3 Zondagmorgen vrijaf en 's middags dan de match tegen ons team. Wij verschenen met de volgende opstelling: Keizer Rlomvliet Choufour v. Gooi Veen Krist Fischer Michels Bruins v. Dijk. Brokmann waar tegenover A.I.K. onderstaand elftal stelde. Sjöberg Karlsson Nilsson Johansson Leander Andersson Backvall Carlsson Karlsson Petterson Askinger De wedstrijd is voor ons op een teleurstelling uitgelopen, daar binnen zes minuten de nederlaag reeds vaststond. Een paar ongelukkige momenten van Keizer en de Zweden ston den met 30 voor. De A.I.K.-ers speelden een zeer behoorlijke partij voetbal, mlaar onze kampioensploeg van het vorige jaar had tegen deze tegenstanders vast en zeker een veel beter resultaat bereikt. Nu werden wij ingemaakt met 61, doch onze voorhoede miste een serie opgelegde kansen om van te rillen. Zeker 4 doelpunten hadden ter wereld moeten komen, nu bleef het bij één armzalige goal van Michels. Een grootse indruk hebben de Zweden dus niet van onze voetbalkennis en -kunde gekregen, maar eerlijk gezegd viel het spel der Stockholmers ook niet mee. Dat zij er iets van kunnen en kennen staat vast, maar wij hebben het beter gezien. Links binnen Carlsson was o.i. de beste man in hun gelederen. Een uitgekookte voetballer. De beroemde Nilsson was goed zonder meer en spil Leander, een vlot speler, die in iedere Hollandse club terecht zou kunnen. Onze geleende invallers Choufour en van Gooi hebben zich best geweerd en aan hun heeft het niet gelegen, dat wij zo lelijk op onze voetbalpantalon kregen. In ieder geval is het een prettige, faire wedstrijd geweest en viel er voor onze mensen nog het een en ander te leren. Verder was er nog hoog bezoek. De Zweedse consul woonde in gezelschap van zijn vrouw de wedstrijd bij en ook de heer Lotsy en andere K.N.V.B.-prominenten gaven blijk van be langstelling. 's Avonds diner in „Kras". Een feestelijk versierde tafel en vele Zweedse en Hollandse redevoeringen. Voorzitter Kool haas stak enige Engelse speeches af, schonk A.I.K. een prach tige vlag, spelers, scheidsrechter, grensrechters en de twee ge leende invallers een keurig club vaantje en dankte de consul in welgekozen woorden voor de betoonde belangstelling. Zijnerzijds dankte de consul voor de gastvrije ontvangst van zijn landgenoten en de bewezen vriendelijkheden. Ook Voorzitter Koolhaas overhandigt het bestuur van A.I.K. een prachtige vlag. A.I.K.'s president liet zich niet onbetuigd en schonk, na een hartelijke speech, spelers en bestuurders een club-insigne. Scheidsrechter de Nijs voerde eveneens het woord en dat is hem best toevertrouwd. Onder de bedrijven door werd er menig dansje gemaakt, waarbij de Zweedse gasten zich niet verlegen toonden. Een prachtig geslaagde avond. Door bemiddeling van Elzenga konden de Zweden den vol genden dag HollandBelgië bijwonen, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Dinsdagmorgen hebben wij onze gasten naar Schiphol gebracht, die beladen met tulpen, rozen, souvenirs en.... prettige herinneringen aan dat kleine landje bij de zeer naar Sverige terugkeerden. Nog een stevige poot en met een tot weerziens verdween A.I.K. in de douaneloods. Een paar vermoeiende dagen waren achter de rug. BROWN. Ajax-A.I.K. - Het Ajax-elftal, dat met 1-6 van de Zweden verloor.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 3