Bij het portret van Praeses Koolhaas. 5 Burgwal, Verwoerd, Staal, Bergveld, Aussem, Verwey, Crab- bendam, Hoek, de Jong, Putter, Pigge, Hoorn Tetzner, Mar tens, Krui ver, Schepers, Kos, Hetteling, Blase, etc. etc. Wij hebben voor de vuist weg enige namen genoemd, doch kun nen onmogelijk geheel volledig zijn, hetgeen begrijpelijk is en, naar wij vertrouwen, geëxcuseerd zal worden. Vele spre kers en belangstellenden lieten het niet alleen bij welge meende woorden of een hartelijke felicitatie, doch gaven ook een stoffelijk bewijs van hunne waardering. Prachtige cadeaux stapelden zich op en Marius, die toch heus niet gauw verlegen is, werd er stil van. Aan het einde van de receptie dankte onze president geroerd voor de overweldigende be langstelling en bracht hulde aan mevrouw Evertsdijk Smul ders. Onder het genot van een aperitief is er in de bovenzaal van ons stadion nog een gezellig uurtje zoekgebracht, waarna een intiem dinertje in het Americain Hotel deze welgeslaagde receptie besloot. BROWN. Het ter gelegenheid van het jubileum van onze Voorzitter, de heer Koolhaas, aangeboden portret, werd geschilderd door de kunstenares, mevrouw Lily EvertsÉijk Smulders. Het comité, belast met de voorbereiding en uitvoering van de huldiging kon het niet eens worden, welke kunstenaar onze president zou vereeuwigen. Na lang beraad werd be sloten, de heer Koolhaas zelf te laten beslissen en zonder zich Bedankt als werkend lid: J. M. J. Korndorffer; Chr. Ackerman; J. M. Grigoleit; H. Pelser; G Draaier; J. W. N. Hanff; J. Nieuwenburg; P. Nieu- wenburg; P. F. F. Slootmans; K. Tuinhout; Th. Wesker. Afgevoerd als werkend lid: A. Broere; F. de Boer. Bedankt als junior-lid: A. Brakel; J. v. Dyukeren; J. de Boer; J. G. Gruter. Afgevoerd als junior-lid: Sj. Kamp; M. P. van Koningsveld; R. Eising; J. v. Ginkel; J. W. Kelner; A. J. Krom; R. Poel; J. R. v. Raay; W. Busing. De volgende juniores gaan over tot werkend lid, echter met een proeftijd van een jaar: W. Franzen; C. P. v. d. Schee; O. de Vries; W. B. Zijlstra. Volgens art. 9 van het H.R. gaan de volgende juniores over tot werkend lid: J. J .Behrens; H. W. de Boer; N. T. Cramer; C. J. Geel- huyzen; E. J. A. Keyzer; R. Leeser; J. Neefjes; R. L. Saarloos; D. C. Sasbach; J. P. Pieters Graafland. Bedankt als adspirant-lid: L. J. Roosdorp. Volgens art. 9 van het H.R. gaan over van adspirant-lid tot juniores-lid: A. R. Bartels; D. O. Been; W. Blom; J. C. v. Dijk; H. J. van Es; H. ter Heide; J. C. Jaakke; H. Jacobsen; D. Klopper; J. P. Kuipers; J. Looyen; H. G. Michels; B. J. Ras; H. Rekers; P. J. Schoof; W. Soëten; H. J. Stoltz; C. Tol; H. F. Twelker; C. de Vlieger; W. F. Weppner; J. v. Wetering; H. Winter; B. K. Muurman. De contributie voor deze jongelui wordt dus voor het nieuwe seizoen 12.per jaar. Afgevoerd als adspirant-lid: P. v. Gasliga; D. lbo; A. Hoogeveen; C. Kormenan; J. J. v. Heurnen; G. H. v. d. Laan. Bedanken voor het lidmaatschap: Art. 12. Leden, die voor het lidmaatschap wensen te be danken, moeten hiervan de 1ste secretaris een maand voor het einde van het verenigingsjaar per aangetekend schrijven kennis geven. Zij, die zonder voorkennis van het bestuur voor een andere vereniging uitkomen, verliezen daardoor op het zelfde ogenblik hun lidmaatschap. Praeses M. J. KOOLHAAS (reproductie naar het schilderij van Mevr. Evertsdijk - Smulders.) een ogenblik te bedenken, verwees onze voorzitter het comité naar mevrouw Evertsdijk Smulders, die onmiddellijk bereid was het kunstzinnig werk op zich te nemen. Dat Marius' keuze juist is geweest, zal een ieder, die in de gelegenheid was het schilderstuk te bewonderen, moeten beamen. Het schilderij spreekt voor zichzelf het is onze president in levende lijve misschien, naar onze bescheiden mening, iets te jeugdig, maar het is onze skipper, hetgeen zelfs outsiders, die Marius maar heel oppervlakkig kennen, op het eerste gezicht vaststelden. Wij kunnen ons dan ook gelukkig prijzen, dat mevrouw Evertsdijk Smulders haar kunst in dienst van het uitvoerend comité wilde stellen, waardoor het jubileum van onze praeses zo bijzonder goed is geslaagd. Mogen wij deze kleine recentie van mevrouw Evertsdijk Smulders schilderstuk dan besluiten met enige woorden van warme dank aan de kunstenares, die alle eer van haar werk heeft en daarbij de wens uitspreken, dat nog vele succesvolle werken van haar hand het oog zullen bekoren. Namens het comité, F. H. W. DE BRUIJN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 5