Be Quick 60 jaar 23 10 April 1947. Er komt een uitnodiging bij mij thuis om dit feest mede te maken. Heb deze natuurlijk direct aangenomen, daar ik uit ervaring weet (ik had het voorrecht om ook het 50-jarig bestaan mede te vieren), dat dit O.K. is en dat Be Quickers en Ajacieden echte vrienden zijn. Na een lange reis op Zaterdag 12 April j.l. om 2.25 uur te Groningen aangekomen. In hotel Frigge was voor prima onderdak gezorgd. Naar het Be Quickstadion gegaan en daar de vetproppen zien spelen. Een beetje stijvig en enigszins hanglijvig. Des middags in Huize Maas op de Vismarkt de receptie bijgewoond. Te midden van een mensenzee praeses Koolhaas horen brullen. Dik in orde. Bood namens onze ver eniging een mieterse vlag aan; werd zeer geapprecieerd. Des avonds de Be Quick-revue bijgewoond in het Grand Theater. Zeer aardig, maar niet zo goed als 10 jaren geleden. Opvallend zo'n prima Be Quick-jeugd als daar op> het toneel verscheen. Met zoiets in de vereniging kan de toekomst m.i. door Be Quick rustig tegemoet gezien worden. Na afloop revue, souper-dansant in Grand Hotel Frigge. Tussen al die oude knarpers plaats genomen. Dr. Hans Tetz- ner, Jaap Bulder, Evert van Dungen, Evert Jan Bulder, Her man Ligger, Ab Groen, Dr. Rodermond, Dr. Jaap Reeder (de champagne-koning), Marius Koolhaas, Wim Volkers, de ser- pectievelijke dames enz. enz. Een reuze gezellig bal. Flink de beentjes van de vloer laten gaan. Wat een mensen! Aan tafel nog even hersengymnastiek gedaan onder leiding van Dr. Tetzner, waarbij Mieke dikwijls de stand op moest geven na het tuuuuut Dat viel voor de drommel niet mee die vragen van Hans Tetzner te beantwoorden. Die gast kan er wat van. Nu begrijp ik waarom zijn patiënten altijd zo vrolijk zijn. Stel je voor, hij vraagt je: le. wat is de achterkant van een boom. 10 seconden en je hoort tuuuutGlimlachend zegt hij dan: dat is de kant waar men wel placht te staan, die, als er een agent aankomt, je direct een proces verbaal bezorgd, omdat je de wortels van de boom doodsproeit. 2e. twee goudvissen zwem men in een kom met water. Hoe kom je te weten wie het mannetje en wie het vrouwtje is. 10 seconden en je hoort weer tuuutAls je er een stukje brood in gooit en hij zwemt er heen, is het 't mannetje en als zij er heen zwemt is het 't vrouwtje. Hoe is de stand, Mieke? 20 voor Dr. Hans, hoor je dan met een heerlijk zacht stemmetje van Mieke (Netty). Dan krijg je nog een vraag van een zebra, waarbij de A.V.R.O.-vlag en Vogt te pas komen en de stand is na vele tuten 30 voor de dokter. Wim Volkers stond plotseling voor de microfoon en galmde een valse musette door de zaal. Na flink rondgestampt te hebben en het heerlijke souper genut tigd te hebben, 's morgens vroeg naar bed. 's Middags de oud-internationals op hun broek zien krijgen met 51 van de jonge garde van Be Quick 1936, terwijl Be Quick van Feye- noord verloor. Ik weet wel, dat er veel goals gemaakt zijn, maar ik was te slaperig om de stand bij te houden. Toch respect voor het Be Quick-team, dat erg laat naar bed ging. Kan het ook anders met een 60-jarig bestaan. In elk geval neem ik aan, dat de jongens van Evert Jan c.s. het in de competitie beter doen. Dus, Be Quickers van het eerste elftal, niet bij de pakken neerzitten, want het was maar een jubi leumwedstrijd, dus een „uitje", al smaakte het een beetje wrang. Des avonds herendiner, waar ik natuurlijk ook aanzat, hm! Groots, groots en nog eens groots was dat. Evert Jan benoem de Kees Mussinger als tafelpresident, hegeen een grote trou vaille bleek te zijn. Wat dat heerschap over alles van Be Quick niet alleen kan vertellen en van fort Pannerden of van welk fort ook, grenst aan het ongelooflijke. Hoewel hij het daarover niet gehad heeft, bleek mij toch, dat Hans Tetzner een keer meegmaakt had, dat Kees niet prettig geworden was van te veel „melk" drinken. Er was toen iemand geweest, die dat geintje goed kende van de vinger in de keel. Kees had dit niet direct begrepen en beet de goede man bijna zijn vinger af! Excuses zoudt U denken. Niks hoor. Hij moet tegen de» pijnlijder gezegd hebben: „wat doe je met die vinger in mijn smond," waarmede ik maar zeggen wil, wat een knaap of die Kees is. Er is die avond veel gesproken en gelachen. Vooral Hans Tetzner moest een keer bijgemaakt worden. Wel goed, dan moet hij maar niet zo tuten met Mieke en lachen over „en als de boot in Durbin was aangekomen", waarvan ik geen fluit begreep, want die boot bleef maar aankomen, terwijl Jaap Bulder, Kees Mussinger, Jaap Reeder e.a. hun karkas maar vol lieten lopen. Als je mij vraagt, is de boot later ge zonken. A propos, die Jaap Reeder kan ook wat moppen ver tellen en allemaal zo netjes af. Trouwens, van champagne is ie ook niet vies. Rest mij Be Quick hartelijk dank te zeggen voor de gast vrijheid en allen een zeer lang leven toe te wensen. Tot het 70-jarig bestaan als 't U belieft, of zoveel eerder. 15 April 1947. PLEINCERIESE. NederlandBelgië (7-4-'47). Een milde Aprilmaand? Storm gierde, Toch zaten wij voor ons pleizier, de Match liep niet slecht En alles kwam „regt", Daar.'t Toeval de uitslag bestierde. SpartgAjax (13-4-^7 Wat op het „Kasteel" mij niet zintwas Niet dat het Maas-team geen kind was. Neen, verexcuseer,, Ik vond min of Meer, Dat die Karei Geen stekeblind was. 20-4-'47. Als ik beu ben van sportnieuws-geteem, De „thriller" mis, opwindingszweem, Smijt ik 't vestje los, Ren naar AjaxD.O.S.: „Such a marvellous most friendly game. Ajax—D.W.S. (27-4- 47). Eertijds kwam blauw-zwart vlot optuigen 'n Stentorstem, die allen deed buigen. Ik zoek mij een aap: Waar is toch die knaap: „LAAT ONS, D.W.S., EENMAAL JUICHEN". Laatste nieuws. „Luister en huiver", zeg, wil je? Staring dicht straks niet meer (dus ril je). In 't Britse gewest „The Dutch paying-guest"; Een dienstreis naar 't schoon Piccadilje. Ajax-Vrij heidsb eeld. Er kwam hoge geldpyramide Om fraai Vrijheidsbeeld aan te bieden. Dat kas wordt zo sterk, Is L. Schotting's werk: DOKT!, afzijdige Ajacieden!1). BondselftalRest Europa 6-5-47 VERKEERSJANBOEL, ,,wedstrijd"(?) vervelend. In Mokum Hermandad kan spelend Spuien motor, publiek. Voetbal-Rottekliek, De waarheid is niet altóós strelend! Idem. Luxewagens zag ik bij hopen Wie kan met deviezen die kopen? Vlootvoogd, generaal, Present allemaal: Die kunnen na afloop niet lopen. N.V. Amsterdamse Bank, bijkantoor Leidsestraat 33, reke ning: „Ajax-Vrijheidsbeeld". STARINGH. Ook Staringh is overgegaan tot de nieuwe spelling en, hopelijk met resultaat, „ingeënt".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 23