Op de tribune. Bonthuis „DE BLAUWVOS" 23 „Zal Ajax Nee nekken?" stond met grote letters op een van de wagons van de extra-trein naar Nijmegen geschreven. Na afloop van de voetbal-hogeschooldemonstratie in het Goffertstadion, stond onder de in de aanhef vermelde zin: „Ja, met 6—0!" De stemming onder deze schare trein-supporters was ver en ver boven pari. Slechts zelden, vermoed ik, zal het door de oorlogshandelingen ernstig beschadigde Nijmeegse station, zulk 'n uitgelaten menigte op zijn perrons geherbergd hebben. Onder het uitvoeren van rondedansen, weerklonk telkens en telkens weer het supporters-Ajaxlied. Met rustige stem, eigenlijk te rustig en te kalm voor dit groepje doorgefourneerde Ajax-aanhangers, klonk de eerste regel: „En dat alleen kan Ajax". Iets wilder, met korte sto ten, volgde dan: „Goal, goal, goal, die zit!" En dan, met een geweldig brio, kwam: „Wij hebben 'n A Wij hebben 'n J Wij hebben 'n A Wij hebben 'n X." Om ten slotte te ontaarden in het „slotaccoord"„Aaaajax", onbarmhartig, luidkeels en zo ontzettend veel inspanning vergend van de „zangers" dat ze rood aanliepen, het zweet hen plots op het voorhoofd parelde en de toehoorders in vertwij feling naar hun „geluidsontvangers" grepen. Dan was er 'n ogenblik stilte. Doch al spoedig dreunde en daverde 'n ander schoon strijdlied door de stilte van een bijna slapend station. Wild hossend, met zwaaiende armen, lachen de ogen en natte ruggen, luchtte men de spanning van 9 zware kampioenswedstrijden. „We hebben 't gewonnen, wat kan ons gebeurenKletsviel een kopje in scherveneen beteurterde jonge kellner, binnen een halve minuut had ie het geld voor wel 5 koppen op zijn blaadje liggen Zo was de stemming! A. F. STRIKKERS BONTBEWARING MODERNISEREN Koninginneweg 255, REPARATIE Amsterdam-Zuid Telef. 95701 Kon het ook anders na zó'n perfecte voetbaldemonstratie! Na het behalen van een zó dubbel en dwars verdiend kam pioenschap Spelers van Ajax „Keizerlijk" elftal, mijn welgemeende ge lukwensen. Maar niet alleen mijn felicitaties, ook mijn har telijke dank voor al het schoons, wat jullie mij hebben laten genieten in de afgelopen „gewone-" en kampioenscompetitie. Hoeveel prachtige wedstrijden hebben jullie niet op de gras mat weggegeven? Ik weet het niet meer! Ook ons Ajax-bestuur, eveneens 'n prachtig team, bied ik mijn oprechte gelukwensen aan, alsmede en vooral niet te vergeten, de elftal-commissie, die wel net zo lang gespeurd en geprobeerd heeft, dat zij een prachtig en uitgebalanceerd elftal in elkaar getoverd had. And last, but not least, our „good old" Jack. My gratula- tions. It was splendid. Jack, natuur-paedagoog, ga niet eerder weg, totdat minstens je evenknie, je opvolger wordt! Dit zal je meest zware taak worden uit je hele Ajax-loopbaan Good luck! En nu nemen wij afscheid tot het volgend seizoen. Vol span ning verbeiden wij hetZal er weer 'n kampioenschap volgen Wij weten het niet, wij hopen het wel. Nu zijn we voldaan! Dan ook? J. THIRY. Na de muur-instorting. - Een der gewonden wordt door leden van de E.H.B.O. weggedragen. (Foto: R. v.d. Randen)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 23