ASBEEK BRUSSE Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen, Stofzuigers, Wasmachines, Wringers, Keukengerei etc. 8 goed uittrekken, dan staan er weer andere klaar, die, groot gebracht in de Ajax-school, onze roem verder zullen uit dragen. Er zijn zovele voorbeelden op te noemen, hierbij den ken wij aan,neen, laten wij geen namen noemen, men weet het wel, maar dat nog menig, nu nog onbekende Ajacied, het Oranje-shirt zal dragen, kan iedere voetbalkenner (kenner cursief zetten s.v.p.) ontdekken, als hij des Zondagsmorgens eens bij onze jeugd gaat kijken. De practijk, daar gaat het om, en niet het praatje of verhaaltje van would be kenners brengt een langdurig succes. Volstaan wij verder met te vermelden, dat Bas Pauwe door Koolhaas en Koolhaas door Feijenoord werd gehuldigd, Kei zer en Potharst, de keien uit de achterhoede waren, Cor v. d. Hart, zijn weg in de hoogste regionen best - zal vinden wisten wij vijf jaren geleden al v. d. Veen, die weer speelde alsof zijn leven ervan afhing, een trap tegen zijn mond kreeg en verdween, Stoffelen heel goed was, Guus, een van zijn beste wedstrijden speelde en de rest wel hard heeft gewerkt, maar toch niet daverend was. Nog één punt en wij zijn er. Moge dat ene punt spoedig komen. AjaxE.D.O. Wat V.S.V. op Hemelvaartsdag gelukte, bleek voor E.D.O. niet weggelegd. Met dezelfde cijfers als wij in Beverwijk verloren, gingen Zondag de mannen van Frans Pigge in ons stadion onder Door de vele regen was het terrein knap glad geworden, hetgeen voor „zandgronders" als de Haarlemmers zijn, een groter handicap betekende dan voor ons. Niettegen staande deze handicap lieten de E.D.O.-ers een zeer behoorlijk spelletje zien en alhoewel Schijfenaar c.s. uiteindelijk met 13 verloren, gingen zij met ere onder. De Haarlemmers zetten er direct een vlot tempo in en daar ook ons team niet voor Jan Klaasen wenste te spelen werd het een aantrek kelijke wedstrijd, 't Ging bij ons beter dan de laatste weken. Janie v. d. Veen waagde zich weer naar voren, zodat het be ruchte gat in het middenveld nu niet zo onsympathiek gaapte en Stoffelen en v. d. Hart hun aandacht hoofdzakelijk aan de E.D.O.-binnenspelers konden wijden. De nieuwe opstelling van de voorhoede, n.l. Fischer, Van Dijk, Michels, Bruins, Drager deed het o.i. niet slecht en was naar onze smaak beter dan na de rust, toen weer in de oude samenstelling; Bruins, middenvoor en Michels, rechtsbinnen werd gespeeld. Rinus speelde evenals in Velsen een beste partij en had een groot aandeel in de zege. Tweemaal deed hij het E.D.O.-net trillen en met een weinig veine had hij nog twee doelpunten achter zijn naam gehad. Guus scoorde ons eerste doelpunt na op verrassende wijze de E.D.O.-verdediging gepasseerd te zijn. Cor v. d. Hart begint zich al aardig thuis te gevoelen in het eerste elftal en wij zijn er van overtuigd, dat de club nog veel plezier van Cor kan beleven. Er zal nog flink aan hem geschaafd moeten worden, maar „er zit iets in". Een jaartje in de reserves, geregeld trainen doet hij met veel animo en een mooie sportloopbaan is voor hem weg gelegd. Gé van Dijk deed het als rechtsbinnen natuurlijk ook goed, maar toch vonden wij Gé verleden jaar beter dan nu. Zijn plaatsen is niet zo vlijmscherp meer en ook speelt hij vaak de bal te ver vooruit, waardoor een tegenstander meer gelegenheid krijgt een aanval te onderbreken en de combi natie stuk te spelen. Henk v. d. Linden is zijn ziekte te boven. Misten wij tegen Feijenoord en V.S.V. zijn harde, lange trappen, tegen E.D.O. ging het weer ouderwets en samen met Jan Potharst Jan is weer geheel in vorm gaf hij de Haarlemmers weinig kans om het Keizer erg lastig te maken Gerrit knapte op zijn bekende manier de E.D.O.-problemen op en dat hij eenmaal werd gepasseerd, lag aan een buitenspelgeval waarmede de referee het niet eens was. Schijvenaar was bij de E.D.O.-ers de grote man, al dient gezegd, dat Fischer en Rinus hem nogal eens hun hielen lieten zien. C)ok de kleine rechtshalf een fel spelertje is die knaap speelde een goede partij en Guus had aan die vasthoudende fanatiekeling zijn handen vol. Al met al een stevige- maar faire match, die o.i. verdiend door rood en wit werd ge wonnen. 't GooiAjax. De altijd moeilijke uitwedstrijd tegen 't Gooi is ook nu weer tot een goed einde gebracht. Met 30 werden de Hil versummers verslagen en daar ons team, vooral na halftime, zeer behoorlijk voetbal speelde, was de overwinning dan ook wel verdiend. Cadeau hebben de Gooiers het echter niet ge daan doen zij trouwens nooit en met een beetje geluk zelfs een penalty wisten zij niet te benutten had de uit slag er eenigszins anders uit kunnen zien. Hoewel er voor de geel-zwarten niets meer op het spel stond, hebben zij vooral in de eerste helft hemel en aarde bewogen om de kampioenen te kloppen, 't Is niet gelukt, dank zij het goede verdedigen van onze achterhoede, waar Leentvaar, die Gerrit Keizer verving, uitstekend debuteerde en een zeer betrouwbare in druk maakte. Zelfs stopte hij een penalty, die heus niet recht op hem af werd geschoten, doch zeker een meter naast hem onder de lat dreigde te verdwijnen. Een keurige safe, die een domper zette op het Gooische enthousiasme. De stand was toen reeds 20, doorv een listig doelpunt van Stoffelen en een prima goal van Michels. Rinus was de held van de avond en zijn goede spel trok aller aandacht. Vooral zijn dribbles stelden de 't Gooi-verdediging voor moeilijke problemen, die veel hoofdbrekens kostten en niet altijd tot een oplossing ge bracht konden worden. Een derde goal, gescoord door Theo Brokmann, betekende het einde van alle Gooische overwin ningsillusies en rustig, afgezien van enkele onvriendelijk- heidjes tussen v. d. Linden en de 't Gooi-rechtsbuiten, Wil- lemsen, werd het einde gehaald. AjaxHermes D.V.S. De laatste competitie-match bracht ons tegenover H.D.V.S. en inplaats van anderhalf uur sportieve ontspanning, is het een corvee geworden. Een corvee van de onaangenaamste soort, daar de temperatuur alleen geschikt was voor dolce far niente en dus voetbal in de verste verte niet in aanmerking kwam. Het programma moest echter afgewerkt worden en zo kon het gebeuren, dat de heer Nijs, op die eerste snikhete Zondag in Juni, de rood- en blauw-witte matadors tussen de lijnen floot. Wij zullen het verhaal niet te lang maken, want het werd, logischer wijze, een melige boel. Hermes, met de onderste plaats voor ogen, vocht èn tegen de warmte èn voor de kostbare één of twee punten, hetgeen dan ook uiteindelijk beloond werd. 't Is de Schiedammers, door het slappe spel van onze defensie, met uitzondering van Keizer, die heel wat te doen kreeg, niet moeilijk gemaakt. Zij boften, dat Potharst na 5 minuten reeds uitviel en dat v. d. Linden niet geheel fit was. Bovendien ontstonden de eerste en de tweede goal uit een paar lelijke blunders, die bij normale omstandigheden niet gemaakt zouden zijn. Even kregen wij de indruk, dat Hermes het toch niet zou redden, daar onze voorhoede door de Schiedamse verdediging liep, alsof die niet bestond. Fischer scoorde één van zijn bekende doelpunten en bood ons binnentrio een paar dotjes van kansen, die allermisera- belst gemist werden. Hermes deed het bij een uitval beter, doch Brokmann diende onmiddellijk van repliek en zo stond het 23 voor Schiedam. Een vermeend buitenspelgeval bood de Hermes-midvoor een kans, die zonder mankeren in een doelpunt werd omgezet en dat deed voor ons de deur dicht. Met 24 gingen wij aan de ranja, die beter smaakte dan de Vervolg op pagina 20. Tevens Reparatie-inrichting. Electrisch- en Autogeen-lasbedrijf. Haarden en kachels schoonmaken. Het adres voor:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 8