11 Ajax - B.V.V. Michels demonstreert „koppen in zweefstand". (Foto: R. v.d. Randen) „Dank U wel". Een laatste zetje was voldoende om de stand op 21 en een twintigduizend-koppige menigte in extase te brengen. Nog was er misschien niets gebeurd, als een onspor- tiviteit van één onzer verdedigers niet had plaats gevonden. Nu kreeg B.V.V. een vrije schop toegewezen, die onder dave rende toejuichingen in een doelpunt werd omgezet. Verslagen en ontredderd keek onze defensie toe, hoe de geëxalteerde B.V.V.-ers in een orkaan van vreugdegehuil der Bossche sup porters ons doel in steeds rapper aanvalsgolven bestormden en de reeds uitgestippelde Ajax-zege in flarden sloegen. Nog drie maal werd de veiligheidsklep der tot berstens toe gevulde Brabantse heksenketel opengetrokken, nog drie maal hing een wolk van Bossche voetbalvreugde over „Heidelust" en mocht Keizer, die toch zo goed zijn doel had verdedigd, even- zovele malen de bal uit zijn net halen. Met 52 gingen wij onder, werden het slachtoffer van een defensie-collaps, die bovendien nu een dubbele betekenis kreeg. Hadden de Bossche naren verloren èn dat kon gemakkelijk, daar wij feitelijk op Ajax' derde doelpunt zaten te wachten, dan was het vrijwel zeker geweest, dat de B.V.V.-ers zich over de return-match op ons veld geen illusies zouden maken en dus bij voorbaat geslagen waren. Een te rechter tijd voor B.V.V. dan gescoord doelpunt, veranderde een minder- in een meerder- waardigheidscomplex en toen de deur van de Bossche kleed^- kamer achter ons dichtviel, wisten wij heel, heel zeker, dat onze jongens een hoopvol gestemd B.V.V. te bestrijden zouden krijgen, maardat een Ajax, behept met een revanche-idee fixe geen om een domino-spelterm te gebruiken „dubbel blank" doch „krentenbrood" op tafel zou leggen. Ajax—B.V.V. 2—0. 't Is uitgekomen. Een moreel gesterkt B.V.V., vergezeld van honderden supporters, betrad vol strijdlust ons zo dierbare plekje grond, dat naar de naam Ajax-stadion luistert. De B.V.V.-ers trappelden a.h.w. van ongeduld om rood wit slag te leveren en twee punten te veroveren, maar je reikt nu eenmaal zo hoog als je arm lang is en aangezien ons team een langere reach bezat, bleven de punten in de Meer. Verdiend, volkomen verdiend en feitelijk door een scheidsrechterlijke mistake met minstens één doelpunt te weinig uitgedrukt. Wij lagen naast de goal van doelman Saris en constateerden vijf medelig gers waren er eveneens van overtuigd dat de B.V.V.-goalie een ingeschoten bal, die geheel de lijn was gepasseerd, uit zijn doel grabbelde. Even daarvoor werd Fischer binnen het straf schopgebied gehaakt, waardoor een vrijwel zeker doelpunt ons ontging. Scheidsrechter Aussem had echter niets gezien, het geen natuurlijk zeer goed mogelijk is, en liet gewoon door spelen. Op de uiteindelijke uitslag hebben deze feiten gelukkig geen invloed gehad, maar dat dergelijke tegenslagen funest kunnen zijn, staat onomstotelijk vast. Voor de benadeelde partij is het een hard gelach, zich een paar zuivere doelpunten te zien ontgaan en de bevoordeelde slaat uit zo'n buitenkansje meestal nog dubbele winst. In deze match gebeurde dit echter niet, daar onze mensen zich geen ogenblik uit het veld lieten slaan en onvermoeid op Saris' heiligdom afstormden. De Bossche doelman, uitstekend geassisteerd door backs en halflinie, weerde zich echter kranig en hield enige moeilijke schoten prachtig uit zijn doel. Een maal had hij echter geluk. Guus Drager was in snelle ren de Bossche achterhoede gepasseerd en kwam geheel alleen voor Saris' heiligdom. Een doelpunt leek onafwendbaar, doch wat Guus nu overkwam, gebeurt hem vrijwel nooit. Inplaats van de bal in te kogelen of naar de meegelopen en geheel vrij staande Fischer te centeren, bleef Guus draaien en talmen, waardoor één der backs gelegenheid kreeg zich te herstellen en met behulp van de zich voorover stortende Saris het ge vaar af te wenden. Een unieke kans ging verloren. Ook Michels, die weer een gave partij weggafverknoeide een kans en Gé van Dijk zocht in geheel vrije positie het doel ergens op de staantribune. Onder de bedrijven door zat de B.V.V.-voor- hoede ook niet met de handen in de schoot en probeerde met lange, harde trappen onze verdediging te overrompelen. Pot- harst en v. d. Linden gaven echter niet thuis en in laatste instantie stond daar nog altijd captain Keizer om de B.V.V.-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 11