J eugd voetbal-flitsen Kampioenen dienen zich aan. 22 zijn velders niet feilloos bleken te zijn, wist Ajax allengs een voorsprong te nemen, die zij niet meer afstond. Deze wedstrijd eindigde met 95 te onzen gunste. Wat AjaxFeijenoord voor ons bij voetbal betekent, is AjaxBlauw-Wit op honkbalgebied. Ofschoon de competitie nog maar juist is begonnen, hebben de grote rivalen het publiek op fraai spel vergast. Niettegen staande het feit, dat Blauw-Wit nog goede kansen op het voetbalkampioenschap had, durfde haar honkbalploeg het niet voor de tweede keer aan, zonder Wilders en P. Altink uit te komen. Uit sportief oogpunt waren wij er blij om, dat ze van de partij waren. Losekoot begon voor Ajax aan slag en gaf terstond een vangkans. Vervolgens schakelde Wilders, Beumer en Ter Heide op 3 slag uit. Ook Blauw-Wit ging voor nul aan de kant, dank zij vooral een fraai dubbelspel van Losekoot. In de tweede innings zag het er naar uit, dat Van Heeswijk c.s. de leiding zou nemen, doch de prachtige aangooi van Losekoot bood Ter Heide de gelegenheid Wijnands vlak voor de thuis plaat uit te tikken. In de 3e slag-beurt opende Ajax de score. De Sterke kreeg een vrije loop en wist ten slotte na een honkslag van Losekoot het thuishonk veilig te bereiken. Hierna wist Beumer een dubbelspel te bewerkstelligen. Toen de Stadionclub voor de zevende keer aan slag was, scheen de gelijkmaker aanstaande, doch Prins maakte een te voren gemaakte fout volledig goed, door een prachtige worp uit het verre veld naar Ter Heide, die Wilders precies op tijd tot staan bracht. Het was evenwel uitstel van executie. Bij een poging van Kok om Nusse uit te maken, schonk onze eerste- honkman niet voldoende aandacht aan Blom, die hiervan gretig gebruik maakte om de stand op gelijke voet te bren gen. Objectief bekeken kregen beide ploegen hiermede loon naar werk. Wim Geestman had er deze middag uitstekend het oog in. Behoudens een onzuivere aangooi kan ook onze tweede-honkman Losekoot op een uitstekende wedstrijd terugzien. Aanvoerder Ter Heide was met 2 honkslagen onze beste hitter. In het veld kreeg de korte-stop Van Lobberegt opmerkelijk weinig te doen. Bij de thuisclub toonde werper Linke niet voor Wilders te willen onderdoen. Aan slag bleken Nusse en Wijnands het gevaarlijkst. Door omstandigheden moesten de voor Ajax II vastgestelde competitiewedstrijden tegen Quick en Zeeburgia worden uit gesteld. E. H. VAN TUYL. Door de langdurige ijsperiode, die wij gepasseerde winter mochten beleven, is ook het jeugdvoetbal lelijk in het gedrang gekomen en zijn wij eerst nu weer in de gelegenheid de Ajax-familie het een en ander te vertellen over de escapades onzer jeugd. Wij hebben niet slecht geboerd, daar inmiddels adspiranten vier en vijf ongeslagen kampioen werden, adspi- ranten zes dit voorbeeld echter niet ongeslagen spoedig zal volgen en adspiranten I zonder een enkele nederlaag op de bovenste plaats staat. Adspiranten 2 en 3 doen het ook niet slecht, doch een kampioenschap zit er voor deze boys niet in. Juniores 1 zijn na een slecht begin goed op drqpf gekomen en kloppen nu tegenstander na tegenstander. Of onze boys het nog zullen halen, blijft de vraag, daar D.W.S. de beste papieren heeft. Juniores 2, is het team, dat voor het zwarte schaap in de Ajax-familie fungeert en doet het buiten gewoon slecht. Doch laten wij de zaak eens chronologisch be kijken en beginnen bij: Juniores 1. Bij het scheiden van de markt, einde 1946, stond ons elftal op de vierde plaats met zes verliespunten meer dan A.F.C., dat bovenaan stond. Onze jongens zetten zich schrap, A.F.C. zakte af en nu gaat het met gelijke kansen in gezel schap van D.W.S. op de eindstreep af. Dat onze kansen niet slecht staan, bewijzen wel de cijfers, waarmede de tegen standers verslagen worden. Spartaan verloor met 03, Blauw Wit en Z.S.G.O. eveneens met deze cijfers en A.F.C. ging op eigen veld met 02 onder Onder de bedrijven door, werd, versterkt met enige juniores van verleden jaar, het „Lijnden- tournooi" gewonnen en en passant ongeslagen de eerste prijs bij V.V.A., die een sterk bezet en goed geslaagd tournooi organiseerde, in de wacht gesleept. Bij onze Haarlemse vrien den, R.C.H., hadden Berends c.s. geen succes en moesten de verleden jaar veroverde beker achterlaten. Zoals men dus ziet, draaien onze boys best en, gezien de geweldige geest, die er in het elftal heerst, zullen er nog wel meerdere succes sen volgen. Juniores 2 spelen dit seizoen heel zwak. Van Germaan 2 werd gewonnen met 41 en van Zeeburgia 2 met 42, doch deze elftallen zijn de zwakste broeders van de afdeling. Blauw-Wit 2 was te sterk, sloeg ons team kansloos met 30 en tegen V.V.A. werd het 22. Kampioen van de onderste helft zal het uiteindelijke resultaat wel zijn. Wat het meer is valt mee, dus succes, jongelui. Adspiranten 1 de trots van het jeugdcomité. Best voetbal spelen die knapen. Geen opstoppertje spil" doch zuiver Ajax-voetbal. Reynoldsschool van het helderste water. Gaan ongeslagen aan de top met 11 gewonnen, twee gelijk en nul verloren wedstrijden. Score: 46 vóór en 5 tegen. Is dat even een doelman, die zoon van Cor de Vlieger, of krijgt hij niets te doen? Het adspiranten-tournooi van V.V.A. werd ook even genomen en ongeslagen finale tegen V.U.C. uit Den Haag (40) werd de beker bij Elzenga ingeleverd. Bravo, boys en nu nog een paar wedstrijden de tanden op elkaar en onge slagen door de finish. Captain Looyen het gaat prachtig Jan, wij rekenen op jou en je vrienden. Adspiranten 2. In deze afdeling is D.V.A.V. ongenaakbaar. De beslissende wedstrijd tegen de Diemenaren werd door onze boys onverdiend met 23 verloren en zal de tweede plaats wel voor ons gereserveerd blijven Adspiranten 3. D.E.C. 1 is in deze afdeling de primus en gaat ongeslagen aan het hoofd, gevolgd door O.V.V.O. 1. Ons team bezet de derde plaats en alhoewel de laatste wed strijden met dikke cijfers werden gewonnen T.O.G. 2 (52), Fokke (50), Animo (180) en A.D.E. (70) zullen deze knapen het niet verder kunnen brengen. De eindspurt is te laat ingezet. Jammer, jongens! Adspiranten 4 behaalde Zondag j.l. ongeslagen het kam pioenschap. Met slechts één verliespunt gingen deze boys door de finish. 53 doelpunten vóór en slechts 5 tegen was het resultaat van een seizoen hard werken voor de club. Bravo, boys en onze felicitaties met dit succes. Adspiranten 5. Onze eerste kampioensploeg van dit seizoen. Eveneens slechts met één verliespunt. Doelcijfers 89 voor en 9 tegen. Knap werk geweest, jongens en onze felicitaties met dit fraaie resultaat. Adspiranten 6. Ook dit elftal gaat aan het hoofd van zijn afdeling. Lang bleef het ongeslagen, doch tenslotte hebben deze knapen een paar steken laten vallen en staan nu nog slechts één punt voor op Sloterdijk. Nog twee wedstrijden resteren er, die moeten gewonnen worden, jongens. Doe je best. Einde overzicht. BROWN. Door een daverende 111 overwinning in Zaandam op de Z.F.C.-adspiranten, behaalde ons eerste adspiranten-elftal on geslagen het kampioenschap, waarmede wij onze jongens hartelijk feliciteren. Ook adspiranten 6 legde Zaterdag beslag op het kampioen schap, hetgeen natuurlijk een felicitatie aan het adres van de jongste Ajacieden meer dan waard is. Bravo, boys! Van onze zes adspiranten-elftallen behaalden dus 1, 4, 5 en 6 het kampioenschap (de eerste drie ongeslagen en zes met slechts één nederlaag) zodat wij voor de toekomst geen zor gen behoeven te hebben. Juniores 1 klopte na een titanenkamp de leiders van de ranglijst, n.l. de D.W.S.-ers, met 10 en staat nu nog slechts één punt achter. Heel misschien komt er dus nog een kam pioenschap bij. Volhouden, jongens, één misstap van D.W.S. enIn het volgende clubblad zullen wij ervan vertellen. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1947 | | pagina 22