Momentopnamen technisch opzicht uitmuntendste club vanden lande, met de regel maat der klok een half dozijn doelpunten bijeengaarde. De peinzers in ons midden schort het wel in de laatste plaats aan begrip voor het Begrip. Zij hoeden dit begrip, tijdens hun aan wezigheid op dit ondermaanse, als één der kostbaarste AJ-AXIO- MATA! E. W. CATZ. Vlag in top! Zaterdagavond Juli 1947. Kwart vóór tien. Uit mijn radio vloeit tango-muziek. Ik denk aan Buenos Aires en de tipicas, die beroemde tango-tove naars, die ginds liefde en leed zeggen met dat rhytme, waarbij echte dansliefhebbers versmachten Twaalf minuten vóór tien. Nog even en dan een ruk aan de knop Weg Buenos Aires! Nijmegen. Goffert-stadion. Stoffelen heeft de bal, geeft een pass, neen, net iets te kortweer heeft Stoffelen de bal We zijn thuis, zie ik, maar hoe staat het nu Dan komt een verrassende .zin: Onze nieuwe landskampioenen spelen een zó brillant spel Onze nieuwe landskampioenenDan hebben we de buit al bin nen en jawel, daar gaat een zevende goalgeannuleerd dus we hebben er al zes! Ik weet genoeg We zijn er En hoe! Marius en je collega's bestuurderen, Keizer en je ploeg, Reynolds en de elftalcommissie van harte! De vijf en 't is be keken. Voor de achtste maal. We zijn dankbaar en vooral om het slot in Nijmegen, dat pakkend moet zijn geweest en de „clou" van deze competitie. We mogen dan niet zo brillant zijn in elke wedstrijd, we kunnen toch nog wel aan iedere club een lesje geven, als we goed gedispo neerd zijn. Acht kampioenschappen van Nederland. En nog geen vijftig jaar oud! 'n Moord-lijstje van overwinningen in die vijftig jaar. Ajax blijft jong. Ajax houdt ons ook jong, want we hebben weer heel wat dartele sprongen gemaakt bij de goals van Ajax Vlag in top! Systemen, systemen! Ik zit er op te wachten, dat de een of andere systemen-rijder zal komen vertpllen, dat we het kampioenschap van Nederland hebben gewonnen, dank zij ons stoppertjespillen! Zodra we een terugge schoven center-positie toepassen (en dat hebben we inderdaad in enkele gevallen geziendan juicht de systemen-aanbidder uitbundig, alléén niet lang. Want eigenlijk speelt Ajax alléén maar voetbal en geen „systeem"Maar ja, we zullen er toch aan moetenAjax speelt weliswaar de systemen van de andere clubs in flarden, als haar dat zo van pas lijkt, maar dan doen we opportunistisch. Nou, geef mij maar opportunistisch voetbal, maar dan vooral „voetbal", techniek en balcontröle, snelheid enz. En dan krijgen de nieuwlichters hun systemen-verafgoding van mij op de koop toe. Jack! Indien we iemand een welverdiende rust gunnen, dan is het Jack, maar nu Reynolds weggaat, voelen we dat als een wegnemen van een stuk fundament van het Ajaxhuis. We zullen Jack vermoedelijk nog wel officieel kunnen uitluiden en ik kom dan ook op zijn vertrek nog terug. Maar dit moet me al van 't hart: dit „partir" is voor Ajax „mourir" un peu beaucoup! Reynolds heèft aan onze successen een leeuwenaandeel en het zal vele van onze spelers moeilijk vallen, niet langer op zijn adviezen te kunnen steunen. De kracht van Ajax komt van binnen uit. Reynolds was meer dan vijf en twintig jaar belast met de kern- belangen van Ajax: spelers ontdekken, spelers modelleren, spelers perfectioneren. 'n Verlies voor Ajax, dit heengaan. Maar van harte is aan onze Jack zijn rust gegund. D. K. Mevrouw Keizer huldigt de kampioenen en biedt een nieuwe kampioensvlag aan. (FotoR. v. d. Randen)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 7