Een E.D.O.-er over Ajax. 19 Ajax - M.V.V. De M.V.V.-doelman onderschept een voorzet van Fischer. (Foto R. v.d. Randen) verdwijnt. Hoera, wij leiden met 10. Enige seconden daar na is de speeltijd verstreken en de overwinning een feit ge worden. Vermoeid, maar met glundere gezichten, verlaten onze jongens het veld. Direct daarop heeft de prijsuitreiking plaats. De V.V.A.-voorzitter betuigde in zijn speech zijn te vredenheid over het sportieve verloop van het tournooi; hij roemde de prestaties van onze ploeg en was overtuigd, dat het sterkste elftal had gewonnen. Met hartelijke gelukwensen bood hij onze captain de sierlijke beker aan en memoreerde daarbij, dat ook ons le adspiranten-elftal het had bestaan om beslag te leggen op de le prijs van het V.V.A.-adspirantèn- tournooi. De heer Koomen antwoordde hierop met een paar welgekozen woorden; hij dankte de spreker voor de ons be toonde waardering en gaf de verzekering, dat het voor Ajax steeds een genoegen zal zijn om aan de prettige tournooien van V.V.A. deel te nemen. Hiermede behoorde ook dit voet balfestijn wederom tot het verleden. P. VAN OS. Voor de achtste maal kampioen van Nederland en 15 keer afdelingskampioen. Laten we beginnen met onze Amsterdamse vrienden van harte geluk te wensen met het verkregen resultaat. Het is volkomen verdiend en onzerzijds wordt het Ajax gaarne ge gund. Er is over dit kampioenschap al veel geschreven en gespro ken en reeds is men er van overtuigd, dat het record, door H.V.V. gevestigd, voorbij gestreefd zal worden. Naar onze mening is er maar heel weinig „voorspellerskunst" nodig om tot een dergelijke profetie te komen. Wij vinden het van belang, een poging te doen dit Ajax- kampioenschap in het juiste licht te stellen. De opmerkingen in het kamp van spelers en supporters zijn velen en van velerlei aard. Men vindt het succes „begrijpelijk", „doodgewoon", „vanzelfsprekend" etc. En we kunnen het met die opmerkingen eens zijn, maar met de verklaring, die tot dat begrijpelijke, doodgewone, vanzelfsprekende zou moeten leiden, zijn we het helemaal niet eens. Zeker, Ajax is een grote club, doch we vragen: zit het succes in de grootte? Al het gepraat over: Ajax heeft nu eenmaal de spelers, be schikt over een zee van reserve-spelers, heeft de wind mee, is en wordt bevoorrecht en nog vele andere waaronder heel wat minder-vleiende opmerkingen, is praat op zolder. Het ware te wensen, dat allen, die met ons voetbalspel iets méér te maken hebben dan zij, wier contact met onze sport alleen bestaat in hun belangstelling langs het lijntje of op de tribune en al die anderen, die menen tot de mede werkers te behoren, en zélfs ook zij, die rechtstreeks of in direct tot de leiding in onze sport gerekend mogen worden, dat die allen eens in staat waren, dat Ajax van dicht bij te leren kennen. Zeker, Ajax hééft de spelers en beschikt over een enorme reserve, maaris dat Ajax groot en sterk geworden door z'n spelers alleen? Laten we niet nog meer vragen stellen, die tot onzinnige conclusies zouden kunnen voeren. Ajax is tot een grote organisatie uitgegroeid. Zij heeft van stonde af aan geweten, wat nodig was. Tot in de kleinste onderdelen wist zij haar organisatie doelmatig te houden. Waar nodig wist zij met krachtige hand maatregelen te over wegen en door te voeren. Al het werk, dat nodig was, wist zij in de perfectie te regelen. Ieder bestuurslid, ieder lid van welke commissie ook, heeft zijn welomschreven taak. En heel de leiding is zich bewust, dat allen, die een taak kregen, hun werk met plichtsgevoel verrichten. Men moet de organisatie van Ajax als complex zien, om dan toch wel even paf te staan, als de secretaris van Ajax opmerkt, dat al het werk bij Ajax pro deo wordt gedaan! Doch voornamer is nog aldus de Ajax-secretaris dat voor iedere bestuurder, voor ieder commissielid niet alleen ieders werk is omschreven, doch dat allen van elkaar weten en er van doordrongen zijn, dat we doen wat opgedragen is. Ziedaar Ajax! Ziedaar de verklaring, waarom het succes zo „begrijpelijk" zo „vanzelfsprekend" enz. is. De organisatie van deze vereniging is tot in de uiterste

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 19