Some senses and some nonsenses. Uit het land van Saïdjah en Adinda. Hoewel ik aan mag nemen, dat er in dit blad nog wel enige woorden aan het adres van Marius gericht worden, zou ik toch niet gaarne achter willen blijven. Ik weet nog goed, dat ik destijds als jeugdig clubblad-redacteur bij Marius thuis kwam (hij was toen nog mijnheer Koolhaas voor mij), om hem ter gelegenheid van een of ander jubileum te interviewen. Als ik mij nog goed herinner, zat ik toen tegenover „the big boss" een beetje te knijpen, maar ja, dat is nu alles een beetje anders geworden, als ik hem nu tegenkomt, dan is het: „Ah, die Maar," en tegen zijn zoontje Jan zeg ik nu mijnheer, ter wijl ik toentettijd een voetbalspeldje voor hem mee nam, (eerlijk gezegd om zijn Pa een beetje soepel te stemmen). Zo ziet men, alles is anders geworden, behalve Marius, hij is nog steeds jeugdig en vol levenslust, en ik ben er zeker van, dat zijn doublet van zestig en dertig nog wel eens negentig en zestig zal worden. Misschien zal ik het niet meemaken, maar de eeuwig jeugdige wel, en voor het zover is, zal er nog wel eens een jeugdig interviewer een zweetje halen. Maar dat alles mag niet hinderen, want ieder jaar, dat Marius zijn leidersrol in Ajax blijft vervullen, zal een voordeel voor onze vereniging betekenen. En zo zal het goed zijn. Doet U ook aan systemen, reuze interessant, bent U ook voor stopperen, of is U anti-verstopping. Vroeger begon K.F.C. er mee, en toen vonden wij het allemaal sof, en voor zag men de ondergang van ons mooie spel. Nu schrijft men het reeds van hogerhand voor. Tegen Engeland Was men nog niet zover, wij verloren dik, tegen België werd het voorschrift en wij wonnen. Er zal dus wel iets inzitten, ik voor mij blijf maar neutraal, dit terrein is even gevaarlijk als praten over politiek, het zal allemaal wel een tikkeltje voor en een tik keltje tegen hebben. Voor de spelers lijkt het mij overigens niet altijd even gezellig, spil Vermeer verdween na één wed strijd, en Jan Potharst werd m.i. ook de dupe van de gein, nu met Moring hebben de backs het eenvoudiger, maar gaat het weer ten koste van spelers als Wilkes en Rijvers, die nooit hun vorm meer te pakken gekregen hebben, omdat er te veel gat voor hen te overbruggen was. Enfin, de heren zoeken het maar uit, als ik tijd heb kom ik toch wel kijken, want ik heb vrijkaartjes, maar als ik het wel heb, deed Wim Anderiessen het toch altijd heel anders, hij was een pracht verdediger, maar was aanvallend zo sterk, dat hij ver schillende doelpunten op zijn naam boekte, en over het spel van Wim spreekt men toch nog altijd met diepe bewondering. Waarmede ik maar zeggen wil, dat de spelers vroeger beter waren, of zou er toch met dat systeem Met dat hele gedoetje komt onze deviezenpositie toch wel lelijk in de verdrukking. Bieden ze me daar eerst voor die Wilkes 15.000.-.-, en loopt hij daar na Engeland tegen het Restje eventjes terug naar enkele penny's. Jammer voor Faas, en jammer voor onze Nylons en Players, hij had er best een stelletje bij elkaar kunnen trappen. After all, blijft hij nu misschien hier en al is hij dan ook geen Ajacied, ik vind hem toch maar een moord speler, en voor ons voetbal landje zou ik het fijn vinden, als hij terugkomt van zijn buitenlandse inspiratie's. Met de rest was het overigens niet best, en wat die spil na afloop vertelde, zit wel iets in, het lijkt mij niet zo grappig, als je schreeuwt „vangen", en je keeper denkt dat je roept „lopen laten". In het vervolg zou ik willen adviseren, stop alles maar, zolang je nog geen vijf of zes talen onberispelijk machtig bent. Kunnen wij in ons trainingsprogramma niet beter esperanto opnemen, het lijkt mij een reuze voorsprong bij dergelijke cocktail-elftallen. Ter ere van ons kampioenschap ergens gelezen, dat ons clubblad zo goed is, omdat Brown en James zo goed zijn. Ter voorkoming van verder geroddel, wil ik even zeggen, dat deze opmerking noch van mij afkomstig is, noch dat ik er een cent of een sigaret voor uitgegeven heb. Wel wil ik even vaststellen, dat schrijver van deze wijsheden niet met de situatie bekend is, want ik moet jammer genoeg erkennen, dat ons clubblad momenteel Brown, en alleen maar Brown is, overigens met alle respect voor de schrijvers, welke hij rond zich heeft weten te scharen. Hij heeft de zelfde moeilijk heden gehad, waarmede ik destijds ook stumperde, n.l. gebrek aan medewerkers, maar hij heeft dat keurig opgelost, nu in het vervolg niet al te veel gedichtjes let wel, niet al te veel), en ook op dit gebied heeft Ajax weer zijn leidende positie ingenomen. Hoewel het in de wereld nog een rare boel is, zijn onze jongens toch maar weer eens kampioen geworden, dit gaat alles dus weer zijn oude gangetje. Na dat gedoe met Linker- jatje hadden we dit opfrissertje wel nodig, Jack zou zeggen, mei dat Linkerjatje kan het nooit goed gaan, als je iets be reiken wilt, moet je toch minstens over twee benen beschik ken, en als Jack zoiets zegt, reken dan maar dat het waar is .Onze jongens beschikken stuk voor stuk over twee benen en een klaar hoofd en ik gaf er een Liefding voor, als het overal zo was. Enfin, onze spelers hebben het, en wij kunnen allemaal weer op ons borst slaan, Ajax is weer kampioen, en nu nog even een paar weken door drukken, want ik per soonlijk reken dit jaar weer vast op een landskampioenschap. Voor heden echter vast mijn hartelijke gelukwensen en veel geluk bij de eindspurt. JAMES. Eindelijk weer een levensteken van collega „James", 't Werd tijd, maar er is een excuus. James, verwoed paard rijder en race-hor se-eigenaar, is in training voor de Olympic games. Klopt ontzettend hoog te paard zittende sportsmen en wint zelfs eerste prijzen. Houdt de Ajax-kleuren hoog, old fellow enwhat about a free-ticket for London? Als je een supporter-reporter nodig hebtdon't forget me? BROWN. Semarang, 17 April 1947. Hier ben ik dan eindelijk eens met een berichtje uit het Oosten. Ik ben nu een half jaar van huis en ik zal dan trachten in grove lijnen te schrijven, wat ik al zo meegemaakt heb. Ik was dan op 10 October van mijn inschepingsverlof in mijn kazerne, maar ik had vooruit al beloofd, dat ik een paar dagen nog zou proberen te pikken om afscheid te nemen en dat is mij gelukt ook. Zodoende zag ik de wedstrijd Ajax Sparta ook nog en dat was lang geen slechte wedstrijd, zodat ik een mooi afscheid van Ajax kreeg. 15 October 's mor gens om 7 uur gingen wij per trein uit 's Hertogenbosch op weg naar Rotterdam. In een oogwenk was de trein beschil derd met allerlei spreuken en groeten. Wij hingen uit de coupéraampjes en gooiden al onze sigaretten naar de wui vende mensen. Om twaalf uur ongeveer waren wij te Rotter dam en daar begon het lieve leven pas goed. Want om op het kadeterrein te komen moest de trein rangeren vlak bij een straatweg. De mensen sprongen op de zachtrijdende trein en stopte ons fruit en ander snoepgoed in de handen. Toen wij dan na veel vijven en zessen op de boot waren, geloof ik wel, dat de meeste jongens daar blij om waren. Om 5 uur 's avonds ging de „Kota Baroe er vandoor. Op de kade stond het zwart van de mensen zelfs in de kranen hingen ze, het was een hard ogenblik, dat weet ik wel. Hoek van Holland passeerden wij 's avonds laat, ook hier lieten de mensen zich niet onbetuigd. De kade was verlicht met koplampen van Het iuniores-team, dat ongeslagen Lijnden's Int. Jeugdtournooi won.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 9