2 De Zweedse kampioensclub A.I.K. A. I. K.'s President ontvangt uit handen van Voorzitter Koolhaas ons clubvaantje. tien spelers en een trainer bestaande gezelschap op Schiphol, waar een delegatie van onze club ter verwelkoming aan wezig, was. De douane-formaliteiten leverden geen moeilijkheden op en spoedig ging het per K.L.M.-bus stadwaarts. De staf van Hotel Suisse, het tijdelijke home van onze gasten, nam de honneurs waar en alras konden de Zweden kennis maken met de Hollandse „art culinaire". Theater Carré zorgde die avond voor de aangename verpozing en Jan Elzenga draaide, vanwege het veilig thuisbrengen der zonen uit het land van het Noorderlicht, laat in de nacht de slaapkamerlamp uit. Vrijdagmorgen werd cns stadion met een bezoek vereerd. Daan Rodenburgh's creatie droeg aller bewondering weg en de koffie met gebak, welke mevrouw Lens serveerde, bleken artikelen, die eveneens werden gewaardeerd. Het Olympisch Stadion, volgende punt van het programma, viel ook in goede aarde, zodat onze stad met haar sport-grounds een beste beurt maakte. Een Noorderling zonder stoombad is gelijk van Gend zonder Loos en dus moesten wij naar de Heiligeweg, waar de heren al gauw bij 100 graden F. zaten te transpireren, welke tem peratuur volgens Zweedse begrippen enigszins kil aandoet. Zij zijn het warmer gewend. Na de lunch moest er ge-Volendamd worden en kreeg Hotel Spaander een Zweedse invasie te verwerken, hetgeen voor Sytje en hoe al die kleinkinderen van Neptunus mogen heten, en peuleschil is. De zakcenten werden onder leiding van Koolhaas en Elzinga soldaat gemaakt in één der talrijke curiosity-shops oppervlakkig beschouwd lijkt on$ zo'n tent geen slechte business en werd, beladen met „herinne ringen aan Holland" de terugreis aanvaard. 's Avonds biljarten in de Ajax-soos en Zaterdagmorgen met enige heren in het Rijksmuseum op zoek naar „de Nacht wacht". Deze knaap bleek echter nog niet van zijn ronde teruggekeerd en hebben wij Vermeer, Potter en andere bij dragers'van Hollands Glorie de eer bewezen, die zij ten tijde van hun aards bestaan in zo geringe mate ontvingen. Onze partners waren echter vol bewondering over onze groot meesters van palet en penseel, hetgeen voor deze beroemde painters in ieder geval nog een schrale troost geweest zou zijn. 's Middags naar Feyenoord en daar bevochten onze gasten de eerste zege (20) op Hollandse bodem. Feyenoord gaf best partij en alhoewel het Zweedse spel tegenviel, was de over winning verdiend. Na afloop werden een paar gezellige uur tjes bij onze Rotterdamse vrienden doorgebracht, waarna de bus het gezelschap weer naar Mokum expedieerde. A.I.K., de enige Zweedse club, die altijd in de eerste klasse speelde en nog speelt, vele malen kampioene van Zweden is geweest en ook dit seizoen weer aan het hoofd van de rang lijst gaat. A.I.K., met haar zeven internatiónaals, waaronder Gustav Sjöberg (21), Henry Garissen (16) en Harry Nilsson (29) candidaat voor de „Rest van Europa" op die club had ons bestuur het oog laten vallen en, natuurlijk met succes. Donderdag 4 Mei 1.1. arriveerde het uit twee officials, vijf-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 2