13 wij niet, maar in ieder geval werd de strijd iets harder en nam het Ajax-overwicht zienderogen af. Wel moest Blauw Wit zich nog hoofdzakelijk tot verdedigen bepalen en had van Raalte de grootste moeite zich staande te houden, doch er zat onmis kenbaar „verandering in de lucht". En die verandering kwam. Langzaam, maar angstaanjagend zeker. Een paar venijnige attacks waren de voorlopers en toen, na een stuk Ajax-voet- bal-vuurwerk, van Raalte een reeds genoteerd doelpunt voor kwam, barstte de bui in volle hevigheid los. Uit deze fenome nale keeper's-stunt putten de Stadion-bewoners schijnbaar zoveel moed, dat plotseling de rollen waren omgedraaid. Een verre trap deed de bal bij Bergman belanden. Ko racede langs de lijn, een hoge voorzet volgde, Gerrit liep te laat uit en Blauw Wit's rechtsbuiten schoot in (41). Meteen waren de Blauw Witters klaar wakker. Aanval op aanval rolde naar ons doel en voor onze jongens goed en wel beseften, wat er ging gebeuren, lag nummer twee achter Gerrit. Zowel binnen, als buiten de lijnen feestvreugde in het Blauw Wit- en paniek stemming in het Ajax-kamp. Denk de toestand in, toen Berg man met een flitsend schot nummer drie langs Gerrit kogelde. Een heksenketel. Twee vrije schoppen buiten de beruchte lij nen deden de ketel overstromen, maar het Ajax-doel bleef verder ongerept. Met 43 kwam het einde en waren de pun ten binnen. Een onvergetelijke AjaxBlauw Wit-match was achter de rug en met gemengde gevoelens verlieten vijf en twintigduizend toeschouwers ons veld. Blauw WitAjax 1-2. Ook de returnmatch leverde twee punten op en al was de strijd niet zo interessant als op ons veld, spectaculair was hij •zeer zeker wel. Keizer was in een experimentele bui en gaf een serie schijnbewegingen weg, die angst en schrik in de Ajax-gelederen sloegen, doch daar de Blauw Witters van schaduw-keepen niet terug hadden, kon Gerrit zonder onplei- zierige gevolgen rustig demonstreren. Eenmaal werd hij ge passeerd, doch dat kwam door een technische fout in het systeem. Later maakte Gerrit deze fout weer goed, door zijn theorie, „een-penalty-zit" achter de goal te gooien en een door Wilders volgens de krant slecht genomen straf schop keurig uit zijn doel te stompen. Gerrit redde door deze safe vermoedelijk ons elftal van een nederlaag, waarmede hij èn zijn teamgenoten èn onze club, een stormachtig toege juichte dienst beweest. Fischer was zo dankbaar, dat hij korte tijd later, na een daverende ren, „the winning goal" langs de verbouwereerde v. Raalte schoot. Rinus Michels had ons reeds een kwartier na het begin een pleizierig gevoel bezorgd, door met een uitgerekende kopbal doelman v. Raalte geen schijn van kans te geven. Een schitterend doelpunt, dat door Bruins werd voorbereid. Gerrit kreeg na een afgeslagen aanval de bal te pakken, zwenkte naar de linksbuitenplaats en depo neerde het leder zo zuiver op het hoofd van Michels, dat Rinus alle tijd nam om goed te richten en onhoudbaar te scoren. Voor de rest is het weer een echte Blauw WitAjax wedstrijd geweest. Van beide kanten hard werken, elkaar niets toe geven en soms zeer behoorlijk voetbal. Bij Blauw Wit speelden Wilders, Altink en Bergman prima, maakte v. Raalte een heel dure fout en blies de jeugdige rechtsbuiten Wildschut een helder deuntje mee. Bij ons was v. d. Linden in topvorm en Henk heeft door zijn beheerst spel veel tot de overwinning bijgedragen. Jan Potharst, v. d. Veen, Stoffelen en v. d. Hart waren eveneens uitstekend op dreef, alhoewel Cor de bal soms te lang bij zich hield en enige malen het ronde ding niet direct onder controle had. De voorhoede was lang niet zo actief als tijdens de home-match. Men liet zich te vaak de bal ontnemen of wachtte te lang met afgeven, waardoor de Blauw Witters steeds konden ingrijpen. Bruins deed het niet kwaad, doch wij hadden meer van hem verwacht. De kans, die hij even voor het einde kreeg, had nooit en te nimmer gemist mogen worden. Resumerende; een wedstrijd, die door de gelukkigste ploeg werd gewonnen. Over het geheel genomen speelden wij dan misschien wat beter voetbal, doch daartegenover staan zoveel goede aantekeningen voor Blauw Wit; werd de Stadionclub volgens vele neutrale toeschouwers, wij hebben het van onze plaats niet kunnen zien een „geheide" penalty onthou den, dat een gelijkspel wel de juiste verhouding geweest zou zijn. M.V.V.—Ajax 2—3. De verre reis naar Maastricht, in deze tijd van het jaar per trein een zeer onaangenaam karwei, werd per K.L.M. onder nomen, zodat ons team, niettegenstaande de afmattende warmte, tamelijk fris het M.V.V.-veld betrad. De eerste helft Bruins in actie. Blauw-Wit - Ajax 1-2. /FotoR. v. d. Randen)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 13