Hulde aan onze kampioenen. 29 Gezien voorts het feit, dat de duur der wedstrijden slechts 30 minuten bedroeg, was een nederlaag niet denkbeeldig. Aanvoerder Kok en zijn makkers hebben echter zij het na veel inspanning toch kunnen bewerkstelligen, dat de beker ten tweede male werd medegenomen. De eerste wedstrijd tegen Ripperda was de minst zware en leverde een 82 zege op. De tweede overwinning was echter een dubbeltje op zijn kant. Nadat H.H.C. door een feil in ons binnenveld de score had geopend, zag het er naar uit, dat de rol van Ajax was uitgespeeld. Dank zij een ferme honkslag van Blom kwamen er twee lopers binnen, waardoor Ajax zich in de demi-finale plaatste. De strijd tegen E.D.O. was een getrouwe copie van de vorige. Ook nu stond Rood Wit tot enkele minuten voor het einde met 10 achter. Weliswaar stonden er enige Ajacieden op de honken, doch er waren reeds 2 nullen. Toen gaf Bos kamp echter een fraaie slag langs het derde honk -fout! Nog een foutslagtwee slag. De eerste nederlaag leek aan staande. Boskamp dacht er echter anders over en deed de bal in het verre veld belanden; de eindstrijd was bereikt. Hier in moest T.Y.B.B. met 30 het hoofd buigen. Nadat de heer Haze voet de betekenis van de overleden sportkameraad Adrie Blokker, wiens naam op de wisselbekër voorkomt, voor R.C.H. had belicht, ging hij over tot de prijs uitreiking. Behalve de beker, mocht aanvoerder Kok een pla quette in ontvangst nemen. In navolging van het Ajax— V.V.G.A.-tournooi, had R.C.H. voorts een prijs uitgeloofd voor kleding, gedrag en spelopvatting, welke H.H.C. ten deel viel. De ondergetekende wil hier openlijk verklaren, dat hij volop heeft genoten; dat was sport van het zuiverste water! R.C.H.- ers, nogmaals hulde voor de organisatie! Zondag 13 Juli 1947 werd voor de vijfde maal het Ajax V.V.G.A.-jeugd-tournooi gehouden. Niettegenstaande de som bere vooruitzichten, was het op de bewuste dag prachtig weer. Jammer genoeg kon V.V.G.A. zelf geen jeugdteam in het veld brengen. In onze kring was men uiteraard benieuwd, of de juniores na de pas behaalde successen ook bij deze sportge- beutenis de eerste plaats 2ouden veroveren. Op de beker prijk-r ten reeds de namen van Zeeburgia (2x), Schoten en E.D.O. In de ochtend moest Ajax het tegen De Spartaan de aan staande kampioen van de andere Amsterdamse afdeling opnemen. De roodbroeken boden kranig tegenstand, doch moesten zich toch een 30 nederlaag laten welgevallen. Ver volgens werd H.C.K. met 101 aan de zegekar gebonden. In de halve eindstrijd ontmoetten Ajax en T.Y.B.B. elkaar weer. Ondanks het gemis van hun eerste werper verweerden de geel-zwarten zich tot het uiterste. De onzen kwamen met 21 maar juist met de hakken over de sloot. Ook de finale ging tussen twee clubs, die elkander in Heemstede reeds bestreden hadden. Na goed spel hield Ajax E.D.O. er met 30 onder. De scheidsrechters en de tournooicommissie, bestaande uit de heren N. Ensel en K. Klaucke, V.V.G.A., en J. G. A. Losekoot en E. H van Tuijl, Ajax, waren eenstemmig van oordeel, dat E.D.O. het meeste recht had op de extra-prijs. Deze ploeg maakte inderdaad een keurige indruk. Uit het feit, dat niet alleen enige leiders, maar ook verschillende spelers de 'com missie kwamen bedanken, mag worden opgemaakt, dat deze jeugddag zeer geslaagd was. Behalve de spelers van onze kampioensploeg, hebben W. Blom en C. de Vlieger Jr. tot het succes in beide tournooien bijgedragen. Jongelui, van harte ge feliciteerd Te elfder ure dongen ook de juniores B. in de competitie mede. Door een overschot van spelers wepd nog al eens ge rouleerd, hetgeen de overwinning wellicht een enkele maal in de weg heeft gestaan. Hoofdzaak was echter, dat allen in het veld kwamen. Onze benjamins, die in psysiek opzicht zwakker waren dan hun tegenstanders, hebben het er tot dusver toch niet slecht afgebracht. Wel werden de eerste drie wedstrijden tegen D.W.V., T.I.W. en De Spartaan verloren, doch de uit slagen 13, 411 en 45 doen zien, dat zij best konden mee komen. Tegen D.W.S. werd de volle buit (149) binnenge haald. Op D.W.V. werd met 71 wraak genomen. Wegens regen moest de wedstrijd tegen De Spartaan op ons veld wor den uitgesteld. Bij het treffen T.I.W.Ajax was het te be treuren, dat er aan onze zijde van de 12 uitgenodigde spelers er slechts 7 waren opgekomen. Willen de betrokkenen er voortaan om denken ,dat zij ingeval van verhindering zich even met de secretaris verstaan Natuurlijk moesten de Ajacie den, die hun plicht kenden, voor de overmacht wijken (142). Onze scorer Niepoth is onlangs met mej. Geudeker in het Ik zeg maar weer „Proficiat", Die Ajax-scbool is toch je dat! Ze heeft in dertig jaren tijd, Acht maal naar 't hoogste doel geleid! Moest 't zeven maal met minder doen, Toen slechts afdelingskampioen. Wie kan er bogen op zo'n feit, Bereikt in zulk een korte tijd Zowat om 't andere seizoen, Werd good old Ajax kampioen! Dit is het prachtig resultaat Van noeste arbeid, van de DAAD! En alle critici ten spijt, Want oh Ajax wordt zo benijd! Brengt onze club het voor elkaar, Ajax blijft steeds van zessen klaar. 'k Breng hulde aan ons flink bestuur, Dat brandend houdt het Ajax-vuur, Dat dag en nacht voor Ajax werkt, Waarvan de outsider niets merkt. Heer Koolhaas, wat 'n prachtcadeau Vormt dit landskampioenschap zo! U hebt dit „dubbeldik" verdiend; Ajax heeft dit mooi uitgekiend! Ook good old JACK dient gefêteerd. Die heeft het ons toch maar geleerd. Ik breng uit aller naam hem dank; Door hém kreeg d' Ajax-naam zo'n klank! En last not least een huidewoord Aan het adres, waar 't zéker hoort. Daarop heeft AJAX I toch recht, Hiermee is niets te veel gezegd. Ik schreef voor Ajax niet voor niet, Het nieuwe kampioenschapslied. Moog' het nog dienst doen talloos vaak, Dit is voor Ajax erezaak! Tot slot nog aan de jeugd een woord: Moet ik nog zeggen hoe het hoort? Zorg, dat ons Ajax nieuw klaar staat, Als deze generatie gaat! W. H. DRONKERS. huwelijk getreden. WTim en Aleida, uit naam van Ajax ook van deze plaats onze hartelijke gelukwensen! Niet alleen de K.N.V.B., doch ook de N.H.B. heeft met een groot tekort aan scheidsrechters te kampen. Laatstgenoemd lichaam heeft daarbij nog het nadeel, dat de honkbalregels niet zo verbreid zijn als die van voetbal. Daarom moeten de honk- balscheidsrechters hoofdzakelijk uit actieve spelers worden ge- recruteerd. Bij het onlangs gehouden jeugdtournooi te Heem stede waren de scheidsrechters allen lid van R.C.H. Er zijn echter clubs, waarvan nagenoeg geen enkel lid als scheids rechter op treedt. De scheidsrechterscommissie heeft derhalve alle aangesloten clubs dringend verzocht, op haar spelers een beroep te doen, opdat deze zich als scheidsrechter aanmelden. Mocht het verzoek niet het gewenste resultaat opleveren, dan zou het Bondsbestuur hoe ongaarne ook zich genood zaakt zien de verenigingen te verplichten, dat zij per negental twee scheidsrechters ter beschikking stellen. Clubgenoten, vinden jullie het prettig, als er geen rechtspreker aanwezig is ?Welnu, draagt er dan toe bij, dat aan die onhoudbare toe stand een einde komt! Honkballers en oud-spelers, stelt schrij ver dezes niet teleur! Indien er actieve en oud-honkballers zijn, die belangrijke honkbaldocumenten, o.a. foto's, bezitten en bereid zijn deze ten behoeve van het bondsarchief af te staan, gelieve zij de onder getekende hiervan in kennis te stellen. E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 50.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 29