12 Blauw-Wit - Ajax 1-2. Aanval op het Blauw-Wit-doel. (Foto: R. v.d. Randen) ers het scoren te beletten. Enige venijnige kanjers maakte Gerrit op prachtige wijze onschadelijk en met een serie „pluk- ballen" wist onze goalie op zijn bekende manier volledig raad. Zonder dat er gescoord was, kwam de rust. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Een verwoed ver dedigend B.V.V., die met snelle uitvallen probeerde succes te behalen en een Ajax in een stemming van winnen zullen we". Een dikke twintig minuten voor het einde viel de beslissing. Fischer passeerde de gehele B.V.V.-verdediging, zette laag voor en de plotseling op de rechtsbinnenplaats opduikende Drager schoot onhoudbaar in. B.V.V. voelde zich geslagen en zakte merkbaar af. Een tweede doelpunt, gescoord door Van Dijk na goed werk van Fischer, deed de deur dicht. B.V.V. was van de kaart, doch dank zij doelman Saris, die zelfs een penalty van v. d. Linden stopte, bleef het 20. De nederlaag in Den Bosch was afdoende gerevancheerd. AjaxBlauw Wit 43. 't Was lang geleden, dat de „derby" AjaxBlauw Wit, met als inzet een kansje op het kampioenschap van Nederland, plaats vond. Zaterdag 21 Juni j.l. was het dan eindelijk weer eens zover en mochten de jongens van voorzitter Drilling pro beren hetzelfde kunstje uit te halen, dat zij tweemaal achter elkander op ons veld „De Volewijckers" hadden geleverd. Het is de Blauw Witters niet gelukt, alhoewel het tegen het einde van de match een baby-haar heeft gescheeld, of de gelijk maker had in ons net gelegen. Verdiend was dat zeker niet geweest, daar ons team minstens een uur lang zo'n over wegende meerderheid had, dat Blauw Wit er a.h.w. niet aan te pas kwam. Zelfs de geweldige doelman v. Raalte kon er geen syllabe aan doen ,dat ons aanvalsquintet viermaal de bal in zijn touwen deponeerde. Hij mocht zelfs nog van geluk spreken, dat een serie opgelegde kansen door ons binnentrio op weergaloze wijze werden gemist. Zeker drie z.g. „dotjes" hadden een doelpunt moeten opleveren en het was onbegrij pelijk, dat v. Raalte niet werd gepasseerd. Achteraf bekeken had dit falen op het „moment suprème" ons de zege kunnen kosten. Nu werd het een overwinning op het kantje, maar gezien het door beide partijen vertoonde spel, was het feitelijk te gek om los te lopen, dat het zover kon komen. Over alle linies was onze ploeg superieur aan het Blauw Wit-team en het laatste kwartier van de eerste helft waren de Stadion bewoners nergens. Wij hebben alle wedstrijden tussen rood- en blauw-wit in de eerste klasse plus beker- en vriendschappelijke matches meegemaakt en dat zijn er nogal enige, maar nooit zagen wij een Blauw Wit-ploeg zo slecht partij geven. O.i. zal de enerverende eindstrijd om het afdelings-kampioenschap de Blauw Witters wel in de kleren zijn gaan zitten en daar zij bovendien met een paar invallers moesten uitkomen, kan hier mede hun slechte spel verklaard zijn. Hoe het echter ook zij, 't was al Ajax, wat de klok sloeg in die voor Blauw Wit zo trieste periode. Prachtig combinerend zat onze voorhoede steeds voor van Raalte en geen der Blauw Witters was in staat het spel te verplaatsen. Guus en Gerrit spurtten hun tegenstanders voorbij, alsof er niemand stond en het regende voorzetten naar ons binnentrio, doch hoe mooi de kansen ook waren, geen enkele werd benut. Het eerste half uur was reeds verstreken, toen eindelijk doelpunt nummer één op het scoringbord verscheen. Joop Stoffelen zette voor de zoveelste maal met een lange pass Fischer aan het werk. In een daverende spurt passeerde Gerrit enige tegenstanders en legde vlak voor het doel gekomen de bal zo mathematisch zuiver op Brokmann's schoen, dat Theo slechts voor het in trappen had. Een prachtig staaltje voetbal van Gerrit. Het ijs was meteen gebroken en nog geen vijf minuten later gaf Guus een vrijwel analoog nummer ten beste. Het enige verschil bestond hierin, dat Guus de bal niet afgaf, doch zelf v. Raalte passeerde. Met 20 kwam de rust en het door Blauw Wit vertoonde spel in aanmerking genomen, zat rood-wit op een stoel van rozen-bladeren. Luttele minuten na halftime was het een rozen-bed geworden, daar Guus en Gerrit met twee onvergetelijke doelpunten de stand op 40 hadden gebracht. Eerst trok Gerrit vanaf de middenlijn in een lange, onweer staanbare rush naar het Blauw Wit-doel eii sloeg van Raalte kansloos. Nog was de lucht warm van het gejuich, of Guus liet de totaal verraste Blauw Wit rechtsback stilstaan en schoot onhoudbaar nummer vier langs de ontgoochelde zebra doelman. Een feeststemming maakte zich van onze jongens meester en of dit de Blauw Witters prikkelde tot meer verzet weten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 12