Honkbal. Juniores A. ongeslagen kampioen en winnaars van twee tournooien. Sinds de verschijning van het vorige clubblad zijn er zóveel honkbalwedstrijden gespeeld, dat de schrijver van deze regelen meende, met een beknopt overzicht te moeten volstaan. Zondag 25 Mei j.l. ging het eerste negental bij O.V.V.O. op visite. Deze nieuwe eerste klasser gaf zeer behoorlijk partij. Vooral haar werper was goed op dreef. Tegen onze grotere routine moest zij het tenslotte toch afleggen (07). De Kruis- laanbewoners ondervonden de nadelen van een veld van be perkte afmetingen, want Kok en Prins joegen de bal over het hek, hetgeen voor beiden de eerste homerun van het seizoen betekende. De thuiswedstrijd tegen E.D.O. had een merkwaardige loop. Deze Haarlemse club, die het zonder Schijvenaar moest stel len, wist mede dank zij enige slordigheden in ons veldwerk zowaar een 70 voorsprong te nemen. Desondanks zat ons team niet bij de pakken neer. Nadat het onze slagformatie eindelijk gelukt was, een tegenpunt te maken, volgden de honkslagen elkaar met de regelmaat van een klok op. Het gevolg was, dat E.D.O. de ene werper na de andere moest aanzetten, om onze hitters te bedwingen. Toen het bij de be zoekers ook onderling niet meer wilde vlotten, was de over winning van Ajax een feit (117). Door lichtzinnigheid 'werd de uitwedstrijd tegen V.V.G.A. voor ons een grote teleurstelling. Nadat Ajax weldra een aan tal runs gescoord had Bosboom sloeg de eerste homerun in zijn loopbaan geloofde zij het wel een beetje. De ambtena ren, die de punten ook best konden gebruiken, trokken zich van de kampioensillusies van hun buren niets aan en stelden zich heftig te weer. Geleidelijk haalden zij de achterstand in en toen tot overmaat van ramp een onzer binnenvelders een kapitale blunder maakte, nam de thuisclub de leiding over, die zij zich niet meer liet ontglippen (65). Zo konden wij geheel onnodig voor de eerste maal met ledige handen terugkeren. Een week later moesten Ter Heide c.s. H.H.C. op eigen grond bekampen. De situatie was zo, dat, indien onze jongens wederom het loodje legden, de roodbroeken 5 punten voor sprong zouden hebben en Ajax voor het kampioenschap na genoeg zou zijn uitgeschakeld. Onze vertegenwoordigers waren zich van het belang van deze ontmoeting dan ook terdege bewust. Met 171 werd de „red en white soeks" duidelijk gemaakt, dat het Ajax ernst was. Doordat werper Van Holst ontbrak, zegt het ene tegenptfnt in dit geval nog meer dan de 17 gescoorde runs. Wim Prins zorgde wederom voor een homerun. Vervolgens werd op het Voorland-terrein de strijd met S.C. Haarlem aangebonden. Deze club uit de middenmoot, die in Smidt een goede werper heeft, was allerminst een willig slachtoffer. Rood Wit bleef te lange leste met 52 in de meerderheid. V.V.G.A. kon er in de returnmatch op rekenen, dat zij warm zou worden ontvangen, doch dat de revanche zo ondubbelzin nig zou zijn, zal zij wel niet hebben verwacht. Met de cijfers 131 toonde Ajax aan, dat haar eerste nederlaag een vergis sing was geweest. Kok schoot weer eens uit zijn slof en kwam op zijn eigen slag binnen. De derde achtereenvolgende thuiswedstrijd tegen de hekken sluiter O.V.V.O. was wegens de afwezigheid van werper J. Urbanus voor Ajax een „walk over". Geen ogenblik is de over winning (160) in gevaar geweest. Prins nam, wat het aantal homeruns betreft, weer de kop. Het was zijn derdeKok deed het met 3 honkslagen echter niet minder fraai. De voorsprong van 2 punten op H.H.C. ging weet te niet, doordat E.D.O., die thans Schijvenaar in de gelederen had, fel van zich afbeet. De mannen van het Noordersportpark die de punten broodnodig hadden zegevierden met 75. Jammer genoeg moesten wij daarna met een rustdag genoe gen nemen. Ons negental heeft nog een aantal buitengewoon zware wedstrijden voor de boeg. S.C. Haarlem en Schoten moeten nog worden bezocht. Verder komen Blauw Wit en H.H.C. naar ons terrein. De strijd om het kampioenschap die tus sen Schoten, H.H.C. en Ajax gaat is dus nog geheel open. Spelers van het eerste, nog vier wedstrijden, maar bedenkt dit wel: Een goede start is heel wat waard, Doch het venijn zit in de staart! Nu het bruine monster tijdelijk stil ligt, zou de Honkbal commissie gaarne zien, dat de honkbalploeg in de komende weken door een groot aantal Ajacieden werd aangemoedigd. De eerstvolgende wedstrijd is S.C. HaarlemAjax, welke Zondag 27 Juli a.s. te 10 uur in Haarlem zal worden gespeeld. Het basketball-team eindigde als eerste en promoveerde, de voetbalploeg werd landskampioen en het honkbalnegental in afwachting, hoogachtend! Terloops werd in het kader van de Haarlemse sportweek de officieuze stedenwedstrijd Haarlem—Amsterdam gehouden. De hoofdstedelijke ploeg, waarvan Geestman, Ter Heide, Kok, Losekoot, Beumer en Bosboom deel uitmaakten, verloor na goed spel met 31. Behalve competitiewedstrijden staan er nog twee steden- wedstrijden op het programma, n.l. AmsterdamHaarlem en AmsterdamLiverpool. Vermoedelijk komen er ook nog Ame rikanen op bezoek. Het staat op dit ogenblik nog niet vast, waar deze wedstrijden zullen plaats vinden. Onze reserves zetten de competitie niet bijster goed in, want zij leden drie nederlagen in successie. Van Hilversum werd thuis met 1021 verloren. E.D.O. 2 toonde zich in de Spaarne- stad met 104 de sterkste en H.C.K. trok met 153 aan het langste eind. Tegen T.Y.B.B. werd Jan Blomvliet, die nu al een kwart eeuw in de honkballerij meeloopt, met het werpen belast, terwijl Kraan als vanger optrad. Met een 138 voor sprong in de 7e innings, lag de eerste zege in het verschièt, doch toen deed zich een incident voor, waarop de bezoekers meenden de strijd te moeten staken. Het had maar weinig ge scheeld, of onze tweede honkman had van deze onverkwik kelijke geschiedenis de dupe geworden. Met nog 20 minuten te spelen, zal de wedstrijd op een avond worden voortgezet. De 162 zege van Ajax 2 op Watergraafsmeer was een klontje uit de pap van de blauw-witten, die op een dergelijke tegenstand niet waren ingesteld. Tegen H.C.K. moest Ajax 2, die de steun van Blomvliet moest ontberen, ten tweede male het onderspit delven (169). Toen ons team naar de Radiostad trok, was er weinig hoop op een gunstig resultaat, omdat vier spelers -en waarlijk niet de minsten verhinderd waren. Welke middelen Hil versum ook toepaste, ons negental was niet te vermurwen en triomfeerde met 54. Een welkome verrassing! Lange tijd stond Ajax 2 tegen de E.D.O.-reserves voor, doch door een paar foutjes konden de rood-zwarten in de 9e innings het totaal van hun belagers met 1 punt overschrijden. Onze jongens hielden het hoofd echter koel en zorgden in de gelijk makende slagbeurt voor de twee ontbrekende runs (65). De volgende tegenstandster was Zeeburgia, die wegens het af staan van voetballers, steeds zeer verzwakt moest aantreden en daardoor het zoet der overwinning nog niet had geproefd. Ook nu konden The Whites het niet bolwerken. Met 267 moesten zij de vlag strijken, 's Avonds konden zij deze echter weer hijsen ter gelegenheid van de promotie van het voetbal elftal naar de le klasse. Zeeburgia, proficiat! Reeds na één selectiewedstrijd kon een juniores-negental worden samengesteld, dat een goede kans op het kampioen schap maakte, te meer, daar dit team werd ingedeeld bij ver enigingen, die voor het eerst met een jeugdploeg aan de com petitie deelnamen. Onze „comming men" wisten al hun wed strijden met ruim verschil te winnen. Watergraafsmeer werd met 301 en 232 geklopt, T.O.G. kreeg met 324 en 281 een lesje. De Kanaries ondervonden eveneens, dat het met Ajax kwaad kersen eten is en werden met 241 verslagen. Ten slotte moest A.B.C. er met 151 en 242 aangeloven. Alle begin is moeilijk! De kampioensploeg bestond uit: W. F. Weppner, H. A. Kok, J. G. H. Boskamp, H. v. d. Zwaag, B. J. Ras, H. Ras, H. ter Heide, G. van Mourik en J. de Wit. Zondag 29 Juli togen de juniores A. naar Heemstede om in het R.C.H.-tournooi de Adri-Blokker-beker te verdedigen. Dat zij op grotere tegenstand zouden stuiten, dan in de competitie het geval was geweest, stond bij voorbaat vast. In kwantita tief opzicht is Haarlem honkbalstad nummer 1. Er zijn daar verschillende verenigingen, die met ettelijke jeugdnegentallen in de competitie uitkomen. In de hoofdstad zijn er nog clubs, w.o. eerste klassers, die zelfs niet met één ploeg konden in schrijven.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 28