De Kampioensvlag in top Kampioens-receptie in American-Hotel". Kampioens-felieitaties. 2 5 Juli 1947 behaalde Ajax te Nijmegen het kampioenschap van Nederland door N.E.C. met 60 te kloppen. Zaterdag 10 Mei 1947 kwam Gerrit Keizer, de aanvoerder van Ajax I, ter gelegenheid van mijn 30-jarig jubileum als Ajax-bestuurder, mij namens het eerste elftal een bloemenhulde brengen. In zijn speech zeide hij,,het is een bescheiden bloe metje, maar de spelers van Ajax I zullen je dit jaar een prach tig cadeau schenken in de vorm van het kampioenschap van Nederland." Kerels, jullie bent de belofte van je aanvoerder nagekomen. Wij zijn kampioen van Nederland. Na een zeer zware, maar prettige competitie, is het jullie gelukt, de be geerde titel van Nationaal kampioen te behalen. Hartelijk dank voor de grote opofferingen, die jullie je hebt moeten getroosten. Alles, wat Rood-Wit gezind is, zal je er dankbaar voor blijven. Toen scheidsrechter Hofman bij de wedstrijd N.E.C.Ajax het eindsignaal gaf, holden onder onbeschrijfelijke geestdrift de trouwe Amsterdamse supporters het veld op, maakten zich meester van de kampioenen en droegen ze in triomf het ter rein af. Niettegenstaande het gesis en geloei van het onspor tieve Nijmeegse publiek, waartegen het gedrag der N.E.C.- spelers bijzonder gunstig afstak, zongen de supporters spon taan ons clublied. Het was een onvergetelijk moment. In Atlanta lokte 'n smaakvol versierde tafel tot het kam- pioensmaal. Er werden tal van heildronken ingesteld op de dappere overwinnaars. Dick van Rijn, de radio-reporter van de P.C.J., stelde mij direct na de wedstrijd in de gelegenheid van het dak der overdekte tribune van het Goffert-stadion onze supporters in het buitenland en overzee te vertellen, hoe innig gelukkig wij, Ajacieden, waren met dit prachtige resultaat. En tot onze grote verrassing kwam hij tijdens het diner nog verschillende opnamen doen. Speeches van aanvoerder Keizer, van Guus Drager, van Jan Schoevaart met zijn Schutterslied", van Uw voorzitter, van Jack Reynolds enz. stonden spoedig op de gramofoonplaat en evenmin mogen wij vergeten de momen ten, toen Joop Stoffelen (Joop, je wist zeker niet, dat de microfoon aanstondeen verslag gaf van het verloop van het diner. Het was een ware carnavalstemming. Nooit zullen wij die avond in Nijmegen uit onze hei^nnering laten gaan. Good old Jack glunderde en genoot, want ZIJN club was weer kampioen van Nederland. Bravo, Jack, wij zijn je dank baar voor het grote werk, dat je voor onze vereniging hebt verricht. Bij dit grote festijn denken wij natuurlijk op de eerste plaats aan de spelers en reserves van ons elftal, maar daarnaast wil ik gaarne hulde brengen aan de elftallen-commissie, onder de deskundige leiding van haar voorzitter, Theo Brokmann, die alles gedaan heeft om een fit elftal in het veld te krijgen. Alle hulde aan de (A.B.C.-) commissie, Anderiessen, Brokmann en Couton. Jullie hebt dit jaar veel critiek gehad, maar je hebt de weg gevolgd, die je Rood-Wit hart je ingaf en zie hier het prachtige resultaat. Daarnaast breng ik gaarne dank aan mijn medebestuurderen. Niemand zal het mij ten kwade dui den, dat ik hier speciaal noem mannen als Elzenga,, Volkers, Dukker en Vunderink, voor wie het in bijzonder een zwaar sei zoen is geweest. Luitjes, geniet van je verdiende rust, in September hopen wij elkander weer in Italië te ontmoeten. Nogmaals hartelijk dank voor jullie grote opofferingen, jullie liefde voor de club, jullie prettige samenwerking. EENDRACHT MAAKT MACHT^. M. J. KOOLHAAS, voorzitter. Een zee van bloemen, bestuur, spelers en Jack Reynolds in „deftig zwart", een stroom brieven en telegrammen, circa tweehonderd receptie-bezoekers en een lange rij sprekers, Zie daar in „a nutshell" het beeld van onze kampioensreceptie in „American". Het gemeentebestuur van Amsterdam werd ver tegenwoordigd door wethouder Mr. Roos, die in een vlotte speech onze club huldigde met de behaalde ere-titel. De heer Kruiver sprak namens de K.N.V.B., de heer v. Balen Blanken, namens de W.E.K. en Haarlem, de heer v. Asperen namens de Centrale Organisatie van Scheidsrechters. Het zou ons te ver voeren, all$ Sprekers de revue te laten passeren, hetgeen men zal billijken als men weet, dat inplaats van vijf uur, de laatste spreker om zes uur aan het woord kwam. Daarom slechts een greep uit de velen, die met bloemen of een ander cadeau, spelers, Reynolds en bestuur feliciteerden met het achtste kampioenschap van Nederland; de heer Putter, afdeling Am sterdam; de heer Pöpplein, B.V.V.; de heer Ascherman, Sport club Enschede; de heer de Vries, de heer F. Schoevaart, de heer Delsen, Be Quick, Groningen; de heer de Bruyne, D.W.S.; de heer Erbé, de Volewijckers; Amstel, Feyenoord, R.F.C., D.F.C. etc. etc. President Koolhaas glunderde, beantwoordde vele sprekers direct en hield aan het einde van de receptie op zijn bekende, vlotte manier een dankspeech. Toen zijn wij met officials, afgevaardigden etc., onder het genot van een aperi tief een gezellig uurtje bijeen gebleven, waarna Koolhaas het gezelschap aan tafel noodde. Ook hier weer vele sprekers, o.a. de heren Roos, Lotsy, Verwoerd, Grootmeyer, Bessem, Dril ling, v. Til, Pigge etc. Jack Reynolds sprak over zijn afscheid, zong een Engels liedje, Gerrit Keizer dankte namens het eerste elftal, vele malen werden de glazen geheven en voorzitter Koolhaas had steeds maar weer zijn antwoord klaar. Alzo een zeer geanimeerd diner, dat tot elf uur duurde en een prachtig slot vormde van een receptie, die tot in de puntjes geregeld was en waarop wij met genoegen kunnen terugzien. Een woord van waardering aan het adres van Jan Elzenga, die in een zeer kort tijdsbestek bergen werk verzette, is hier dan ook wel op zijn plaats. Alle hulde, Jan! BROWN. Van alle kanten ontvingen wij felicitaties met het behaalde kampioenschap van Nederland. Hieronder volgt de lijst. Schriftelijke gelukwensen: De heer K. Lotsy, A.V.B., Enschedese Boys, Ned. Eerste Hulp bij Ongelukken, J.O.S., V.U.C., Excelsior, H.E.D.W., Ve- lox, Allen Weerbaar, R.O.G.A., Eindhoven, Xerxes, Vitesse, A.G.O.V.V., Rapiditas, K.F.C., Alcmaria Victrix, Tegelen, Aalsmeer, E.D.O., A.S.V.A., H.V.V., U.D., R.F.C., A.P.G.S., B.P.C., H.F.C., H.S.C., W.F.C., R.C.H., V.R.A., Hermes D.V.S., R.O.D.I., D.V.A.V., D.W.V., T.O.G., Gelria, Feyenoord, Z.V.V., T.W.M., D.O.S., Emmen, Heracles, J. J. v. d. Berg, West. Eerste Klassers, Sparta, A.S.V., Wees een Zegen, Terrasvogels, S.D.W., Willem II, Eindhoven. De heren: G. J. Winterink, H. Alofs, A. Kapperburg, J. M. Ouwehand, J. Koomen, W. Burg wal, G. Lebon, C. H. Bosma, E. G. v. Bisselick, Stichting 1940 1945, F. Vonhoff, W. de Bois, L. Boeljon, Job v. Laar Arn hem, W. B. Brinkman Jr., Z. Brèkveld, Ver. v. 2e, 3e en 4e klassers, A. v. d. Gragt, C. H. Vrugt, Th. R. J. Beekmans Nijmegen, Pim Muiier, Victoria Hotel, Ver. t. Bev. v. h. Vreem delingenverkeer, H. J. Krygsman voorz. R.V.B., Dr. J. van Vuurst de Vries, J. P. F. v. d. Heuvel, J. B. Schrameyer, M. Sajet Heckmann, H. Bookelman, Die Port van Cleve, J. S. v. d. Veen, J. H. Asscherman, Federatie van Eerste Klassers, A. Staal, Ver. v. Voetbaloefenmeesters, Jac. F. Lamey, K. W. F. v. d. Lee, H. Scheen, Dir. Stadion Feyenoord, S.L.T.O., J. van Dort, O. T. IJpma, J. Zeegers Jr., John Reynolds, A. J. J. v. Riemsdijk Batavia, W. Bloemer, Wapenveld, J. H. Mulder, Leiden, L. W. v. d. Vliet, W. F. Ebeling, G. H. Verbeek, S. Tump, J. J. H. Meyer, I. H. Galavazi, mevrouw A. Blomvliet, Bewonerscommissie Eigen Haard, De Waarheid, S. J. Havinga, Turmac, Het Parool, Amst. Zwem- en Poloclub De Meeuwen, E. Brat, D. Schuitemaker, Prinsen, Inspect, v. de Lich. Opv. J. Hoogewoud, Ajax Supp., 8e reg. Infanterie Batavia, Dr. R. J. Th. Meurer, H.B.S. Bloemen: Neptunus, Swift, A.D.O., Lynden, R.F.C., Z.F.C., American Hotel, Xerxes, A.F.C., Zeeburgia, Heerenveen, De Sportwereld, K.L.M., Hermes-D.V.S., Be Quick Groningen, Sparta, U.V.V., M.V.V., Uithoorn, Animo, Watergraafsmeer, Smits Restau rants, Krasnapolsky, K.F.C., V.V.G.A., Hilversum, C.O.V.S., Wilhelmina Vooruit, Stichting Voorland, M. Groenteman, H.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 2