste zag verschijnen, die ik 'zelfs als adspirant niet gekend heb. Keizer en Fischer zijn nog de enigen, wier voetballoopbaan ik van A. tot Z. gevolgd heb en wier aanwezigheid in ons eerste mij de illusie geven, dat ik dus ook nog wel enigszins jong moet zijn Natuurlijk zal m'n belangstelling in de naaste toekomst weer verder gaan dan Ajax 1 en Mr. Brown zal me wel helpen bij het rondneuzen in de jeugdafdeling. Wat ik wil trachten, is Brown te helpen, om ondanks papier schaarste en andere moeilijkheden, ons blad goed en op tijd gedrukt te krijgen en wellicht onze krant wat meer van illus traties te voorzien. Tenslotte nog één opmerking over onze jaarvergadering. Daar waren te weinig jonge, spelende leden. Realiseren de jongelui zich wel, dat daar o.m. elftal-commissieleden gekozen worden, die later hun zullen kiezen Het is voor géén vereni ging, ook niet voor de onze, goed om de zaken té veel aan het kalk-plateau over te laten. Adé Wim Volkers op het perron te Karlstad. Het is een prachtig land, nog mooier dan Zweden. Vooral de fjorden tussen die hoge bergen maakten een onvergetelijke indruk. Wat hebben we daar ideaal gezwommen. Toen ik daar in dat heerlijke water lag en me op mijn rug zo'n beetje liet drijven, dacht ik zo bij mezelf: wat is sport toch een mooi iets en wat is Ajax toch een prachtige vereniging. Adspiranten en juniores, een goed verstaander heeft aan een half woord voldoende. Jullie moeten ter zijner tijd onze plaatsen innemen. Ik kan het jullie aanbevelen. De fuif avond bij Frigg na afloop van de wedstrijd was heel erg gezellig. Die Noren zijn zeer aangename lui en die Noorsen gaan ook wel (ik durf niet meer te zeggen, want mijn vrouw leest dit ook waarschijnlijk). Maar een leuke avond was het. Het afscheid in Oslo op het station is ook zo'n moment geweest om nooit meer te vergeten. Trouwens, de gehele ont vangst door Frigg is ontzettend hartelijk geweest en boven dien het aanwezig zijn van diverse spelers viel bij ons heel erg in de smaak. Hier hebben wij m.i. iets geleerd. Denkt U eens even in. We komen aan in Oslo, 's avonds om circa 10 uur. Op het perron word je ontvangen door het bestuur, maar ook door de spelers van Frigg. Ze nemen je de koffers af, want die mag je zelf niet dragen, brengen je naar je hotel, vragen je of de kamers in orde zijn, enz. enz. Zoiets is precies het zelfde, als wanneer je op een koude dag midden in de winter thuiskomt en je vrouw of moeder meteen opstaat om een heerlijk warm kopje koffie in te schenken. Begrijpt U wat ik bedoel? Je voelt je meteen thuis. Een woord van dank aan ons bestuur is zeker op z'n plaats. Namen noem ik niet. Op het gebied der financiën, hotels, reizen enz. was er ontzettend veel te regelen. Veel meer en veel moeilijker dan voor de oorlog. Zij, die hiervoor de lasten op zich genomen hadden, deden het prima. Hartelijk dank namens allen. Rinus, jij was de pechvogel op deze tour. Verdjammer voor je jong. Maar er is een kleine troost. Dit is niet de laatste Karlstad. - Ajacieden op de fiets.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 10