Indrukken. Belangrijk Clubblad. 3 Feest in de kleedkamers van „de Goffert". Koolhaas en Reynolds op de schouders van juichende- en hossende Ajacieden. (Foto: Anefo-Noske) Ajax kampioen van Nederland! Boskamp, De Germaan, P. en T., G.V.A.V., H.E.D.W., Oranje Zwart. Geschenken F. Schoevaart, koperen asbak; Ver. Haarlem, vaantje; A.V.B., vaantje; P.S.V., vaantje; B.V.V., ets; Go Ahead, ets; De Groot, 15 dassen; De Volewijckers, asbak; S.D.Z., ets; Bookelan, sigaren; Sacksioni, sigaren. Oud en jong. In z'n jonge jaren lang, héél lang geleden! speelde Uw dienaar liever zèlf een, natuurlijk slechte, partij voetbal, dan dat-ie naar de even natuurlijk goede prestaties van het eerste ging kijken. KijkenNee, een echte tribunegast is hij ook nooit ge weest en het is eigenlijk een beetje wonderlijk, dat die ouwe Vlinder plotseling naar AjaxBlauw Wit wou. Misschien kan een psycholoog een dergelijke begeerte verklaren mis schien heeft het iets met verdrongen complexen te maken het is mogelijk, dat het onderbewustzijn een woordje mee sprak Laten we er niet lang over zaniken: de begeerte was er en daarnaar werd gehandeld. Het was lang geen koud kunstje om aan een kaartje te komen. Praeses Koolhaas keek hoogst-bedenkelijk. „Hoe kan je daar nu pas naar vragen? Ik kan je met geen mogelijkheid helpenElzengaga naar Elzenga!" Maar Elzenga kende het klappen van die zweep. Die was helemaal niet te vermurwen Gelijk had-ie. Zo'n snurker, die eens in de twintig jaar naar een wedstrijd wil. „Stapelgek ben jeAjaxBlauw Wit is een hel. Wat móét je daar?" „Kijken," autwoordde ik onnozel. „Wat anders?" Zo wijs was ik nog wel, dat ik niet zou vragen, mee te mogen spelen! „Doe me een lollaat me nou geen last met overbe volking krijgen!" Hij zei het op een toon, alsof mijn aanwezigheid de muren zou doen bezwijken, maar m'n kijk-complex was al ver drongen. Ik had er al weer vrede mee, dat ik nieV zou gaan, maar m'n allerjongste zoon een adspirant-Ajax-Welp dacht er anders over. Hij zou dan zèlf wel eens gaan kijken Die vader van hem kon niks niet eens een kaartje op de kop tikken! Wat doe je in zo'n geval? Laten lopen dat jog. Je bent nog blij, dat-ie opkraamt! „Een reuze wedstrijd, vader! Eerst was het niks. Ajax won met vier kooltjes. Maar toen begonnen ze pas. Blauw Wit kwam opzettenVier drie, vader. Je had er bij moeten zijn! D'r was ook een blauw-witte neger!" „Een wat?" „Een blauw-witte neger We hebben ons tranen gelachen. Toen Blauw Wit achter stond, zat-ie te huilen. Toen wou-ie naar huis. Hij kon het niet aanzien, zei-ie. Maar bij de eerste tegenkool klom-ie op de bank en bij elk puntje werd-ie gekker!" „Zeg-eris knaap," onderbrak ik zijn gedegen verslag over wedstrijd en omstanders. „Hoe ben jij eigenlijk binnenge komen?" „O, heel gewoon, op een oud kaartje. Had ik gevonden," was het trotse antwoord. „Ga maar door," zei die man. Als je het maar nooit meer doet. Een reuze aardige man. Vol gende keer gaat U maar met mij mee. Ik heb nog met kus sentjes geholpen, daar krijg ik een abonnement voor VLINDER. De Algemene Vergadering wordt gehouden op Donderdag 7 Augustus a.s. in de benedenzaal van het Ajax-stadion. De agenda wordt de leden zo spoedig mogelijk toegezonden. Met het oog op de trip naar Italië en de vacantietijd, ver schijnt het volgend nummer van het ,,Ajax-Nieuws" begin September.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 3