Het jubileum van onze voorzitter, de heer M. J. Koolhaas. Proost Praeses 4 Zaterdag 10 Mei j.l. vierde de heer Koolhaas zijn zestigste verjaardag en was het op die datum tevens dertig jaar ge leden, dat onze praeses achter de bestuurstafel plaats nam. Dertig jaren bestuurslid van een vereniging als de onze is geen sinecure en men moet toch over uitzonderlijke kwalitei ten beschikken, wil men tot zo'n prestatie in staat zijn. Dat onze „Marius" over uitzonderlijke kwaliteiten beschikt, is bekend, zelfs vèr buiten de Ajax-kring bekend, en dat onze club in de loop der jaren daar rijpe vruchten van heeft ge plukt, is buiten debat. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat tijdens de eerste bijeenkomst der „bordjesclub" een comi té werd benoemd, dat de opdracht kreeg, 's heren Koolhaas' jubileum op feestelijke wijze te doen herdenken. Onder captaincy van Frans de Haan en met steun van de organisatorische talenten van Tjerk de Munnik, zette het comité zich aan de arbeid en zo werd de mogelijkheid ge schapen, dat dit jubileum op waardige wijze gevierd kon worden. Door de goede zorgen van de heer Quint, directeur der Ambachtsschool, en de heer Losekoot, met een staf van mede werkers, werd de benedenzaal van ons stadion omgetoverd in een bloementuin en konden jubilaris met familie en gasten in sfeer en stijl worden ontvangen. Klokke drie uur betraden de heer en mevrouw Koolhaas, in gezelschap van hun zoon, de receptie-zaal, waar vice-president Jan Schoevaart onder aanbieding van bloemen een welkomstrede hield. Vervolgens kreeg Frans de Haan het woord en op geestige en vlotte wijze werden de verdiensten van onze voorzitter naar voren ge bracht, waarna Frans het kunstwerk van mevrouw Lily Evertsdijk Smulders onthulde en aan de heer Koolhaas over droeg. Een door de heer W. J. Aalbers vervaardigde en in kalfslederen omslag uitgevoerde oorkonde, die alle namen der schenkers bevatte, ging hierbij vergezeld. Een prachtig radiotoestel; „als je er over een jaar of tien genoeg van hebt, kan je thuis, in een fauteuil, de prestaties van onze jongens rustig volgen", merkte Frans op, was het volgende cadeau en tot slot van zijn speech overhandigde hij mevrouw Koolhaas een prachtig gouden horloge. Een rij van sprekers had zich inmiddels aangediend en verkreeg het eerst de heer A. de Roos, wethouder der ge meente Amsterdam, het woord. In warme bewoordingen hul digde de heer Roos onze voorzitter en feliciteerde hem namens het gemeentebestuur. Dr. Wagenaar sprak vervolgens namens de E.H.B.O., de heer de Bruyne namens D.W.S., de heer H. Erbé namens de Volewijckers, de heer D. J. Puit Ajax-A.I.K. - Inkopen doen te Volendam. Koolhaas, met je dertig jaren Rood-en-Witte voetbalbaan Hef ik in een schamel versje Graag wat vreugdezangen aan, Want het is géén sinecure Steeds maar weer in touw te zijn, 't Is bij voetbal heus niet altoos Rozegeur en maneschijn. Maar jouw vieve opgewektheid Staalde j'in de voetbalrace Door je moed, beleid en inzicht Plus een altijd smiling-face. Daarom is het ook geen wonder Dat je op deez' Zaterdag In jouw voetbalhome van Ajax Zoveel lui begroeten mag. Bovendien ben je bezestigd, Eerlijk, Marius, 't is waar Want je vierde op deez' Meidag Tegelijk je zestigst jaar. Nu pleng ik een complimentje Waar we graag bij stille-staan, Jou zie je die zestig jaren (En dat meen ik!) heus niet aan. Waarom zou 'k meer wensen plegen Bij het vele feestgesmoes Van de reuze-voetbalgroten Met hun daav-rend flux-de-bouche? Koolhaas, 'k hoop dat vele jaren Ajax jou behouden mag En je jouw club steeds mag leiden Door de allerbeste tijden En liefsttot de Jongste Dag! PHIDA WOLFF Jr. namens D.O.S., de heer F. X. A. Drilling, namens Blauw Wit en zo ging het maar door. Vele prominenten uit de voetbalwereld gaven acte de pré- sence en feliciteerden of huldigden in een hartelijke speech de jubilaris. Tweehonderdvijftig handtekeningen vulden het receptieboek en het zou ons te ver voeren, al deze belang stellenden hier te memoreren. Maar dat Marius populair is in de voetbalwereld, bewees het bezoek van de heren Sajet, Ajax-A.I.K. - Feestmaaltijd in Hotel „Krasnapolskv".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 4