Bij het afscheid van Piet Leemhuis. Ajax-varia. Jubileum-prijsvraag Zeeburgia's kampioensuitgave. Onverbeterlijk 24 Het scherm valt weer neder, Finale is uit Daarmee wordt het schouwspel besloten. Er is een begin en Er is een besluit Dan is er het kruit gans verschoten. Een eeuw'ge herhaling, Het oude recept. Eéns gaat men de grenslijn bereiken Dan ben je „getekend", Met oudheidbehept.... Dan kan je naar voetbal GAAN KIJKEN Nu heeft weer Piet Leemhuis, Het voetbal gestaakt. Hij kon Ajax niet langer dienen Heeft van menig wedstrijd Iets prachtigs gemaakt! Had recht op het keurmerk „FLEUR FINE"! Piet Leemhuis cmz' dank hoor, Je leeft bij ons voort. Wij moesten je helaas verliezen. Je was een fijn sportsman Van héél goede soort, Je was van de soortAnderiessen! W. H. DRONKERS. De firma J. Gerritsen, fruithandel te Zetten (G.), bood voor de aanvang van de wedstrijd tegen N.E.C. te Nijmegen, onze spelers, reserves en Jac. Reynolds een keurige doos uitgezoch te Meikersen aan. Of deze sympathieke geste onze jongens heeft geïnspireerd hun beste spel te spelen, weten wij niet, maar wat wij wel weten is, dat na afloop van de match de cherries een gerede aftrek vonden, heerlijk smaakten en de milde gevers de dank oogstten van de kampioenen. Heer Gerritsen, namens Ajax van deze plaats nogmaals onze har telijke dank voor de leuke, smakelijke en zeer gewaardeerde attentie. Mejuffrouw Goed schonk onze spelers ter ere van het be haalde kampioenschap een keurig uitgevoerde boekenlegger, waarvoor wij deze trouwe supportster gaarne onze dank be tuigen. De heer J. Moos, donateur van onze club, zorgde ervoor, dat de kampioenen toen nog kampioenen in spé zich na de match tegen M.V.V. konden laven aan heerlijk fruit; een ge baar, dat door de consumenten zeer op prijs werd gesteld en waarvoor'wij de heer Moos hartelijk dank zeggen. Van de v.v. „Veenendaal" ontvingen wij de officiële trek- kingslijst van de door haar gehouden verloting. Niemand van de Ajax-familie trok een prijs, zodat de lotenkopers van onze club voor het volle pond hebben bijgedragen tot verbetering van het „Veenendaal-terrein". Joop en Coba Bieshaar vieren 19 Juli a.s. hun 25-jarige echtvereniging en tevens het 25-jarig bestaan van hun zaak. Joop heeft er vast niet aan gedacht, maar hij had en passant ook het feit kunnen herdenken, dat hij reeds vijftien jaren mede helpt de Ajax-elftallen samen te stellen, 't Is ook mo gelijk, dat hij er wel even bij stil gestaan heeft, maar Joop is te bescheiden om daar ruchtbaarheid aan te geven en daarom hebben wij dit feit maar even naar voren gebracht. Joop en Coba, onze gelukwensen, hartelijke felicitaties en nog vele, vele jaren. De redactie ontving van praeses Koolhaas een dankbetui ging voor het werk, in verband met zijn jubileum door haar verricht. Hiervoor zeer erkentelijk en even hoed afgezet. Dank U, heer president! De heer en mevrouw Westrik vierden 20 Juni 1.1. hun 40- jarige echtvereniging. De heer J. Westrik, die bijna veertig jaren lid van onze club is, behoort tot de trouwste leden en leeft nog steeds intensief met zijn rood-wit mee. Van deze plaats bieden wij dan ook gaarne onze hartelijke felicitaties aan en spreken daarbij de wens uit, dat de heer en mevrouw Westrik de 20ste Juni nog vele jaren mogen herdenken. De heer Harm Dijkstra, de bekende D.W.S.-er, die tijdens de Wedstrijd tegen onze club geblesseerd geraakte, verzocht ons zijn dank over te brengen voor de van Ajax-zijde betoonde belangstelling en ondervonden medeleven, hetgeen wij natuur lijk gaarne doen. Van de heer H. M. Lugard, redacteur van „Het U.D.-Kanon" en secretaris der „Vereniging Nederlands Fabrikaat", Den Haag, ontvingen wij het verzoek, onderstaande Jubileum-prijs vraag in ons clubblad op te nemen, aan welk verzoek wij gaarne hebben voldaan. Wij wensen èn de V.N.F., èn de even tuele deelnemers van onze club, veel succes. BROWN. der Vereniging Nederlands Fabrikaat. De V.N.F. heeft een prijsvraag uitgeschreven, die, het al gemeen belang dienende bij elke rang en stand, ook in de kringen van onze vereniging ongetwijfeld belangstelling zal trekken. Zij vraagt: Vervaardig vóór 1 Februari 1948 een ontwerp of werkstuk, afgestemd op het 50-jarig jubileum van H.M. de Koningin. Men wacht inzendingen in rubrieken als: Proza en poëzie; pottenbakkerskunst; metaalnijverheid; muziek; houtsnijwerk; naaldwerk; leerbewerking; teken- en schilderkunst; grafisch werk; werkstukken van het Nijver heidsonderwijs enz. enz. Een tentoonstelling van de inzendingen, waar de industrie kan oordelen, welke Nederlandse fantasie kan worden omge zet in Nederlands fabrikaat, wil zij o.o.v. omstreeks Pasen 1948 houden. Tal van prijzen worden beschikbaar gesteld. De deelneming staat gratis voor iedereen open. (Groep A.: 1216 jaar; groep B.17 jaar en ouder.) Degene, die mede wil doen, vraagt uitsluitend per briefkaart vóór 15 Sep tember een deelnemerskaart aan, met opgave in welk blad men een en ander las en met zo mogelijk vermelding van het geen men denkt in te zenden. Alle verder gewenste inlichtingen verstrekt het secretariaat der Vereniging Nederlands Fabrikaat, Prinsegracht 73, Den Haagr telefoon 330100, gaarne. Van Zeeburgia ontvingen wij het, ter ere van het kampioen schap, uitgegeven „V-day"-clubblad, dat er keurig en wel verzorgd uitziet. Alle hulde, Zeeburgianen, en alsnog onze wel gemeende gelukwensen met het behaalde kampioenschap. Ook aan ons lid van verdienste, Cor de Vlieger, die de red and whites jarenlang „pro deo" traint, onze felicitaties met dit prachtige succes. (Historisch.) De Ajax-welp heeft een schoolrapport, dat in de richting zitten-blijven wijst. Geen wonder: het knulletje denkt meer aan voetballen, dan aan huiswerk maken. Vader neemt hem onder handen. Dat gaat met die jongen hopeloos mis. En over twee jaar zou hij z'n telg toch graag op een H.B.S. zien. „Hoe moet dat nu met jou?" vraagt vader ernstig het rapport met de slechte cijfers in de handen. „Over twee jaar „O, dan zit ik al bij de adspiranten," valt de jongen in. VLINDER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 24